Nyert a Vác, de alsóházban maradt

2006. március 25. 20:26 © handball.hu

Ugyan hazai pályán nyolc góllal verte a Vác a Vasas csapatát az NBI 22. fordulójában, a hazaiaknak ez a győzelem már nem számított, hiszen már eldőlt, a rájátszásban a 9-11. helyért mérkőzhetnek majd egymással, azaz a kiesés ellen küzdenek. A Kiskunhalas kiütéses győzelmet aratott a Békéscsaba ellen.

Veszeli Judit
NBI, 22. forduló
Váci NKSE - Vasas-invitel 33-25 (17-13)
Vác, 600 néző
Vez.: Dudás, Serfőző

Vác: Juhász, Gridnyeva (kapusok), Veszeli 6, Hornyák 6(2), Őri C. 5, Rábai 4, Sterbik 3, Mátyás 3(3), Farkas V. 2, Klász 2, Trufán 1, Zácsiková 1, Belső, Turza. Edző: Kenyeres József
Vasas: Triffa, Tóthová (kapusok), Szilágyi 7(2), Tomori 4, Őri A. 4(1), Berta 3, Moszkovaja 3, Simon 3, Blaskovits 1, Ábrahám, Gabnai, Horova, Stiener, Szemencsenko. Edző: Mocsai Lajos
Hétméteresek: 5/7 (Mátyás és Veszeli hagyott ki egyet-egyet); 3/5 (Horova és Őri A. hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 6 perc (Hornyák, Trufán, Veszeli); 12 perc (Ábrahám, Gabnai, Szilágyi, Szilágyi, Tomori, Tomori)

Kiskunhalasi NKSE - Békéscsabai ENK 36-20 (17-10)
Kiskunhalas, 500 néző
Vez.: Kisfalvi, Péli

Kiskunhalas: Vörös, Győri (kapusok), Borbély 8, Kurgyis 7, Kocsik 7(2), Ilyés 3, Kocsis 3, Ruskó 3(1), Koroknai 2, Baross 1, Hodosi 1, Micskó 1, Nagy R. Edző: Zsiga Gyula
Békéscsaba: Veress, Mészáros (kapusok), Zsuzsa 7(6), Forczek 4, Brecska 2, Tóth K. 2, Valyuch 2, Hajdu L. 1, Jancarová 1, Vincze Zs. 1, Szekeres, Buzási, Gábor, Kelemen. Edző: Rapatyi Tamás
Hétméteresek: 3/5 (Kocsik és Kurgyis hagyott ki egyet-egyet); 6/7 (Zsuzsa hagyta ki)
Kiállítások: 12 perc (Kocsik, Koroknai, Kurgyis, Kurgyis, Micskó, Micskó); 10 perc (Hajdu L., Szekeres, Szekeres, Tóth K., Zsuzsa)

Zsiga Gyula, a Kiskunhalas vezetőedzője a handball.hu-nak a következőképpen értékelte a mérkőzést: Nagy örömömre a bajnokság alapszakaszának a végére szemmel látható és eredményekben is érzékelhető változáson ment át a csapat. Az előre meghatározott taktikai feladatok érvényre juttatása, amelyek egyrészt személyre lebontva jelentkeznek, főleg a kapus és a védelem tevékenységének kialakításában, másrészt a támadásaink során a helyzetkialakítás és a mozgások hitelessége területén léptünk előre, a korábbi teljesítményeinkhez képest.

Konkrétan a Békéscsaba elleni védekezés két dologra épült. A belső hármas tevékenységeinek semlegesítése, felállt védelemmel szemben és a gyors középkezdések megakadályozása, az azonnali visszarendeződéssel. Míg az előbbinél 13 védett és 15 sáncolt átlövési kísérletet akadályoztunk meg, addig az utóbbinál az egész mérkőzésen kaptunk 2 indítás gólt. A védelem 64-66%-ot teljesített a két félidőben, míg a kapusok közül Vörös 42%-kal, Győri 44%-kal védett. A védelem támadó jellegét akartuk megvalósítani, ami szintén sikerült, hiszen 15 alkalommal szereztünk labdát az ellenfelünktől.

Támadásaink nagyobb részét a gyors kontrák jellemezték, 15 alkalommal voltunk eredményesek. Felállt védelemmel szemben (ami, 6-0 és mélységben nyitott 3-2-1 vagy 5+1 es variációk voltak) főleg az átlövések és a bejátszások lehettek eredményesek.

Támadóteljesítményünk 62%-os volt ami, "nem rossz"! A kapura tartó lövéseink 72%-ban voltak eredményesek! Összesen 8 technikai hibát vétettünk, ami szintén jónak mondható a csabai 22-vel szemben.

Akár hátrányban vagy előnyben voltunk az ellenfelünkkel szemben, szintén jól és eredményesebben oldottuk meg.

Nagyon jó teljesítményt nyújtott a csapat! Kiemelhető Ilyés, Kurgyis, Borbély és Micskó védőmunkája a két kapussal egyetemben. Támadásban Borbély semlegesítését nem tudta megoldani a csabai védelem. Az Ilyés, Kocsik, Kocsis belső hármas ismét eredményesen mozgatta a csapatot. Kurgyis gólerősen játszott. Minden játékosom elegendő időt tölthetett a pályán, köztük első alkalommal játszott a felnőttekkel a fiatal Nagy Renáta.

Nézőink, akiknek ezúton is köszönöm a fantasztikus buzdítást és a Békéscsabáról érkezők remek hangulatot teremtettek.

***

A váciaknak és a hódmezővásárhelyieknek ugyan azonos a pontszámuk az alapszakasz végén, és még a gólkülönbségük is jobb a Kenyeres József vezette csapatnak, a bajnoki kiírás szerint ilyen esetben nem a gólkülönbség, hanem az egymás elleni eredmények számítanak. A Vác öt góllal győzött a 10. fordulóban a Hódmezővásárhely ellen, a visszavágón azonban hét góllal kapott ki.

Majdnem ugyanez a helyzet a Vasas és a Kiskunhalas tekintetében. A 4. fordulóban döntetlen eredmény született Kiskunhalason, a 15. fordulóban pedig öt góllal győzött otthon a Vasas, ezért a Mocsai-lányok a Cornexi mögött a hatodik, a Zsiga-lányok pedig a hetedik helyen zártak.

Ez tehát azt jelenti, hogy a rájátszás középmezőnyében a Cornexi, a Vasas, a Kiskunhalas és a Hódmezővásárhely játszik az 5-8. helyért. A Vác a Békéscsabával és a Spartacus-szal küzd a kiesés ellen.