Volt ideje pihenni a Győrnek

2006. április 1. 22:16 © handball.hu

A Suzuki Benkő Magyar Kupa döntőjében a tavalyi szezon EHF-kupa-döntő mérkőzésének két csapata, a Győr és a Cornexi csapott össze. A zöld-fehérek végig - időnként még tíz góllal is - vezetve szerezték meg a győzelmet, és ezzel a Magyar Kupát a 2005/2006-os idényben.

Suzuki Benkő Magyar Kupa, döntő
Győri Graboplast ETO KC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 28-23 (18-11)
Gödöllő, Egyetemi Csarnok, 1000 néző
Vez.: Dobrovits, Tájok

Győr: Petróczi - Bódi, Nagy K. 4, Lazer 1, Görbicz 10(5), Mörtel 1, Juhász. Cserék: Herr O. (kapus), Temes 1, Bradeanu 7, Dokic 3, Vérten 1, Kovacsicz. Edző: Róth Kálmán
Cornexi: Sugár - Balogh B. 6(3), Korgyuk 2, Szabó V. 1, Triscsuk, Kenyeres 3, Tápai Sz. 4(3). Cserék: Fekete (kapus), Vijunaité 2, Pádár 5, Vaszari, Tilinger, Őri E. Edző: Borsosné Szabó Edina
Hétméteresek: 5/7 (Görbicz hagyott ki kettőt); 6/11 (Tápai Sz. és Balogh B. hagyott ki kettőt-kettőt, Tilinger egyet)
Kiállítások: 16 perc (Lazer, Bódi, Lazer, Bódi, Bódi, Kovacsicz, Vérten, Lazer); 10 perc (Pádár, Vijunaité, Triscsuk, Korgyuk, Vaszari)
Piros lap: Bódi (31. perc), Lazer (53. perc)
A mérkőzés: 5. p.: 3-3, 10. p.: 7-4, 17. p.: 11-6, 22. p.: 15-7, 26. p.: 17-9, 36. p.: 20-14, 43. p.: 25-15, 47. p.: 27-17, 51. p.: 28-19, 55. p.: 28-22

Győri támadással kezdődött az első félidő, a Cornexi már az elején és az egész félidőben Görbiczet őrizte. Nagy Krisztina talát Sugár kapujába, majd mindkét oldalon felváltva estek a gólok egész a 6. percig, amikor Görbicz labdát tudott csenni, és második gólját is megszerezte. Ekkor megtorpant a fehérváriak támadójátéka, a győriek sorozatban négyszer találtak a kapuba, és a 12. percre már 7-3-as állást mutatott az eredményjelző - már aki látta azt.

Szabó Edina kikérte idejét, hogy rendet tegyen a fejekben, ezután Pádár talpról talált be Petróczi hálójába. Érkezett azonban Bradeanu gyors válasza, majd még ebben a percben Lazer büntetőt harcolt ki, amelyet Görbicz értékeített. A másik oldalon Vijunaité végre megtalálta a bejátszást, és gólt lőtt. A zöld-fehérek már tudták, hogyan kell heteseket kiharcolni, ennek megfelelően Görbicz labdája mindig megtalálta Sugár kapujába az utat (13. p.: 10-5).

A fehérvári oldalon Balogh a jobb-, Korgyuk pedig a balszélről is meglőtte első gólját, de az ETO csak haladt előre: Görbicz és Bradeanu további találataival elhúzott, miközben Tápai a fehérvári büntetőt a kapufára lőtte (22. p.: 14-7). Ekkor Lazer második kiállítása után Dokic lépett a pályára, és a felé szálló labdát elcsente, az indításból pedig ismét a győri irányító szerzett szép gólt. A Cornexi csapatából Triscsuk még mindig őrizte Görbiczet, ameddig tudta, bár az első félidőben öt értékesített hétméteresen kívül három akciógól is szerepelt a zöld-fehér 13-as neve mellett. A félidő végén Nagy lőtte a labdát Sugár kapujába, így 18-11-nél mentek az öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején Vérten állt be Juhász helyett a balszélre, a kapuban pedig Herr váltotta Petróczit. Miután néhány másodperccel a kezdés után Bódit végleg kiállították, megpróbált közelíteni a fehérvári gárda, nem teljes sikerrel. Balogh ugyan betalált büntetőből, de ekkor Triscsukot mezrángatásért, majd Korgyukot egy Görbicz nyakán ért ütésért kiállították. Balogh újabb hetesét Herr védte ki, az újonnan beállt Kovacsicz pedig vonalra lépett, így a gólja érvénytelen volt. A szélsőket mindkét csapat bőségesen foglalkoztatta, hiszen előbb Balogh, majd Vérten volt eredményes, aztán Kenyeres is lőtt egy gólt (36. p.: 20-14).

Ekkor a beállós Dokic percei következtek, találataival a Győr jelentősen el is húzott, majd Bradeanu kontragólja állította be a tízgólos különbséget (43. p.: 25-15). A kapusok sem tétlenkedtek, hiszen míg Herr ismét védte Kenyeres lövését, a másik oldalon Sugár Görbiczet először Görbiczet arra kényszerítette, hogy büntetőjét fölé lője, majd a kipattanóból megszerzett és ellőtt labdát lábbal védte ki. Az ellentámadásban a Cornexi emberhátrányból, Balogh befutásából szerzett góljával szépített, ám Nagy Krisztina át tudta lőni a fehérvári falat (45. p.: 26-16).

A Cornexi-szurkolók nem kis bánatára Tilinger is büntetőt hibázott Petróczival szemben, ám Sugár védése után Tápait indította, aki ismét faragott a hátrányból. Az újabb tízgólos hátránynál a 48. percben Szabó Edina ismét kikérte idejét, amely használt is. Pádár ekkor kétszer is, csuklóból megeresztett, pattintott lövéssel talált Herr hálójába, amelyre Görbicznek átlövésgól volt a válasza (51. p.: 28-19). A fehérvári vezetőedző úgy döntött, eljött Fekete Csilla ideje. Jól tette, hiszen a mérkőzés hátralévő részében már egyetlen győri gól sem született.

Kilenc perc alatt kellett volna ledolgoznia a Cornexinek a kilencgólos hátrányt, ez azonban már sok volt a fizikailag fáradt játékosoknak. A győri oldalon Lazer fáradt el fejben, amikor Pádárt lökte el, és ezzel megszerezte a harmadik kiállítását is az 53. percben. Balogh büntetője azonban elakadt Herrben, és a Győr tudta, hogyan úszhatja meg azt, hogy a fehérváriak megközelítsék őket. Kivárták a játékvezetők passzív jelzéseit, játszottak az idővel, és közben pihentették a labdát - és saját magukat is.

Vijunaiténak és Kenyeresnek akadt még egy-egy gólja a végjátékban, miközben azért Herr is és Fekete is bemutatott egy-két védést. Az utolsó perc elején Tápai hetese ismét Herr karjaiban kötött ki, de a győriek szurkolótábora ekkor már örömmel harsogta a "Kupagyőztes!"-mondatot.

A Győr 28-23-as eredménnyel nyerte meg a 2005/2006. évi Magyar Kupát, és ezzel megvédte tavaly szerzett címét.