Visszavágó öt nap múlva

2006. december 24. 10:33 © handball.hu

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabdacsapata szombaton lejátszotta idei utolsó idegenbeli Szuperliga mérkőzését a Krim Ljubljana együttese ellen. A három magyar kiválóságot, Kindl Gabriellát, Siti Esztert és Pálinger Katalint soraiban tudó hazaiak magabiztosan nyerték a találkozót.

A válogatott hálóőr ezúttal megfázása miatt nem lépett pályára a fehérváriak ellen, de Siti Eszter és Kindl Gabi egyaránt öt-öt találattal segítette csapatát a győzelemhez. A Cornexiben Szrnka Hortenzia tizenegy gólt szerzett, és a csapat is becsületesen küzdött. Elkeseredésre nincs okuk a lányoknak, hiszen nem kevesebb öt nap múlva, december 28-án, csütörtökön, hazai pályán vághatnak vissza a szlovén gárdának, remélhetőleg szép számú fehérvári szurkoló társaságában.

Krim Ljubljana – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 37-27 (21-15)
Ljubljana, 400 néző

Ljubljana: Alizar, Stefanisin (kapusok), Bodnieva 6, Kindl 5, Siti E. 5, Iatsenko 4 (2), Oder 4, Kliukaite 3, Kurent 3, Vergelyuk 3, Hrnjic 2 (1), Derepasko 1, Irman 1, Argenti. Vezetőedző: Robert Begus
Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Szrnka 11 (1), Tápai Sz. 3 (2), Triscsuk 3, Vaszari 3, Kenyeres 3, Kordyuk 2, Vijunaite 1. Őri 1, Lima, Pádár, Válova, Tápai A, Vezetőedző: Vura József
Hétméteresek: 3/5 (Hrnjic és Derepasko hagyta ki); 3/5 (Szrnka és Pádár hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc, illetve 4 perc
Az eredmény alakulása: 10. perc: 7-6, 20. perc: 14-12, 40. perc: 26-20, 50. perc: 31-23, 55. perc: 33-23.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:

"Az eredménnyel nem vagyok elégedett, a reális különbség kijött. Azt kértem a lányoktól, hogy játszunk jó mérkőzést, kicsit gondolva a kupamérkőzésre is. Helyenként tényleg jól játszottunk, és jó egyéni teljesítmények is voltak, a támadójátékunk jól működött, de ez most nem igazán jött össze. Nem tudtunk mit kezdeni az orosz válogatott Bodnievával, nem tudtuk megtartani védekezésben, így csinálta a helyet a többieknek. Húsz percen keresztül tudtuk szorossá tenni a meccset, de utána kijött a különbség a két csapat között, ráadásul a Ljubljanában sok válogatott játékos is van. Sajnos egy sérülésünk is adódott, Triscsuk térde, ami elég komolynak tűnik, de még nem tudjuk mennyire súlyos. Az nagy szerencse, hogy biztosan nem keresztszalag-szakadás. December 26-án edzünk először, mert jön a Ljubljana a visszavágóra."