Zöld-fehér sikerek a bajnokságban

2006. szeptember 23. 16:57

Szombaton három mérkőzéssel folytatódik a nőikézilabda-bajnokság negyedik fordulója. Hazai pályán mindkét zöld-fehér csapat győzni tudott: Győr-Cornexi 34-26, Ferencváros-Kiskunhalas 38-29. A Hódmezővásárhely egy góllal nyert a Békéscsaba ellen.

Aurelia Bradeanu
Eredmények, nőikézilabda-bajnokság, 4. forduló:
Győri Audi ETO KC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 34-26 (17-10)
Győr, Magvassy Sportcsarnok, 2500 néző
Vez.: Horváth, Marton

Győr: Guiu, Petróczi (kapusok), Vérten 8, Görbicz 8(2), Bradeanu 7, Radulovics 6(1), Bódi 2, Bognár 1, Hornyák 1, Temes 1, Dokic, Juhász, Kovacsicz, Somoi. Edző: Róth Kálmán
Cornexi: Fekete, Djeric (kapusok), Szrnka 9(2), Balogh 5(1), Vijunaité 3, Nascimento 2, Kenyeres 2, Korgyuk 2, Triscsuk 2, Vaszari 1, Őri, Pádár, Tilinger, Valová. Edző: Szabó Edina
Hétméteresek: 3/6 (Görbicz hagyott ki kettőt, Radulovics egyet); 3/6 (Balogh, Szrnka és Tilinger hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 14 perc (Bognár, Bradeanu, Bradeanu, Hornyák, Hornyák, Hornyák, Temes); 10 perc (Triscsuk, Valová, Vaszari, Vaszari, Vaszari)
Piros lap: Hornyák és Vaszari (mindketten 3. kiállításuk miatt)
A mérkőzés: 5. perc: 3-3, 10. perc: 7-4, 15. perc: 7-6, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-10; 35. perc: 21-12, 40. perc: 23-14, 45. perc: 25-17, 50. perc: 28-21, 55. perc: 30-25

Igazi rangadóhoz méltóan, izgalmasan alakult a találkozó első negyed órája, ahol a csapatok fej-fej mellett haladtak. A kemény és harcias játéknak köszönhetően azonban jó pár játékos földre került. Az első felvonás utolsó öt percéig úgy tűnt, Szabó Edina lányai tudják tartani az egy-két gólos hátrányukat, de a különbség mégis hét gólosra duzzadt, így a hazaiak 17-10-es eredménnyel vonulhattak az öltözőbe.

A második játékrészben Róth Kálmán tanítványai tíz góllal húztak el a Cornexitől, egészen a huszadik percig, amikor a fehérváriaknak sikerült lépésről lépésre szépíteniük az eredményen. Nyáron a Hypo csapatából igazolt újonc átlövő, Adriana Lima először lépett pályára bajnoki meccsen, és a 23. percben jókor segítette csapatát két góllal. Már-már hihetőnek tűnt, hogy a Cornexi a döntetlenért is harcba szállhat, amikor a szerencse ismételten elpártolt a vendég együttestől. A cornexis lányok sorozatban kapufára lőtték helyzeteiket, melyek közül kettő egy percen belül ítélt hétméteres volt. A végjátékban tehát a Győr újból felülkerekedve nyolcgólos előnnyel nyerte a rangadót.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Sajnálom, hogy nem lett szorosabb a vége, mert úgy gondolom volt esélyünk a felzárkózásra. A második félidő harmadában ennek megvalósításához az erőnk ugyan megvolt, de túl sok hibával játszottunk. A Győr védekezési stílusa elbizonytalanította az embereimet, hiába tudtuk és készültünk rá. Nagyon sok olyan ütést kaptak a játékosok, ami ebben a harcias, erőszakos kézilabda stílusban jelen van, és bár eredmény szempontjából hatékonynak mondható, én mégsem tartom szerencsésnek a sportág szempontjából. Holnap biztosan az orvosi szobáé lesz a főszerep, aztán teljes erővel készülünk az újabb bajnoki mérkőzésünkre, elemezzük a hibáinkat, és javítunk rajtuk."

Róth Kálmán, a Győr vezetőedzője: "Az első félidőben illetve a második félidő első tíz percében jól játszottunk és jól is védekeztünk. Utána a lányok egy kicsit visszavettek a tempóból. 28-25-nél amikor időt kértem, azt mondtam a lányoknak, hogy próbáljuk meg nem lerombolni amit eddig felépítettünk. Innentől visszaállt minden a rendes kerékvágásba, és úgy gondolom, ha odafigyelünk, akkor még ennél is nagyobb különbséggel nyerhettünk volna."

Forrás: Presstige Média

Budapest Bank-FTC - Kiskunhalas NKSE 38-29 (20-15)
Népliget, 700 néző
Vez.: Bujdosó, Tomecskó

FTC: Haris, Pastrovics (kapusok), Mravíková 7, Uhráková 6, Zácsik 6(1), Szamoránsky P. 5, Szucsánszki 5(1), Kirsner 4, Németh H. 3, Soós 2, Németh Cs., Smidéliusz, Szamoránsky A., Tóth. Edző: Németh András
Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Kocsis 8, Ilyés 6, Kocsik 5, Borbély 3, Koroknai 3, Baross 1, Kurgyis 1, Szűcs 1, Valovics 1, Herr, Kósa, Sterbik. Edző: Zsiga Gyula
Hétméteresek: 2/3 (Uhráková hagyta ki); 0/2 (Kocsik és Kocsis hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 0 perc; 8 perc (Ilyés, Kósa, Kurgyis, Valovics)

A Ferencvárosban hosszú kihagyás után ismét pályára lépett Tóth Tímea.

Hódmezővásárhelyi NKC SE - Békéscsabai ENK 23-22 (12-15)
Hódmezővásárhely, 500 néző
Vez.: Herceg, Sápi

Vásárhely: Körmöczi, Abramovics, Scholtz (kapusok), Wolf 8, Jókai 7(2), Nyikolajenko 6, Reiner 2, Ancsin, Bloj, Földes, Fülöp, Mucsi, Sipos, Szepesi. Edző: Kiss Szilárd
Békéscsaba: Veress, Mészáros (kapusok), Szekeres 9, Zsuzsa 5(1), Tóth 3, Valyuch 3, Takács 1, Vincze 1, Cifra, Forczek, Hajdu, Kelemen, Petrovszki, Such. Edző: Rapatyi Tamás
Hétméteresek: 2/4 (Nyikolajenko és Wolf hagyott ki egyet-egyet); 1/2 (Zsuzsa hagyott ki egyet)
Kiállítások: 10 perc (Jókai, Nyikolajenko, Reiner, Sipos, Wolf); 8 perc (Hajdu, Hajdu, Szekeres, Zsuzsa)