KEK: norvég és francia ellenfelek

2006. március 10. 21:06 © handball.hu

A KEK negyeddöntőjében a Dunaferr szombaton a norvég Gjerpen ellen, a Győr pedig vasárnap a francia Besancon ellen játszik az elődöntőbe jutásért. A visszavágókat jövő hét végén rendezik.

Mehlmannra nagy feladat vár
A Dunaferr a negyeddöntőben azzal a norvég Gjerpennel játszik, amelyik a KEK előző fordulójában kettős győzelemmel jutott tovább a Vác ellen. A norvégiai mérkőzésen Heidi Löke és a cseh Ivá Zamorská vezérletével a hazai csapat letarolta a Vácot, 14 góllal nyert, így aztán a visszavágó már csak formalitás volt. A vendégek Vácott szintén nyertek a fent említett két gólerős játékos kiemelkedő teljesítményével. Az ellenfélnél rajtuk kívül csak a svéd válogatott Sara Eriksson neve ismert.

A Gjerpen együttese 19 forduló után a 3. helyen áll a norvég bajnokságban a Larvik és a Byaasen mögött jócskán lemaradva. 12 mérkőzést nyertek, 1 döntetlent játszottak, és hatszot kaptak ki. A Norvég Kupa elődöntőjében a Larvik ellen vérzett el a csapat 28-18-ra, így tízgólos vereségük után az ellenfél - a későbbi kupagyőztes - jutott a döntőbe 2005 decemberében.

A Gjerpen útja a KEK-ben
3. forduló
Gjerpen Haandball - McDonald's Wr. Neustadt (osztrák) 36-31 (18-14)
McDonald's Wr. Neustadt - Gjerpen Haandball 29-29 (12-11)

4. forduló
Gjerpen Haandball - Váci NKSE 37-23 (22-11)
Váci NKSE - Gjerpen Haandball 25-27 (15-13)

negyeddöntő
Gjerpen Haandball - Dunaferr NK 2006. március 11., 18:20

Dunaferr NK - Gjerpen Haandball 2006. március 19., 16:00

A győri lányok nem először játszanak negyeddöntőbeli ellenfelükkel az európai porondon. A 2002-2003-as KEK-győztes Besancon az akkori sorozat elődöntőjében találkozott a Győrrel, ahol a franciák jobb gólkülönbséggel (30-18, 26-27) jutottak a döntőbe.

Azóta néhány játékos távozott a klubtól: Valérie Nicolas már a dán Viborgban, Carmen Lungu pedig a szintén dán Slagelsében játszik. A francia válogatottnak egyszer már búcsút mondott, azonban a 2007-es franciaországi vb miatt visszatérő Véronique Pecqueaux Rolland azonban Besanconban játszik, és a csapat tagja a szintén nemzeti színekben is játszó Raphaelle Tervel, Stéphanie Fiossonangaye. A handball.hu néhány nappal ezelőtt kérdezte az esélyekről Pőcze Juditot, a francia csapat magyar légiósát, aki 50 százalék esélyt adott saját együttesének.

A tavalyi francia ezüstérmes és kupagyőztes jelenleg - 16 forduló után - a hatodik helyen áll a bajnokságban 7 győzelemmel, 2 döntetlennel és 7 vereséggel.