Drámai vereség Norvégiában

2007. február 11. 22:03 © handball.hu

A Budapest Bank-FTC szombati veresége után ma a másik magyar BL-induló, a Győri Audi ETO lépett pályára az EHF Bajnokok Ligája B csoportjának negyedik fordulójában. A Byasen Trondheim otthonában megrendezett találkozón - drámai végjátékban - végül egy gólos hazai győzelem született.

Byasen Trondheim - Győri Audi ETO KC 30-29 (16-14)
Trondheim, 1000 néző. V: Zigmars Stolarovs, Renars Licis (lettek)
Byasen: Grimsbö, Surkova (kapusok) - Frafjord 4, Nostvold 1, G. Snorroeggen 8/2, Harsaker 6/1, M. Snorroeggen 3, Alstad 1, Svestad, Herrem 7. Edző: Arne Högdahl
ETO: Guiu - VÉRTEN 7, Gogirla 1, Görbicz 2, Dokic 3, Radulovics, BÓDI 6/1. Cs: HERR (kapus), Bradeanu 2, TEMES 4/4, Drávai 2, Spiridon 2, Juhász, Kovacsicz Edző: Róth Kálmán
Kiállítások: 2, illetve 8 perc
Hétméteresek: 4/3, illetve 6/5

A mérkőzés győri góllal indult, Vérten Orsolya talált be Grimsbö kapujába. Sajnos a norvégok hamar felébredtek, a 10. percben már 6-3-ra vezettek. A félidő közepére magára talált az ETO, 8-7-es állásnál Högdahl edző időt kért. Az időkérés után nem változott a játék képe, felváltva estek a gólok. A félidő vége a hazaiaknak sikerült jobban, így kétgólos előnnyel térhettek pihenőre a csapatok.

A második félidő elejét a Byasen kezdte jobban, a 40. percben ismét négy góllal vezettek (20-16). Az ETO nem adta fel, fokozatosan közelítették meg ellenfelüket, ami az 51. percre sikerült is, ekkor 26-26 volt az eredmény. Sőt, Bradeanu találatával és Temes 4. értékesített büntetőjével már két góllal vezetettünk. 1:34 perc volt hátra, mikor négy másodperc alatt Dokicot és Görbiczet is kiküldtek a játékvezetők, a kettős emberelőnyt a hazaiakkal remekül kihasználtatták, és három gólt lőve megnyerték a mérkőzést.