Ismét ezüstérmes a Győr

2006. május 20. 19:30 © handball.hu

A KEK ezüstérmese lett a Győri Graboplast ETO KC csapata, amely három góllal kikapott a Buducnost MONET-tól hazai környezetben. A vendég montenegrói gárda végig vezetve, magabiztosan szerezte meg a győzelmet és a kupát.

KEK-döntő, visszavágó mérkőzés
Győri Graboplast ETO KC - ZRK Buducnost MONET 23-26 (10-14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2500 néző
V: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)

Győr: Petróczi, Farkas – Kovacsicz 1, Djokic, Temes 3/2, Bradeanu, Görbicz 11/3, Vérten 3, Mörtel, Juhász 1, Bódi 3, Lazer 1, Nagy. Edző: Róth Kálmán.
Buducnost: Knezovic, Vojcic – Burmisztrova 4, Radicevic 6, Dmitrieva 8, Jovanovic, Radovic 3, Dragutinovic, Damjanac, Valova, Orlandic 2, Jovovic 3, Vlahovic. Edző: Nikola Petrovic.

Hétméteresek: 5/8; 2/2
Kiállítások: 8 perc; 18 perc

Az első gólt a vendégek szerezték, de Görbicz hamar válaszolt egy középről eleresztett bombával. Az újabb szerb vezetésre pedig Vérten felelt egy indulásgóllal. Mindkét oldalon a megszokott kemény védekezést alkalmazták a csapatok, Jovovic vezérletével azonban a vendégeknek többször sikerült feltörniük a falat (8. perc: 2-4).

A meccs első hetesét Görbicz értékesítette, védekezésben pedig behúzódott zavaróba, hiszen az addigi hatos fal nem vált be. Akcióból is megzörgette a hálót, így a hazaiak egyenlíteni tudtak (12. perc: 4-4). Burmisztrova és Jovovic azonban ott folytatta, ahol abbahagyta, Knezovic pedig sorra hárította a lövéseket. Mielőtt azonban tényleg megfélemlíthette volna a győri lövőket, Bódi éles szögből mattolta (15. perc: 5-6).

Róth Kálmán kapust cserélt, a tapasztalt Farkas Andrea állt Petróczi helyére. A támadójáték nem javult, 5 percnyi "szárazátok" sújtotta a győri csapatot.

Tóth László, a Győri Tento ETO és a férfi junior válogatott vezetőedzője: A kapusok között óriási különbség van, Petróczi egyszer tudott hárítani, Knezovic pedig ziccereket, hetest és átlövést is védett. Nincs átlövőteljesítményünk sem, eddig csak Görbicz szerzett gólt, Bradeanu egyelőre még nem is próbálkozott. A vendégcsapatnál szinte egyenlően oszlottak meg a gólok, a szélsőik 3-3 alkalommal találtak be, és beállóból is eredményesek tudtak lenni.

Tovább tartott a hazai csapat vesszőfutása, rendre csődöt mondtak a támadások (21. perc: 5-10).

Tóth László: Támadásban rengeteget kéne javulnunk, sokkal kombinatívabban kellene kézilabdáznunk, bemenni a két ember közé, és úgy továbbítani a társaknak. Jobban elő kellene készíteni a helyzeteket. Az átlövéseknél nagyon figyelni kell, mert az ellenfélnél kiváló a sánc és a kapus együttműködése, nekünk a takart sarokba kellene juttatnunk a labdát. Görbicz kivételével minden mezőnyjátékosunknak sokat kell javulnia. Védekezésben a széleket jobban meg kell fognunk, nagyon sok gólt lőttek onnan a vendégek.

Görbicz és Bódi gólja után csökkent a különbség, de Knezoviccsal Mörtel sem bírt a büntetődobás során. A balszélső Dmitrieva tetszés szerint érte el találatait, a túloldalon Vérten igyekezett tartani a lépést, két védővel a nyakán is bevitte a labdát (29. perc: 10-12).

Tóth László: Sikerült feljönnünk, amiben komoly szerepe volt a kapusteljesítménynek, támadásban pedig az előkészített játék után egy-egyeztünk, ez bevált. Nagyon hiányoznak viszont még Bradeanu és Mörtel góljai.

A félidő végén azonban újra villantak a montenegróiak, tovább növelték előnyüket és 4 gólos különbséggel vonultak pihenőre a csapatok (10-14).

Tóth László: Elég sok a félidei négygólos hátrány, de le kell tudnunk dolgozni. A védekezésünkkel nagyon komoly gondunk volt, a 1-es védők túlságosan középre húzódtak, ezért a vendégek a szélről sok gólt tudtak szerezni. Támadásban a két átlövőnek sokat kell javulnia, mert eddig 6-7 próbálkozásból egyszer sem tudtak betalálni.

A második játékrész hasonlóan folytatódott: Knezovic könnyedén hárította Bradeanu átlövését, majd Orlandic talált a hálóba. Hamarosan kettős emberelőnyben támadhatott a győri csapat, mégis a vendégek szereztek gólt. Juhász Gabriella kísérleteit Knezovic védte, átlövésből pedig továbbra is eredménytelenek maradtak a támadások.

Védekezést váltott a hazai csapat, átálltak a 4:2-es formációra.

Tóth László: Csak akkor van esélyünk, ha ez a formáció beválik, labdát kell szereznünk belőle, és gyors és könnyű gólokat szerezni. Várhatóan az ellenfél is fáradtabb, remélhetőleg nem fognak tudni áttörni.

Hatalmas iramban zajlott a mérkőzés, az óriási rohanásban sok hiba is csúszott a játékba. Az eredményjelző szinte "megfagyott" (44. perc: 14-18). A jégtörő szerepére Vérten vállalkozott, aki talpról gyönyörű gólt szerzett. Radicevic azonban egy nehezen összeszedett indítást a hálóba juttatott, majd Damjanac is betalált.

Tóth László: Nagyon jól felkészültek a 4:2-őnkre a vendégek, a labda nélküli bemozgásokkal, befutásokkal szétzilálják a falunkat, és a szélre lehúzott labdákkal eredményesek tudnak lenni.

Nem sikerült csökkenteni a hátrányt, sőt a vendégek tovább növelték a különbséget. A Győrt nagyon szorította az idő, emberhátrányban is erőltetniük kellett az átlövéseket, amelyeket a cserekapus Vojcic könnyen hárított (51. perc: 18-24). A hátralévő időben sem sikerült a játék menetén változtatni, így a vendégek 23-26-ra nyertek, és egy évig ők őrizhetik a kupát.

Tóth László: A mai mérkőzésen úgy érzem, hogy a sokkal jobb teljesítményt nyújtó Buducnost végig vezetve, magabiztosan nyert. Taktikailag teljesen felkészültek az ETO védekezéséből, és az abból induló közvetett lerohanásokból, illetve a nyitott 4:2-es formációból. A Buducnost védekezése kitűnő kapusteljesítménnyel párosult, és a felállt fal elleni támadójátéka az előkészítések után szinte mindig ziccerhelyzetbe hozta a bal- és a jobbszélsőket. Támadásban nálunk ma csak egy játékos nyújtott jó teljesítményt, Görbicz Anita. Úgy gondolom, a KEK-ben szerzett második hely miatt nem kell szégyenkezni, sőt, a lányok minden dicséretet megérdemelnek az egész éves munkájukért.

Az előző mérkőzésen: 25-25
A KEK győztese: ZRK Buducnost MONET 51-48-as összesítéssel.