Könnyed siker Ausztria ellen

2006. december 7. 21:36 © handball.hu

Az első félidő döcögős játéka után könnyed győzelemmel kezdte meg szereplést a magyar nőikézilabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon. Együttesünk első mérkőzésén 42-23-ra verte Ausztriát.

Eredmény, Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló:
Magyarország - Ausztria 42-23 (15-12)
Skövde, 300 néző
v.: Henrik La Cour Laursen, Jens Carl Nielsen (dán)
gól: Mehlmann 9/5, Kovacsicz 9, Kirsner 6, Szamoránsky P. 3, Ferling 3, Szűcs 3, Tóth T. 2, Görbicz 2, Siti E. 2, Hornyák 2, Vérten 1, illetve Rotis-Nagy 7, Engel 5/2, Teodorovic 4/2, Logvin 2, Spiridon 2, Flandorfer 1, Ofenböck 1, Budecevic 1
hetes: 6/5, illetve 7/4
kiállítás: 10, illetve 6 perc

A két csapat az 1962-es első mérkőzés óta 48 alkalommal csapott össze egymással, mérlegünk jó, hiszen 35 győzelem és két döntetlen mellett mindössze 11-szer kaptunk ki. Utoljára 2005. november 24-én, a balatonfüredi Pannon-kupa első fordulójában találkoztak egymással a felek, akkor sima, 42-27-es magyar siker született.

A keretből első alkalommal Borbás Rita és Balogh Beatrix maradt ki, a himnuszokat alig párszáz néző hallgatta végig. A mérkőzés előtt Siti Esztert köszöntötte a magyar csapatvezetés 125. válogatott mérkőzése alkalmából.

Nagy meglepetést nem okozott a kezdőcsapat, a kapuban Pálinger, beállós poszton Szamoránsky, a széleken Vérten és Kovacsicz kezdett, míg a belső hármast Tóth, Görbicz és Mehlmann alkotta.

Kapkodva kezdett együttesünk, szerencsére Logvin tisztelte annyira Pálingert, hogy az első két hetest elrontotta, majd saját önbizalmát teljesen lerombolva a Krim magyar kapusát is eltalálta átlövésből. Egyébként is, Pálingerre nem lehetett panasz, fogott egy hetest, a távoli, félmagas lövések sorra elakadtak benne, nem rajta múlt, hogy a csapatnak nem ment igazán.

A 10. percre ugyan három gólra nőtt az előny (6-3), ám a sorozatos kiállítások miatt nem sikerült állandósítani az előnyt. Kovacsicz félénken játszott a jobbszélen, talán meg is ijedt a hosszú végjait rendre jól kihasználó Rusznacsenkótól, Görbicz néhány lövését blokkolták a védők, Szamoránsky is csak szenvedett a falban, egyedül Mehlmann tűnt ki azzal, hogy büntetődobásban magabiztos volt, s néha egy-egy akcióra is mert vállalkozni.

Védekezésben Spirodon okozta a legnagyobb gondot, a beállóst ugyanis képtelenség volt tartani, nem véletlenül kapott Ausztria hat hetest is az első 30 percben.

A 22. percben 10-8-nál Herbert Müller szövetségi kapitány kért időt, ám ez a mieinknek tett jót, gyorsan 15-10-re alakult az eredmény, s csak a figyelmetlenségünknek köszönhető, hogy a szünet előtt Ofenböck akcióból, Teodorovic pedig hetesből 15-12-re szépítsen.

A második játékrész úgy indult, ahogy az egész meccstől vártuk: szigorú védekezésből és jó kapusteljesítménnyel könnyedén növelte előnyét az együttes, Kovacsicz visszanyerte bátorságát, a Vértent váltó Kirsner eredményesen kontrázott, így a 43. percben 26-17-nél Herbert Müller ismét kikérte egy percét, hogy rendet tegyen a fejekben, mindhiába.

A hajrában mindenkinek játéklehetőséget adott Németh András, a vége 42-23 lett, a magyar csapat nyögvenyelős első félidő után megérdemelten aratott ilyen arányú győzelmet.

Németh András: "Tudtuk, hogy az első félidő nehéz lesz, mert a világverseny mindig nehezen kezdődik. A második játékrészben aztán lefutottuk az ellenfelet, a nagy arányú győzelmet tehát a
gyorsaságunknak köszönhetjük."

Herbert Müller: "Rosszul lőttünk, saját hibáinkkal verük meg magunkat az első félidőben. Szünet után rosszul kezdtünk, majd ahogy egyre nőtt a különbség, láttuk, hogy a meccs el fog menni. Ezért lehetőséget adtunk a fiatal játékosoknak is. Esélyünk se volt egy olyan csapat ellen, amely éremszerzésre is esélyes."