A Cornexi a KEK 3. körébe jutott

2006. október 15. 20:49

A Cornexi-lányok a KEK 2. fordulójának 2. mérkőzésén 22-22-es döntetlent értek el az izlandi Haukar Hafnarfjördur ellen, s így 53-48-as összesítéssel a 3. fordulóba jutottak.

Fotó: Brynjar Gauti (mbl.is)
Szabó Edina lányai az első játékrészben nem tudtak előnyhöz jutni a hazai Haukar együttésevel szemben, akik nagy meglepetésre két gól különbséggel a javukra zárták az első félidőt. A szünet után a Cornexi nehezen tudott felzárkózni, sőt, már-már a továbbjutást veszélyeztető hátránnyal kellett szembenéznie egészen az utolsó tíz percig, amikor sikerült a lányoknak döntetlent elérni. Az első meccsen szerzett ötgólos előny pedig elégnek bizonyult a továbbjutáshoz a KEK-sorozat harmadik fordulójába.

KEK, 2. forduló, visszavágó
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Haukar Hafnarfjördur 22-22 (9-11)
Hafnarfjördur, 500 néző
Vez.: Johansen (feröer-szigeteki), Lorentzen (dán)

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Balogh B. 7(2), Tápai Sz. 4(1), Triscsuk 4, Szrnka 3(1), Pádár 2, Vaszari 1, Lima 1, Korgyuk, Kenyeres, Vijunaité. Vezetőedző: Szabó Edina
Haukar: Torfadóttir, Jónsdóttir (kapusok), Pekarskytë 12(1), Thráinsdóttir 4, Stefánsdóttir 4, Björnsdóttir 2, Stojkovic, Melsted, Brynjólfsdóttir, Halldórsdóttir, Hallsdóttir, Helgadóttir, Karlsdóttir, Thorvaldsdóttir. Vezetőedző: Jón S Hauksson

Hétméteresek: 4/6 (Szrnka és Tápai hagyta ki); 1/3 (Pekarskytë és Stojkovic hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 4-4, 15. perc: 6-6, 20. perc: 8-8 , 25. perc: 9-8 ; 35. perc: 11-12 , 40. perc: 11-15 , 45. perc: 16-19, 50. perc: 17-19, 55. perc: 19-20
Továbbjutott: a Cornexi 53-48-as összesítéssel

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Sajnos a mérkőzésen megint saját helyzetünket nehezítettük meg. Szerencsére néhány játékosom időben összekapta magát, így ennek köszönhetően sikerült a klub számára is nagyon fontos továbbjutás. Az, hogy hogyan játszottunk, egy külön kérdés, amivel lesz most elég időnk foglalkozni még a Kiskunhalas elleni meccs előtt."

Forrás: Presstige Média