Nagyiramú meccsen győzött a Győr

2006. március 31. 21:16 © handball.hu

A Suzuki Benkő Magyar Kupa 2. elődöntőjében a Győr három góllal múlta felül a Ferencvárost. A nyugat-dunántúli csapatban Görbicz Anita 14, a fővárosiban Tóth Tímea 13 gólt szerzett, és ezzel váltak húzóemberekké. A döntőt szombaton 20 órakor játsszák, amelyet az m2 élőben közvetít.

Suzuki Benkő Magyar Kupa, 2. elődöntő
Győri Graboplast ETO KC - Ferencvárosi TC 30-27 (14-13)
Gödöllő, Egyetemi Sportcsarnok, 1500 néző
Vez.: Herczeg, Südi

Győr: Herr O. - Kovacsicz 6, Bradeanu 3, Dokic 1, Görbicz 14(7), Mörtel 2, Vérten 3. Cserék: Petróczi (kapus), Temes, Lazer 1, Juhász, Nagy K., Bognár, Bódi. Edző: Róth Kálmán
FTC: Pastrovics - Mravíková 4, Szamoránsky P. 1, Uhraková 4(1), Tóth T. 13(4), Kirsner 3, Szucsánszki 2. Cserék: Harisová (kapus), Laluska, Kamper. Edző: Németh András
Hétméteresek: 7/9 (Görbicz hagyott ki kettőt); 4/5 (Uhraková hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc (Temes, Dokic, Bradeanu, Nagy K., Bradeanu, Kovacsicz); 10 perc (Tóth T., Uhraková, Németh A. /edző/, Kirsner, Szucsánszki)
Kizárás: Nagy K. (41. perc)

Még el sem kezdődött a meccs, a szurkolók már megkezdték a hangolást. Egymással folytattak hangpárbajt, majd várták a startot. A várva várt csata azonban majd' negyedórás késéssel kezdődött, mert a kinti heves esőzés miatt a csarnokban is elkezdett cseperegni. A Győr és a Fradi szurkolótábora nem tétlenkedett, a Nád a házam teteje című népdallal, és a Tavaszi szél kezdetű virágénekkel szórakoztatta magát. Ekkor a fenti csövek között megjelent a vödörszállító, aki azonban hamarosan el is távozott a helyszínről, hiszen az esőzés megszűnt.

A találkozót a győriek kezdték, Kirsner Erika pedig 22 másodperc elteltével a földre került, ám tudta folytatni a játékot. A Győr sorra gyűjtötte góljait: Kovacsicz, Dokic és Vérten egy-egy találatával a 4. percben már 3-0-ra vezetett az ETO, erre jött Tóth Tímea válasza. A Fradi továbbra is megszeppenve játszott, nagyon sok kapufát lőtt Tóth és Laluska is, így 10 perc elteltével már 7-3 volt az eredmény.

A 12. perc elején született az első kiállítás, Tóth ült a kispadra, miután Görbiczet földre lökte. Pastrovics a ferencvárosi kapuban sorra mutatta be gyönyörű védéseit, majd indítani is tudott ezekből a támadásokból, amelyeknek köszönhetően felzárkózott, majd ki is egyenlített a Fradi (20. p.: 8-8).

Róth Kálmán érezte, a segítségére szükség van, így néhány perc elteltével időt kért, azonban Kirsner befutásból szerzett gólja már fővárosi előnyt jelentett (23. p.: 9-10). Ekkor Bognár érkezett irányítóba a győrieknél, Tóth és Kirsner azonban kétgólosra növelte saját előnyüket (25. p.: 10-12). A félidő végén azonban Görbicz labdát lopott, majd faragott a hátrányon. Németh András ekkor érezte azt, hogy apró tanácstalanság fogta el játékosait, és kikérte idejét. Hiába, hiszen Bradeanu bombája, valamint Vérten és Kovacsicz szélsőgólja után ismét győri vezetésnek örvendhettek a szép számmal érkezett szurkolók (30. p.: 14-12). Tóth az utolsó másodpercekben még a hálóba lőtte a labdát, kialakítva a 14-13-as félideji eredményt.

A 2. félidőt a Fradi kezdte, de gól nem született, csak a másik oldalon. Görbicz pedig úgy döntött, gyártani kezdi a további gólokat, így hamarosan már hárommal ment az ETO (36. p.: 17-14). Feltámadtak Németh András tanítványai, Uhraková valamint Szamoránsky Piroska egy-egy találata mellett Tóth is belekezdett góljai szaporításába, a Győr pedig már 6. perce nem talált Pastrovics hálójába (43. p.: 17-20). Tetőzte az ETO gyenge teljesítményét, hogy Nagy Krisztinát egy ütésért piros lappa kizárták. Róth Kálmán így ismét időt kért, és ettől életre kelt az ETO, sorra harcolta ki büntetőit, amelyet Görbicz értékesített is (47. p.: 21-21).

A második félidőben eljött annak az ideje, hogy a Ferencváros utoljára vezessen, amikor Tóth Tímea betalált Herr Orsolya kapujába. A győrieknél Lazer is betalált, Görbicz pedig folytatta sikeres félidejét, ahogyan a másik oldalon Tóth is. Az 52. percre már két góllal vezetett az ETO (25-23), innentől kezdve pedig felzárkózni igen, de kiegyenlíteni már nem volt képes a Fradi.

Az utolsó perc elején Kovacsiczot kiküldték a játékvezetők, Tóth bombázott a Herr mögötti hálóba (28-27). A Győr öt a hat ellen játszott, a Fradi mindent megtett azért, hogy elcsenje a labdát, Vérten ekkor újra megvillant, és Pastrovics hálójába talált. Eldőlt a mérkőzés, az ellentámadásban a ferencvárosiak elvesztették a labdát, az utolsó másodpercben Bradeanu újabb góljával kialakította a 30-27-es végeredményt.