Győri pofon a Podgoricának

2007. január 7. 22:13 © handball.hu

A Bajnokok Ligája B-csoportjában a tavalyi KEK-döntő két résztvevője, a Buducnost Podgorica és a Győri Audi ETO KC csapott össze. Akkor döntetlennel zárult a mérkőzés, ám most Róth Kálmánéknak sikerült a bravúr, hiszen végig vezetve, idegenben tudtak nyerni. Győzelmével a Győr feltette a pontot a magyar kézilabdasikerekben gazdag hétvégére.

Kovacsicz: 7 gól
Bajnokok Ligája, 1. csoportkör, B-csoport
ZRK Buducnost T-Mobile - Győri Audi ETO KC 25-31 (12-16)
Podgorica, 5000 néző
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
A Győr gólszerzői: Bradeanu 7, Kovacsicz 7, Gogirla 4, Vérten 4, Spiridon 3, Temes 3(3), Dokics 2, Hornyák
A Buducnost gólszerzői: Dmitrieva 6(2), Jovanovic 3, Radovic 3, Radicevic 3, Burmistrova 3, Jovovic 2, Damjanac 2, Orlandic 2, Tanase

Nem ijedt meg a Győr a színültig telt podgoricai csarnok pokoli hangulatától: keményen nekiment ellenfelének, s Vérten emberhátrányból szerzett góljával 4-3-ra át is vette a vezetést. Ez láthatóan kissé összezavarta a hazaiakat, akik az adódó lehetőségeiket elpuskázták: vagy a védőfalba lőtték a labdát, vagy elszórakozták a leindulásokat. Djokics és Vérten viszont nem hibázott a ziccereknél és a frissen igazolt védekezés-specialista Spiridon is betalált (3-8). Ezután a Buducnost ugyan eljutott a magyar kapuig, ám Guiu nem engedte érvényesülni Jovovicsékat (5-10). Bár két gyors ziccerrel kissé felzárkóztak a hazaiak, ezután percekig csak a kapufát találták el (7-12). Nyugodtabb időszak következett, amelyet mindkét oldalon kihagyott helyzetek jellemezték. Burmistrova azért be-be vette a győriek hálóját és Jovanovics is gólerős volt, ám a meccset továbbra is a vendégek uralták, így a félidő 12-16-tal zárult.

Kovacsicz Mónika szép góljával indult a második játékrész, majd a szélső kiharcolt egy hétméterest is, ezután a Győr szinte átgázolt szétesni látszó ellenfelén (13-20). Felállt fal ellen szinte már nem is tudtak betalálni a montenegróiak, a lépést csak a ziccerek értékesítésével tudták tartani ellenfelükkel (16-22). Bradeanu már a hatodik találatát szerezte a 45. percben, ezt követően a mérkőzés hosszú percig állt, hiszen a nézők közül többen is dobálni kezdtek a pályára. A találkozó ellenőre ennek ellenére úgy döntött, hogy a játéknak folytatódnia kell. A kellemetlen közjáték egyik csapatnak sem használt, mindkét gárda kiesett a ritmusból. A fonalat aztán a Győr kapta el hamarább, vagyis elsőként Kovacsicz, aki ezen a napon tarthatatlannak bizonyult (20-26). S bár Radicsevics találatával rég nem látott közelségbe kerültek a podgoricaiak ellenfelükhöz (24-28), Guiu eltántorította őket további felzárkózási vágyaiktól, sőt, Temes meglőtte a magyar csapat 30. gólját is. Az izgalommentes mérkőzésen végül megérdemelten győzött a Győri Audi ETO KC a Buducnost Podgorica otthonában (25-31).