Fáradtsággal küzdöttünk a végén

2006. november 23. 19:27 © handball.hu

A magyar nőikézilabda-válogatott hat góllal legyőzte Spanyolország csapatát a Pannon Kupa első mérkőzésén. A magyarok hat perccel a vége előtt 11 góllal is vezettek, ám a fáradtság úrrá lett a játékosokon, és az ellenfél gyorsan felzárkózott a meccs végére 26-20-ra.

Siti Eszter kiválóan játszott
Pannon Kupa, 1. mérkőzés
Magyarország - Spanyolország 26-20 (13-7)
Nyíregyháza, 1700 néző
Vez.: Rakityina, Tkacsuk (ukránok)

Magyarország: Pálinger - Balogh 3, Mehlmann, Görbicz 4(2), Szamoránsky 2, Tóth 4, Vérten 1. Cserék: Herr (kapus), Hornyák, Ferling, Kovacsicz 3, Siti 4, Borbás 3, Kirsner 1, Szűcs 1, Borbély. Szöv. kap.: Németh András, edző: Zsiga Gyula
Spanyolország: Elejaga - Lopez 4, Mangue 2, Rubio 2(2), Beg. Fernandez 1, Castro, Aguilar. Cserék: Gonzalez, Navarro (kapusok), Fraile 4, Box 1, Morales 4, Pinedo, Sanroman 2(1). Szöv. kap.: Miguel Angel Florido

Hétméteresek: 2/4 (Görbicz /19./, Mehlmann /38./ hagyta ki); 3/4 (Sanroman /28./ hagyta ki)
Kiállítások: 10 perc (Tóth - 6., Balogh - 17., Balogh - 28., Hornyák - 33., Tóth - 53.); 8 perc (Lopez - 19., Fraile - 43., Beg. Fernandez - 58., Mangue - 59.)

Időkérés: - , - ; 15'16" (8-3), 44''33" (21-12)
A mérkőzés: 4. p.: 2-0, 8. p.: 2-1, 12. p.: 5-3, 16. p.: 8-3, 20. p.: 8-4, 24. p.: 11-5, 28. p.: 12-5; 32. p.: 13-8, 36. p.: 14-10, 40. p.: 17-11, 44. p.: 21-12, 48. p.: 23-13, 52. p.: 25-14. 56. p.: 26-17

Idegesen kezdődött a mérkőzés, az első támadás végén Balogh rontott ziccert, a másik oldalon a spanyolok szórták el a labdákat, s három és fél percnek is el kellett telnie, hogy Görbicz pimasz hetesével sikerüljön megszerezni a vezetést, majd Balogh növelte az előnyt (2-0).

A jó védekezésből kiválóan sikerültek az indítások, ha kellett, felállt fal elleni is okosan játszott a Tóth, Görbicz, Mehlmann belső hármas, Szamoránsky Piroska védekezésben kemény, támadásban eredményes volt, a 16. percre 8-3-ra nőtt az előny.

Időt is kért a spanyol szakvezetés, de ez sem segített, a két szélső, Sara Castro Ramírez, illetve Lopez Quiros túl sok Pálinger-védést láthatott életében, mert annyira félek a ljubljanai kapustól, hogy általában a ketrec mellé hajigálták a labdát.

8-4-nél Görbicz hetesét, majd Kovacsicz ziccerét Elejaga Vargas megfogta, Fraile pedig faragott a hátrányból (8-5). Másfél perc sem telt el, s már „hat volt közte”, előbb Tóth szaggatta a hálót, majd Balogh szélsőbefutással, s egy kontrával kuszálta össze a spanyol védelmet (11-5).

A hajrában csak tartani kellett az különbséget, a 13-7-es eredmény láttán megállapítható, az a csapat, amely Eb-riválisa ellen 30 perc alatt csupán hét gólt kap, jó úton jár...

A második félidőre lecserélte csapatát Németh András, pályára lépett Kirsner, Borbás, Ferling, védekezésben pedig Szűcs és Orbán is. Két gyors spanyol góllal indult a játékrész, erre Siti válaszolt elsőként (14-9)

A struktúraváltás megzavarta a válogatottat, támadásban a tanácstalanság lett úrrá a lányokon, védekezésben pedig csak Pálinger tartotta a lelket: akadt olyan támadás, amikor két másodpercen belül két ziccert is fogott. Ez tűzbe hozta a közönséget, s a lányokat is, a 41. percre 18-11-et mutatott az eredményjelző.

A lélektani tízgólos különbségen átlendülve a meccs háromnegyedénél biztossá vált a győzelem, a szakvezetés minden játékosnak lehetőséget adott, így a jól játszó Szamoránsky, Borbás kettős mellett a harmadik beállós, Borbély is pályára léphetett, a kapuban pedig Herr Orsolya brillírozott.

A végeredmény 26-20 lett, a csapat legközelebb szombaton Horvátország ellen meccsel Nyíregyházán.

Siti Eszter: "A spanyolok mindig is kellemetlen ellenfélnek számítanak, de a mai meccset sikerült jól megoldanunk."

Németh András: "Többet kaptam a vártnál. A közönség kihozta a csapatból a maximumot, a hajrában figyelmetlenek voltunk, nem minden sikerült, de van még időnk, hogy javítsunk. A horvátokkal szemben nagyon pozitív élményeim vannak, főleg azért, mert arra a Koprivnicára épül a keret, amelyet a Fradival legyőztünk az EHF-kupa döntőjében. Éjjel még elemzem a mérkőzést, s meglátjuk, mi az, amit a pénteki edzésen kell gyakorolnunk."