DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYp01Kgp' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Döntő lehet a döntetlen | handball.hu - kézilabda

Döntő lehet a döntetlen

2006. május 13. 21:36 © handball.hu

Ötödik nekifutásra jó esélye van a nemzetközi kupagyőzelemre a Győri Graboplast ETO együttesének, amely a négy elbukott EHF-kupa-finálé után ezúttal fantasztikusan szerepelt idegenben: a montenegrói Buducsnoszt Podgorica otthonában hatgólos hátrányból felállva, huszáros hajrával 25-25-tel zárt.

KEK-döntő, 1. mérkőzés
ZRK Buducnost MONET - Győri Graboplast ETO KC 25-25 (12-7)
Podgorica, 5000 néző
Vez.: La Cour Laursen, Nielsen (dánok)

Podravka: Knezovic - Damjanac, Tanase 4, Orlandic 5, Radovic 4, Burmisztrova 1, Dmitrjeva 7(4). Cserék: Vojcic (kapus), S. Jovovic 4, Dragutinovic, Valová, Vlahovic. Edző: Nikola Petrovic
Győr: Petróczi - Kovacsicz 2, Dokic 5, Temes, Bradeanu 7(1), Vérten 3, Görbicz 3. Cserék: Farkas A. (kapus), Mörtel 4, Bódi, Lazer, Juhász 1. Edző: Róth Kálmán
Hétméteresek: 4/4; 1/3 (Görbicz és Mörtel hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 10 perc (Valová, Orlandic, Orlandic, Radovic, Damjanac); 10 perc (Temes, Temes, Kovacsicz, Vérten, Kovacsicz)
A mérkőzés: 5. p.: 2-1, 10. p.: 4-2, 15. p.: 5-4, 20. p.: 7-7, 25. p.: 10-7, 35. p.: 14-9, 40. p.: 16-11, 45. p.: 18-13, 50. p.: 20-18, 55. p.: 22-22
Időkérés: 27'30" (10-7), 57'24" (24-22); 29'29" (12-7), 46'35" (18-16)

A győri lányok éppúgy alaposan felkészültek a találkozóra, mint a podgoricaiak által teremtett pokoli hangulatra, s minden körülményt bekalkulálva előzetesen úgy vélekedtek: 3-4 gólos vereség esetén még elégedetten térnének haza. A mérkőzés elején nehezen lendültek bele a csapatok, a hatezer fős közönség előtt játszó hazaiak is csupán a 6. percben tudták megszerezni első akciógóljukat, igaz azzal 2-1-re vezettek. Az első negyedórában rendre kétgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző, a Győr pedig némi idegességet: tíz perc alatt két vendégbüntető is kimaradt. Aurelia Bradeanu azonban a kezdetektől hátán vitte a csapatot, harmadik góljával a 19. percben kiegyenlített az ETO. Róth Kálmán támadásban és védekezésben is variált, a játékrész végére azonban úgy tűnt, sehogy sem talál fogást ellenfelén a rengeteg helyzetet elpuskázó Győr. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a hazaiak masszív, magas, kemény védőfalával, s Görbicz Anita góljai is nagyon hiányoztak a magyar bajnokcsapatnak. Mindezek együttes hatásaként a Podgorica 12-7-es előnnyel vonulhatott az öltözőbe 30 perc után. Miután a jó kezdés után Petróczi Viktória teljesítménye is visszaesett, a második játékrészt az első félidő végén pályára lépő Farkas Andreával kezdte a Graboplast. A villámigazolással szerződtetett „Szemi” fogott is egy ziccert és egy átlövést, támadásban pedig a Görbicz-Djokics összjáték jól működött – mégsem sikerült faragni a hátrányon. A 42. percben 17-11-re vezetett a montenegrói együttes, s ekkor félő volt, hogy az ETO nagy különbségű vereséget szenved az odavágón. Szenvedés helyett azonban az utolsó negyedórában megrázta magát a Győr, feljavult a védekezés, ahogyan az időközben a kapuba visszaállt Petróczi teljesítménye is. Bradeanu büntetőből csökkentette a különbséget, majd a hatékony védőjátéknak köszönhetően a magyar csapat sorozatban alkalmazta veszedelmes fegyverét: először Kovacsicz, nem sokkal később Vérten, majd Görbicz lőtt indulásból gólt, s a 48. percben már csupán 18-17 volt az állás a hazaiak javára. Újabb Bradeanu-percek után az 55. percben először vezetett a találkozón az ETO (21-22), s bár három perccel később már kétgólos volt a hazaiak előnye, másodpercekkel a lefújás előtt Djokics találatával 25-24-re fordított a Győr. A végén a montenegrói együttes lőhetett még egy büntetőt, amely értékesítése után mi könyvelhettük el hatalmas értékként az idegenben kivívott 25-25-ös döntetlent. Az ETO játékosai, amennyiben tanulnak az elmúlt évek tapasztalatából, s nem hiszik el, hogy már megvan a kupagyőzelem, szombaton végre a magasba emelhetik a hőn áhított nemzetközi trófeát.