Kovács lőtte a győztes gólt

2007. augusztus 3. 4:41 © handball.hu

A törökországi junior Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott egygólos győzelmet aratott Románia csapata ellen a Tiszaújvárosban rendezett Héraklész-kupán. A magyar csapat legeredményesebbje a debreceni Kovács Adrienn volt, aki az utolsó másodpercekben lőtte a magyarok győztes gólját.

Fotó: v-man.hu
Héraklész-kupa, Tiszaújváros
Magyarország junior - Románia junior 30-29 (13-17)

Magyarország góllövői: Kovács Adrienn 13(8), Deáki Dóra 5, Kudor Kitti 3, Emberovics Míra 3, Tilinger Tamara 2, Kazai Anita 1, Drávai Gyöngyi 1, Cifra Anita 1, Lévai Zsófia 1
Románia góllövői: Cristina Neagu 8, Patricia Vizitiu 8, Gabriela Tacalie 7, Luciana-Andreea Marin 2, Alexandra Catineanu-Vieru 1, Elena-Nicoleta Dinca 1, Marilena-Alexandra Burghel 1, Cristina Zamfir 1

Annak ellenére, hogy mind a jobb-, mind a balszélen sérüléssel bajlódnak a poszt elsőszámú emberei, Kolos és Gerstmár, utóbbi már kapott lehetőséget Románia ellen. A pályára egy fiatal csapat lépett, hiszen az ifiválogatottból felhozott Drávai és Deáki is bekerült a kezdő csapatba.

Mintegy 20 percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán az első félidő végén kissé tanácstalanná váltak a mieink, és elléptek a románok, 10-8-ról 12-17-re fordítottak.

A második félidő elején még mindig keresték a fonalat a lányok, a mélypont 14-21-nél volt, aztán cserélt a kapitány. Deáki helyett bejött Emberovics, Lévai kényszerjobbszélsőnek, míg az irányító Tilinger kényszerbalszélsőnek. A kapuba Kószó helyett Trimmel állt be, és az ő védéseinek, valamint Kovács góljainak és nagyon magabiztos hetes-értékesítéseinek köszönhetően elkezdtünk felzárkózni. 15 perccel a vége előtt öttel mentek a románok.

Az 50. percre már 23-26 volt az állás, aztán 3 Kovács-hetessel 27-27-re kiegyenlítettünk az 56. percben, sőt a cserebeállós Cifra góljával 28-27, azaz nálunk volt az előny 10-9 után először. Innentől kezdve felváltva estek a gólok: vagy vezettünk, vagy egyenlítettek a románok - ahogyan 12 másodperccel a vége előtt is. Ám Kovács Adrienn átlövése a lefújás előtt 2 másodperccel érkezett a hálóba, s ezzel - óriási akarattal küzdve - megnyerték a lányok a találkozót.