Az Aarhus nyerte a fehérvári tornát

2006. augusztus 15. 2:29

Augusztus 14-én, hétfőn, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Levanger HK találkozóval lezárult a fehérvári rendezésű Terszol Skandináv Nyár nemzetközi kézilabdatorna. A négycsapatos viadal utolsó játéknapján a fehérváriak 27-24-re legyőzték azt a norvég Levangert, amelyik vasárnap meglepetésként a dán Aarhus gárdáját iskolázta hat góllal.

Az Aarhus négy napon belül háromszor is vert magyarokat: először a tornán kívül játszott edzőmérkőzésen a bajnok Győri ETO-t, a torna szereplőjeként pedig a két hazai résztvevőt, a Vasast és a Cornexit is – szoros mérkőzésen bár, de - egyaránt legyőzte.

A zárómeccsről hiányzott ugyan Balogh Beatrix, Kenyeres Fanni, akik már megkezdték felkészülésüket a hétvégi válogatott tornára, valamint Tápai Szabina, aki sérülése miatt nem húzhatott mezt a „skandináv” tornán, de így annál több szerephez juthattak a cornexis fiatalok. Életében először léphetett pályára felnőtt társaival az ifik között játszó Tóth Eszter, és sokkal több játéklehetőséget kapott a szakvezetőktől Tápai Andrea és Trimmel Brigitta is.

Szabó Edina tanítványai sípszótól sípszóig küzdöttek a norvégok elleni záró mérkőzésen, hogy eredményesen fejezzék be a felkészülési időszak egyik fontos állomását, ami sikerült is. A lányoknak azonban nem lesz sok idejük pihenni, hiszen kedd délután újból pályára lépnek a szerb Knjaz Milos elleni felkészülési mérkőzésen.

TERSZOL Skandináv Nyár nemzetközi kézilabdatorna
2006. augusztus 14., hétfő

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Levanger HK (NOR) 27-24 (16-11)
Székesfehérvár, Köfém-csarnok, 500 néző
Vezette: Hargitai, Markó

Cornexi: Trimmel, Fekete és Djeric (kapusok), Tilinger 7, Szrnka 5(5), Vijunaité 5, Pádár 3, Korgyuk 2, Válová 2, Lima 1, Triscsuk 1, Vaszari 1, Őri E., Tápai A., Tóth E. Vezetőedző: Szabó Edina
Levanger: Bolsones (kapus), Johansson 5, Hynne 4, Seglem 4(2), Arnfinnsdottír 3(3), Skauge 3, Gabrielsen 2(2), Löke 2, Salomonsen 1, Berge, Sund. Vezetőedzők: Mia Hermansson Högdahl és Geir-Tore Leira
Hétméteresek: 5/6 (Szrnka hagyott ki egyet); 7/8 (Johansson hagyott ki egyet)
Kiállítások: 8 perc, illetve 8 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3 10. perc: 6-5, 15. perc: 8-8, 20. perc: 10-9, 25. perc: 13-9; 35. perc: 18-15, 40. perc: 20-16, 45. perc: 22-16, 50. perc: 23-19, 55. perc: 26-21.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "A mérkőzés elejét leszámítva végig magabiztosan vezettünk, nagyobb különbség azért nem született, mert az eddigi mérkőzésekhez hasonlóan az erős periódusokat hullámvölgyek követték, de ez elsősorban a játékosok fáradtságával magyarázható. A mai meccsen hiányzott két válogatott játékosunk, Balogh Beatrix és Kenyeres Fanni, akik a Pannon Tornára készülnek, valamint sérülés miatt nélkülözni kényszerültük Tápai Szabinát is. Szrnka Hortenziát ma nem játszattam, kizárólag heteseket lövettem vele.

A Cornexi kiemelten figyel arra, hogy a fiatal játékosai mielőbb beépülhessenek a csapatba, ezért az ilyen mérkőzések alkalmával sokkal több játéklehetőséget adunk nekik, ez hozzá tartozik a klubunk életéhez. Trimmel Brigitta az első félidőben negyed órán keresztül védett, Tápai Andrea is sokkal több lehetőséget kapott, mint eddig, és a felnőtt csapatban is először léphetett pályára Tóth Eszter.

A bajnokság kezdetére olyannak kell lennie a csapatnak, mint egy tökéletesen működő gépezet, a finomításokon folyamatosan dolgozunk, és úgy érzem, így a felkészülésünk is a helyén van."

Tilinger Tamara, a Cornexi játékosa: "Szerintem aránylag jól szerepeltünk a felkészülési tornán, bár megverhettük volna a dán csapatot, ha fizikailag jobban bírjuk. A norvégok elleni meccsen azonban sikerült olyan előnyhöz jutni, amit a találkozó lefújásáig tartani is tudtunk. A végjátékban kicsit szétesett a csapat, kapkodni kezdtünk, ezért lecsökkent a különbség, de szerencsére így is elég volt a győzelemhez.

Általában a büntetők értékesítésével teszek hozzá az eredményhez, de ez alkalommal hét gólt lőttem akcióból, aminek azért is örülök különösen, mert ilyen eredményes eddig nem voltam a felnőtt csapatban. Nekem még szükségem van önbizalomra, ha bemegy az első lövésem, jól megy a továbbiakban is, ha azonban sikertelen vagyok, a háttérbe szorulok. Most úgy érzem sikerült elkapnom a fonalat."

Geir-Tore Leira, a Levanger edzője: "A Vasas ellen még gyengébben játszottunk, de az Aarhus elleni mérkőzésre sokat javultunk, és ezt a formát tartani tudtuk ma is. Számunkra kitűnő eredmény a háromgólos vereség a Cornexivel szemben. Mindössze a technikai hibáink magas számát sajnálom. Ezt leszámítva nagyon elégedett vagyok a csapatunk játékával.

Az új játékosaink egyre jobban érzik az összjátékot. Mivel alig volt komoly edzésünk a Székesfehérvárra érkezésünk előtt, ezért elsősorban a mentalitásukra voltunk kíváncsiak, és erre egyáltalán nem lehetett panaszunk. Az külön tetszett nekünk, hogy a csapatunk nem törődött azzal, hogy egy nálunk lényegesen jobb együttes ellen játszik, és a lányok győzelemre éhesen játszották végig a mérkőzést."

A TERSZOL Skandináv Nyár tabellája:
1. Aarhus 3 2 0 1 4 +1
2. Cornexi 3 2 0 1 4 +10
3. Vasas 3 1 0 2 2 -7
4. Levanger 3 1 0 2 2 -4
(Megjegyzés: Egyenlő pontszámnál az egymás elleni eredmény döntött.)

A torna legjobb kapusa: Fekete Csilla (Cornexi-Alcoa-HSB Holding)
A torna gólkirálynője: Szrnka Hortenzia (Cornexi-Alcoa-HSB Holding) 20 góllal, megelőzve a 17 gólos Tóth Máriát (SK Aarhus)

Forrás: Presstige Média