Magabiztos győzelmet aratott a Cornexi

2006. március 22. 22:58

Sima, 37-30-as győzelmet aratott a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nőikézilabda-csapata a Debrecen ellen a bajnokság 21. fordulójában.

Kenyeres Fanni
Eredmény, NB1, 21. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Debreceni VSC 37-30 (20-10)
Székesfehérvár, Köfém-sportcsarnok, 1000 néző
v.: Herczeg, Südi
Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh B. 10/5, Kenyeres 7, Korgyuk 7, Vijunaite 4, Szabó V. 3, Őri E. 2, Tilinger 2/2, Vaszari 2/1, Tápai A., Varga.
Vezetőedző: Szabó Edina
Debrecen: Kolsofszki, Király (kapusok), Caltikova 6, Stanisic 5/5, Kereki 4, Madai 4, Szűcs 4/1, Orbán 3, Sopronyi 2/1, Latakaite 1, Soós 1, Csáki, Stuparicova, Rácz.
Vezetőedző: Bíró Imre
hetesek: 9/8 (Vaszari hagyta ki), illetve 7/7.
kiállítások: 6 (Vaszari - piros lap), illetve 8 perc
Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-1, 10. perc: 7-2, 15. perc: 10-4, 20. perc: 15-6, 25. perc: 19-8, 35. perc: 23-13, 40. perc: 25-14, 45. perc: 28-18, 50. perc: 31-21, 55. perc: 32-26.

A bajnokság 21. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese otthonában, Székesfehérváron fogadta ellenfelét, a Debreceni VSC csapatát. Szabó Edina lányai már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Bravúros játékukkal folyamatosan növelték a két csapat közti különbséget, így tízgólos előnnyel fordultak a félidőben.

A hazaiak a második játékrészben is magabiztosan meneteltek, a debreceni gárda pedig csak az utolsó tíz percben szépített az eredményen. Végül a Cornexi az alapszakasz utolsó hazai mérkőzésén hétgólos győzelmet aratott.

A mérkőzés legjobbja ezúttal is a Cornexi csapatkapitánya, a tíz gólt szerző Balogh Bea lett, valamint pályára lépett élete első bajnoki mérkőzésén a 17 éves Varga Katalin.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Az első pillanatban meglepődtek szurkolóink, hogy megfogyatkoztunk, de utána olyannyira támogatták a csapatot, hogy a lányok egyből szárnyra kaptak, és egy nagyon jó hangulatú mérkőzés vette kezdetét. Annak ellenére jól kezdtünk, hogy a sérültek hiányában csak tizenkét játékosunk volt nevezhető. Játéklehetőséget kapott élete első bajnoki szereplésén még az ifi Varga Katalin is.

Az első félidőben különösen jól működött a védekezésünk, Sugár Timi fantasztikusan védett, és kevés gólt kaptunk. Örülök, hogy a lányok a számos sérülés, probléma ellenére sem törtek meg, és egy egységes Cornexi képét mutatták, lelkesen és fegyelmezetten játszottak. Minden játékosom jó formában volt, a fiatalok teljesítményével is elégedett vagyok. Szorgalmasan készülünk a vasárnapi, utolsó alapszakasz-mérkőzésünkre a Győr ellen, amelyet idegenben játszunk."

Bíró Imre, a Debrecen szakvezetője: "Ezek is mi vagyunk..."

Sugár Tímea, a Cornexi kapusa: "Örülök, hogy megint hasznos tagja lehettem a csapatnak. Végig száz százalékon tudtunk pörögni, és minden elképzelésünket sikerült megvalósítanunk. Különösen jó, hogy ez a „csipet-csapat”, ahogyan elneveztük a sérültek hiányában felálló csapatunkat, megmutatta, hogy van benne erő, akarat és küzdeni tudás. És jó érzés, hogy egy szép estét szerezhettünk szurkolóinknak."

Varga Katalin, a Cornexi fiatal jobbszélsője: "Nagyon örültem, hogy a felnőtt csapat tagjaként pályára léphettem életem első bajnoki mérkőzésén, még ha csak pár perc erejére is. Megtiszteltetés, hogy úgy gondolták, szükség lehet a játékomra. Végig izgultam a meccs alatt, szurkoltam a lányoknak. Különösen jól esett, hogy Tamarának is ment a játék, és két hetest is belőtt."

Balogh Beatrix, a Cornexi csapatkapitánya: "Nem számítottunk arra, hogy az elejétől ilyen sima lesz a mérkőzés, főleg, hogy ennyire megfogyatkoztunk. Minden játékost dicséret illet, aki ma a pályán volt, főleg a fiataljaink léptek nagyot előre a mai mérkőzésen nyújtott játékukkal. Sikerült az ellenfelet elbizonytalanítani, és egy jelentős gólkülönbséget kiharcolni. Tétje ugyan nem volt, de a mi életünkben mindig fontos egy ilyen nagyarányú győzelem a Debrecen ellen."

Forrás: Presstige Média