Vastapssal kísért döntetlen

2006. augusztus 27. 1:34

Augusztus 26-án, szombaton, a Hungaronafta Kupa második napjának második találkozóján a házigazda Cornexi-Alcoa-HSB Holding a román bajnok Rulmentul Brasov csapatával vívott szoros, igen keménynek mondható, szó szoros értelemben vett csatát, amely végül döntetlennel zárult.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding egy bajnoki döntő hangulatát idéző, néhol túlságosan is keményre sikerült – már-már a székesfehérváriak testi épségét veszélyeztető – találkozóval folytatta szereplését a hazai rendezésű Hungaronafta Kupa második játéknapján. A cornexis lányok a teljes mérkőzés alatt becsülettel küzdöttek, és végig fej-fej mellett haladtak a román bajnokkal. A szurkolók meg is hálálták a győzni akarást, végig hangosan bíztatták csapatukat az utolsó percig nyitott találkozón, mely végül 23-23-as döntetlennel zárult.

Szabó Edina tanítványai vasárnap, a torna zárónapján, a tavalyi szezonban a Cornexit búcsúztató EHF-kupa-ellenféllel, a horvát bajnok Podravka Vegetával mérkőznek meg. Az izgalmasnak ígérkező összecsapásra 17:00 órai kezdettel kerül sor.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Rulmentul Brasov (ROM) 23-23 (10-11)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Dudás, Serfőző

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Szrnka 9 (2), Tápai Sz. 4 (2), Balogh 2, Kenyeres 2, Tilinger 2, Pádár 1, Trishchuk 1, Válova 1, Vijunaite 1, Kordyuk, Őri E., Vaszari.
Vezetőedző: Szabó Edina
Brasov: Munteanu (kapus), Spiridon 5, Vintila 5, Braniste 3 (3), Meagu 3, Ylmaz 2, Avadanii 2, Muchina 1, Raceala 1, Nicolae 1, Barcam, Damian, Seifer, Sorodoc.
Vezetőedző: Mariana Tirca
Kiállítások: 4 perc; 12 perc
Hétméteresek: 4/6 (Szrnka és Balogh hagyta ki); 3/4 (Meagu hibázott egyet)
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2 10. perc: 2-3, 15. perc: 4-5, 20. perc: 7-6, 25. perc: 8-10; 35. perc: 11-14, 40. perc: 15-16, 45. perc: 17-17, 50. perc: 19-20, 55. perc: 21-22.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Izgalmas és fordulatos mérkőzés volt. Azt hiszem, hogy jól helyt állt a csapatom. Sajnos volt tíz perc a második játékrész elején, amikor figyelmetlenek voltunk. Nagyon szépen felzárkóztunk a végére, és még a győzelemre is volt esélyünk. A hibák ellenére vannak bíztató jelek a Cornexi játékában, gondolok itt a helyzetkihasználásainkra, ami egyértelműen javult. Úgy gondolom jó kis csapat lehetünk a bajnoki szezonra. Ez egy ideális mérkőzés volt a számunkra, hogy a felkészülés utolsó szakaszában felpörgessük magunkat. A Brasov jó csapat, nagyon kemények, néhol a győzelem érdekében nem nagyon válogatnak az eszközökben, de azt gondolom, ez a mai kézilabda, és fel kell nőni a feladathoz, főleg nemzetközi szinten."

Podravka Vegeta – Knjaz Milos 36-23 (12-13)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 100 néző
Vezette: Jancsó, Marczinka

Podravka: Bralo, Stancin, Jelcic (kapusok), Zebic 9, Pasicnik 6 (3), Horvat 5, Palcic 5, Hrgovic 3, Franic 2, Gace 2, Todorovska 2, Koznjak 1, Seric 1, Tarle.
Vezetőedző: Josip Sojat
Knjaz Milos: Mihajlovic, Milenkovic, Tosovic (kapusok), Nisavic 6, Koperec 5, Rajovic 4, Tot 3, Kuharovic 2 (2), Vojcic 2, Matic 1, Mitrovic, Leordean, Ristanovic, Radoicic, Mihailovic.
Vezetőedző: Sasa Boskovic
Kiállítások: 8 perc; 6 perc
Hétméteresek: 3/4 (Pasicnik hagyta ki); 2/3 (Kuharovic hagyta ki)

pénteken
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Knjaz Milos (SRB) 31-29 (15-14)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Horváth, Marton

Cornexi: Djeric, Fekete (kapusok), Balogh 8 (3), Őri E. 4, Trishchuk 4, Kordyuk 3, Pádár 3, Vaszari 3, Vijunaite 3, Válova 2, Tápai Sz. 1, Lima, Tilinger.
Knjaz Milos: Mihajlovic, Tosovic (kapusok), Tot 8, Kuharovic 6 (4), Nisavic 5, Vojcic 3, Koperec 2, Mitrovic 2, Rajovic 2, Matic 1, Leordean, Ristanovic, Milenkovic, Radoicic, Mihailovic.
Kiállítások: 4 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/4 (Tilinger hagyta ki); 4/4

Rulmentul Brasov (ROM) – Podravka Vegeta (CRO) 28-26 (12-17)
Székesfehérvár, Köfém Sportcsarnok, 200 néző
Vezette: Andorka, Hucker

Brasov: Munteanu, Blaga (kapusok), Ylmaz 6, Avadanii 5, Raceala 4, Braniste 3 (2), Spiridon 3, Barcam 2, Muchina 2, Sorodoc 1, Vintila 1, Yaman 1, Bodirlau, Damian, Nicolae, Seifer, Zauragiu.
Podravka: Stancin, Bralo, Jelcic (kapusok), Pasicnik 11 (4), Todorovska 7, Franic 3, Hrgovic 2, Horvat 1, Seric 1, Zebic 1, Gace, Koznjak, Palcic, Tarle, Tatari.
Kiállítások: 6 perc; 4 perc
Hétméteresek: 2/2; 4/5 (Pasicnik hibázott egyet)