A második félidőre emlékezzünk

2007. október 7. 0:08

Az utolsó másodpercben kínai figurával szerzett találattal végül húszgólos győzelmet aratott a Cornexi-Alcoa a Femina Visé elleni EHF-kupa mérkőzésen. A gyenge első félidő után a mérkőzésen végig jó teljesítményt nyújtó Sladjana Djeric mellé felnőttek a csapattársak is, és a hazaiak egyre jobban elhúztak a lelkes belgáktól. Az utolsó tíz percet 10-1-re nyerte a Cornexi.

EHF-kupa, 2. forduló, 1. mérkőzés:

Cornexi-Alcoa – Handball Femina Visé (BEL) 37-17 (13-9)
Köfém Sportcsarnok, 650 néző
Vezette: Matija, Milosevics (CRO)
Cornexi: Djeric (kapus), Kenyeres 7, Tápai Sz. 7 (2), Bernataviciute 6, Trishchuk 5, Balogh 3, Vijunaite 3, Kamper 2, Szrnka 2, Kovács 1, Mayer 1, Vaszari. Vezetőedző: Vura József.
Visé: Gennez és Aendekerk (kapusok), Falci 4 (2), Machiels 4, Van Meensel 4, Blockx 2, Panis 2, Penders 1, Frere, Hortelan, Jolly, M. Masrouki, S. Masrouki, Neuzy. Vezetőedző: Jean-Luc Dessart.
Hétméteresek: 4/2 (Balogh és Bernataviciute hibázott egyet-egyet) ill. 2/2
Kiállítások: 8 ill. 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 10. perc: 6-3, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-8, 25. perc: 12-8; 35. perc: 17-9, 40. perc: 21-10, 45. perc: 24-14, 50. perc: 27-16, 55. perc: 33-17.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője: Egy nagyon rossz első félidőt játszottunk. A mecset jól indítottuk, de utána egy-két kapott góltól meglepődött a csapat, és egy picit leblokkoltunk. Az időkéréssel aztán egy kicsit rendbe tettük a dolgokat. Kellett a szünet is ahhoz, hogy a lányok átértékeljék magukban, amit addig produkáltak. A második félidő aztán tényleg olyanra sikerült, mint amire mindenki várt és számított.

Jean-Luc Dessart, a Visé vezetőedzője: Számunkra az is nagy siker, hogy húsz percig partiban voltunk egy nálunk sokkal jobb csapattal, a Cornexivel. A számunkra szokatlan tempónak is köszönhetően a második félidőben egyre többet hibáztunk, amiből rendre gyors gólokat kaptunk. A meccs vége felé igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni, és egyúttal óvtam a kezdőjátékosaimat, hogy holnap is tisztességgel helyt tudjunk állni.

Balogh Bea, a Cornexi csapatkapitánya: Az elején olyanok voltunk, mint az eddigi bajnoki teljesítményünk. Pontatlanul kezdtünk, ráadásul nem azt csináltuk, amit előre megbeszéltünk. Utána összeállt a védekezésünk, sikerültek a lerohanások, és a felállt fal ellen is színsebben játszottunk. De szerintem ez még mindig kevés, és remélem, hogy a visszavágón még több olyat tudunk mutatni, ami a közönségnek is tetszik. Hiszen ennek a két meccsnek majdhogynem erről kellene szólnia.

Tápai Szabina, a Cornexi irányítója: Valahogy a mostani mérkőzéseken mindig történik velük valami. Amikor megnyomjuk az elejét, és jól megy minden, akkor valami miatt megtörik a játékunk. Úgy érzem, a második félidőben viszont már sikerült az elvárt, megfelelő teljesítményt hoznunk, amihez az is kellett, hogy az öltözőben kapjunk egy kis leszidást a félidőben. Mindenki végiggondolta, hogy a közönségünknek arra van szüksége, hogy olyan látványos játékot láthasson, mint mondjuk a második játékrészben. Nagyon szeretnénk, ha sokan szurkolnának nekünk.

Forrás: Presstige Média