Koroknaiék hattal nyertek

2006. május 13. 23:17

A Kiskunhalas fontos pontokat rabolt a Cornexitől a rájátszás 4. fordulójában. Zsiga Gyula csapata hat góllal nyert. A Vasas idegenben szerezte meg egygólos győzelmét a Hódmezővásárhely ellen.

Koroknai nyolcasa ért győzelmet
NBI, rájátszás az 5-8. helyért, 4. forduló
Kiskunhalasi NKSE - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 36-30 (20-13)
Kiskunhalas, 597 néző
Vez.: Horváth, Marton

Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Koroknai 8, Ilyés 6, Kurgyis 6(4), Baross 5, Borbély 4, Kocsik 3, Kocsis 2, Micskó 1, Ruskó 1, Hodosi, Nagy R., Kósa. Edző: Zsiga Gyula
Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Kenyeres 8, Balogh B. 8(4), Tápai Sz. 5(1), Korgyuk 3, Triscsuk 3, Szabó V. 2, Tilinger 1(1), Őri E., Pádár, Tápai A., Vaszari, Vijunaité. Edző: Szabó Edina
Hétméteresek: 4/5 (Kocsik hagyta ki); 6/8 (Tápai Sz. és Tilinger hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 10 perc (Baross, Hodosi, Kocsik, Kocsis, Nagy R.); 12 perc (Kenyeres, Korgyuk, Korgyuk, Szabó V., Szabó V., Triscsuk)
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. perc: 4-5, 15. perc: 9-7, 20. perc: 12-8, 25. perc: 15-10, 35. perc: 24-16, 40. perc: 26-18, 45. perc: 30-19, 50. perc: 32-25, 55. perc: 35-26

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Hiába készültünk fel részletesen a Kiskunhalas játékából, nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseket. Teljes mértékben azt a taktikát játszották, mint amire számítottunk, csak lényegesen nagyobb sebességgel és akarattal, mint ahogyan mi játszottunk.

Ez egy nagyon kellemetlen vereség, már az első félidőben nyomasztott minket a hétgólos előnyük, és lett volna ugyan több lehetőségünk is közelebb kerülni, de sorozatban elpuskáztuk a helyzeteinket. Egyértelmű, hogy motivációban és sebességben maradtunk alul a mérkőzésen, így teljesen jogosan és jól játszva nyerte meg ellenfelünk a találkozót. Hiába jobb a játékosállományunk, mint a Kiskunhalasé, a pályán motiváció és küzdelem nélkül nem lehet nyerni. Nagy problémánk azonban Sugár Tímea sérülése, aki foggal-körömmel próbál küzdeni, ami láthatóan nagyon nehéz neki, de természetesen még az utolsó mérkőzésünkön is beáll majd a kapuba. Nyilvánvaló, hogy az edzőnek és a játékosoknak is egyaránt megvan a felelőssége, de egy dolog biztos, hogy az utolsó mérkőzésünkön mindenkinek a legjobb teljesítményét kell nyújtania."

Kenyeres Fanni, a Cornexi balszélsője: "Teljes motivációs hiány volt érzékelhető a csapatnál, ráadásul sokan átlagon aluli teljesítményt nyújtottak a mai mérkőzésen. Sem védekezésben, sem pedig támadásban nem működött ma csapatként a Cornexi, ami teljes mértékben elfogadhatatlan. Ilyen nagyarányú vereséget nem szenvedhetünk el a Kiskunhalas otthonában, akárhonnan nézzük ezt a teljesítményt, méltatlan a Cornexihez. Ezen mindenkinek el kell gondolkodnia. Természetesen összeszedjük magunkat, hiszen az utolsó, fehérvári mérkőzésünket meg kell nyernünk."

Forrás: Presstige Média

Hódmezővásárhelyi NKC SE - Vasas-invitel 23-24 (16-10)
Hódmezővásárhely, 150 néző
Vez.: Szegedi, Unyatinszki

Hódmezővásárhely: Körmöczi, Scholtz (kapusok), Ancsin 5, Nyikolajenko 5(1), Gaál 3, Jenőfi 3, Jókai 3, Wolf 3(2), Fehér 1, Bloj, Dobó, Gagyi, Mucsi, Sipos. Edző: Buday Ferenc
Vasas: Triffa, Tóthová (kapusok), Tomori 6, Őri A. 4(4), Ábrahám 3, Simon 3, Kolos 2, Szilágyi 2, Horova 2(1), Blaskovits 1, Stiener 1, Moszkovaja, Berta, Huszár. Edző: Mocsai Lajos
Hétméteresek: 3/4 (Wolf hagyta ki); 5/6 (Őri A. hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc (Bloj, Fehér, Gaál, Jókai); 10 perc (Blaskovits, Kolos, Moszkovaja, Moszkovaja, Szilágyi)