Kiütötte a Byaasent a Hypo

2006. február 10. 23:29 © handball.hu

A magyar csapatoktól eltekintve a Bajnokok Ligája C csoportja tűnik a legizgalmasabbnak a végjátékot tekintve, körbeverések miatt négy forduló után mind a négy csapat négy megszerzett ponttal szerepelt a tabellán, melyet a Hypo NÖ vezetett a mai ötödik forduló előtt, jobb gólkülönbségének köszönhetően.

Tanja Logvin
Bajnokok Ligája, C-csoport, 5. forduló
Hypo NÖ - Byaasen HE 36-27 (17-12)
Maria Enzersdorf, 1200 néző
Vez.: Cohen, Peretz (izraeliek)

A Hypo góllövői: Logvin 13(7), Spiridon 5, Rotis-Nagy 5, Sinkarenko 4, Bilobrk 4, Nascimento 3, Acimovic 1, Marin 1. Edző: Ryan Zinglersen
A Byaasen góllövői: Haarsaker 8, Nöstvold 4, Vifstad 4, Villabö 4, M. Snorroeggen 3, Herrem 2, Frafjord 1, Nygaard Pedersen 1. Edző: Valerij Putansz
Kiállítások: 12 perc; 14 perc

A Hypo (ahol a nevezett játékosok között nem szerepelt született osztrák) azt a Byaasent fogadta 1200 néző előtt, amelyet az első fordulóban Trondheimben nagy küzdelemben 23-21 arányban legyőzött. Az osztrákok utóbbi három (beleértve a Cornexi elleni múlt heti felkészülési mérkőzést) meccsüket vereséggel fejezték be, így a mai napon égetően szükségük volt a két pontra, az esetleges döntetlen, vagy Byaasen-győzelem esetén veszélybe került volna a negyeddöntő.

Ennek tudatában a szurkolók folyamatos bíztatása mellett, nagy rohammal kezdték a meccset, és már az első percekben vezetést szereztek Logvin kettő illetve Spiridon találatával (3-1). A következő perceket kihagyott hétméteresek jellemezték mindkét oldalon, előbb Haarsaker hibázott, majd Logvin hagyott ki büntetőt Kjersti Beckkel szemben.

Az előző meccseken formán kívül játszó Rotis-Nagy könnyedén megszerzett átlövés-góljaival a Hypo tovább növelte előnyét, és az első félidőt végig vezetve esélyt sem hagyott a támadásaikat kicsit lassan felépítő norvégok ellen.

Norvég oldalon Vigdis Haarsaker, Maren Villabö, és a BL eddigi legeredményesebb norvégja, Tonje Nöstvold tartotta a lelket csapatában, no meg az osztrák sajtóhírek szerint a Hypóba tartó kapus, Beck is parádézott. Ennek ellenére magabiztos 17-12-es osztrák vezetéssel tértek pihenőre a csapatok.

A második félidő elejét nagy Hypo-rohamok vezették be, melynek eredményeként tovább nőtt a két csapat közötti különbség. A gyors támadásokra a Byaasen nem talált ellenszert. Meglepő módon hiányzott csapatából a 41 éves kézilabda-legenda, Trine Haltvik, a norvégok eddigi BL-kulcsfigurája, aki nemcsak a védekezés alappillére csapatának, hanem a harmadik leggólképesebb játékosa is.

Haltvik a bemelegítés után visszaült a kispadra, és nem is lépett pályára az egész meccs során, kizárólag a pad mellől bíztatta csapatát Valerij Putansz edzővel együtt.

Újabb osztrák gólok következtek, így a nyolcgólos előny birtokában a laikusok már elkönyvelték a kiütéses Hypo-győzelmet. Zinglersen a vezetés tudatában pihentette Rotist, és a kezdőcsapat több tagját is, játéklehetőséget adva Acimovicnak, Marinnak, és Piedadenek.

A norvégok viszont megpróbálva a lehetetlent, Marte Snorroeggen csodálatos betöréseivel, Nöstvold kimagasló küzdeni akarásával, és Beck további parádéinak köszönhetően hat perc alatt hat gólt dolgoztak le hátrányukból (21-23).

Ekkor a mérkőzést amúgy is furcsa ítéletekkel széttördelő izraeli vezetőpáros Cohen és Peretz - akik mindkét oldalra egyenlő mértékben tévedtek - két játékost is kiállítással büntetett norvég oldalon. Igaz, a dupla kiállítás csak egy találatot hozott a Hypo számlájára, de a csapat ettől szárnyakat kapott, és a meccs végéig ontotta a gólokat.

A mérkőzés e döntő fázisában a bírók sorban állítottak ki mindkét oldalon játékosokat; ezeket a büntetéseket a rutinosabb hazaiak jobban használták ki, mint a fiatal, tapasztalatlan ellenfél. Érdemes megemlíteni, hogy a gólok javarészét a beálló megjátszásából - amely hetessel, és kétperces büntetéssel is járt - Logvin szerezte. Ő volt ma csapata húzóembere, 13 gólt szerzett, hetet hétméteresből.

A mérkőzés második felére Beck kivételével (aki védte, amit lehetett) a norvég csapat teljesen elfáradt, Haarsaker és Snorroeggen kísérletei vagy elkerülték a kaput, vagy Szanko védett parádésan. Az osztrákok tetszés szerint érték el találataikat, igazi gólfesztivált rendezve a meccs végére. Teljesen megérdemelten győztek 36-27-re, és állnak a negyeddöntő kapujában.

Prokop mester a meccs utáni értékelésben az eredménnyel ugyan meg volt elégedve, viszont kritizálta csapata hatperces holtpontját: "ezen dolgozni kell, hogy megnyerjük a BL-t".

Ha a csoport másik összecsapásán a Sagunto holnap legyőzi a Podgoricát, akkor a Hypo már a negyeddöntőben lesz, s hogy ez a teljesítmény elég lesz-e mondjuk a Szkopje, Aalborg vagy netán az ETO ellen (reménykedjünk benne, hogy odaérnek a győri lányok!), az majd kiderül a negyeddöntőben március közepén!

A handball.hu-t tudósította: Hegedüs Márk Bécsből