Orosz és német győzelem Riesa-ban

2007. március 4. 0:13 © handball.hu

A riesai négyes torna második napján az első nap csak döntetlent játszó orosz válogatott a németektől öt góllal kikapó Horvátország csapatával mérkőzött, míg a németek Hollandia legjobbjaival mérték össze erejüket. Ezúttal nem született meglepetés, így a torna utolsó napján a német - orosz találkozó dönti el az elsőséget. A handball.hu helyszíni tudósítása.

Ekaterina Andryushina
Oroszország - Horvátország 28-26 (15-10)
Vezette: Jutta Ehrmann, Susanne Künzig (Németország)
Gólok: Andryushina 5, Polenova 5, Yakovleva 5, Vyakhireva 3, Romenskaya 3, Gritsina 2, Poltoratskaya 2, Levina 1, Makarova 1, Kareeva 1 illetve Pasicnik 13, Penezic 4, Zebic 3, Palcic 2, Tatari 1, Gace 1, Pusic 1, Horvat 1
Büntetők: 4/2 ill. 6/6
A mérkőzés alakulása: 5. perc 1-3 10. perc 5-4 15. perc 8-6 20. perc 10-7 25. perc 13-8 35. perc 15-14 40. perc 19-16 45. perc 21-19 50. perc 24-22 55. perc 25-24

A riesai torna második napjának nyitómérkőzésén a tegnap Németországtól vereséget szenvedő Horvátország Oroszország válogatottjával találkozott. A mérkozés előtt a kérdés az volt, hogy a horvátok bírják-e majd 60 percig az orosz nyomást, az oroszokat pedig fel tudja-e rázni Trefilov edző. Csapata tegnap a holland válogatott ellen eléggé álmos, lassú kézilabdát mutatott be. Horvát gólokkal kezdődött a mérkőzés, az oroszok a nyolcadik percre tudták csak rendezni soraikat, agresszívabb védekezésre váltottak, a hatosfalból kilépve folyamatosan zavarták az ellenfél átlövőit, így a horvát válogatott nem tudta megjátszani beállóit és a tegnap remeklő Arslanagic sem tudott a magas orosz falon átlovésből gólt dobni. Sojat gyorsan le is cserélte őt, próbálta frissíteni csapatát, de az orosz válogatott gyors szélsőjének (Yakovleva) és irányítójának (Andryushina) köszönhetően Trefilov csapata az első félidő végére magabiztos 5 gólos elonyt épített ki.

A második félidőre Sojat is átrendezte csapatát, Arslanagic kikerült, balátlövőként Penezic kapott lehetőséget, gyorsan meg is hálálta edzője bizalmát, többször bevette Sedoykina kapuját. Az oroszoknál a két méter magas Polenova többször is csak a kapufát találta el, így a horvát csapat Pasicnik vezetésével (a horvát játékos 13 gólig jutott) felzárkózott, majd a 47. percben kiegyenlítette hátrányát (21-21). Felváltva estek a gólok mindkét oldalon, az oroszok az 54. perctől kezdve Yakovleva gyors lerohanásaiból és Gritsina góljainak köszönhetoen újra átvették a vezetést.

Sojat hiába kért idot, csapata a hátralévő időben már nem tudott egyenlíteni, senki nem nőtt fel a nagyszerűen játszó Pasicnik mellé, így az oroszok megérdemelten szerezték meg első gyozelmüket a németországi négy nemzetek tornáján.

Németország - Hollandia 28-20 (11-10)
Vezette: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowitz (Lengyelország)
Gólok: Geschke 5, Reiche 5, Hering 3, Baumbach 3, Melbeck 3, Stange 2, Jurack 2, Althaus 2, Müller 2, Loerper 1 illetve Lamein 6, Groot 4, Visser 3, Robben M. 3, Wiegerinck 2, van der Wissel 1, Paap 1 Büntetők: 8/5 illetve 5/5

Telt ház előtt (700 néző) találkozott a szombati nap második találkozóján a házigazda Németország és Hollandia csapata. A két válogatott nagyon jól ismeri egymást, a vendégek legjobbjai Dánia mellett német klubokban szerepelnek. A német edző Armin Emrich a mai napon több új játékost próbált ki, így az EB gólkirály Krause helyett Angie Geschke kapott lehetőséget a bal kettes pozícióban. A hazaiak Schülke, Hering, Geschke, Wörz, Jurack, Melbeck, Müller összeállításban kezdtek, a hollandok jelenlegi legjobb csapatukkal álltak ki, a tegnap szenzációsan, 52%-ot hárító Tienstra Jokelyn helyett Debbie Klijn kapott lehetőséget. Kiegyenlített, harcos játékot hozott az elso félidő, a németek már az első percektol kezdve kifejezetten jól védekeztek, érezni lehetett, hogy a csapat nagyon együtt van. A Krauset helyettesítő Geschke is meghálálta a bizalmat, az első félidőben gyönyörű átlovésekből vette be Klijn kapuját. Egy gólos német előnnyel fordultak a csapatok.

A második félidoben a német edző Emrich teljes sort cserélt, így a kapuban Woltering illetve mezőnyben Loerper, Reiche és Müller is lehetőseget kapott. A holland válogatott a 40. percig tudta tartani a döntetlen körüli eredményt főleg Diane Lameinnek köszönhetően, aki nemcsak akcióból, hanem a hétméteres vonalról is eredményes volt. A németeknél foleg Geschke és Reiche volt elemében, utóbbi a válogatottban két éve éppen Riesában mutatkozott be, azóta kihagyhatatlan a csapatból. Ma is megmutatkozott, hogy szenzációs védekezése mellett támadásban több pozícióban is bevethető, többször talált be szélről és a jobb kettes pozicióból is. Neki és a magabiztos, agresszív védekezésnek köszönhető, hogy a hazaiak az utolsó negyedórában leiskolázták a vendégeket és magabiztos nyolc gólos győzelmet arattak. A vasárnapi "döntőben" az orosz válogatottal mérkőznek, kíváncsiak lehetünk, hogy a fiatal lelkes hazaiak milyen eredményt érnek el Trefilov az első két meccsen csalódást okozó lányaival szemben.