Dunaferr-győzelem a rangadón

2006. február 4. 17:56 © handball.hu

A magyar bajnokság dunaújvárosi rangadóján a Dunaferr NK csapatként és egyéni teljesítmények terén is felülmúlta a vendég győrieket, és a legszebb napjaira emlékeztetően játszó Radulovics vezérletével megérdemelt, 33-24-es győzelmet aratott.

Magyar bajnokság, 16. forduló
Dunaferr NK- Győri Graboplast ETO KC 33-24 (19-11)
Dunaújváros, 1500 néző
Vez: Herczegh, Südi
Dunaferr: Sirina - Lovász 5, Borbás 6, Gáspár, Bulath 2, Ferling 6/1, Vincze 1. Csere: Hoffmann (kapus), Radulovics 12/4, Balogh, Mehlmann 1, Kovács A., Szepesi. Edző: Kiss Szilárd.
Győr: Herr O. - Kovacsicz 1, Bradeanu 2, Dokic 2, Görbicz 3/3, Mörtel 4, Vérten 2. Csere: Petróczi (kapus), Juhász 1, Nagy 1, Lazer 2, Temes 4, Bódi 2. Edző: Róth Kálmán.

Hétméteresek: 5/7 illetve 3/4
Kiállítások: 14 perc illetve 10 perc

A mérkőzés előtt megható ünnepségre került sor: a csarnok halljában leleplezték a két csapat egykori világklasszis játékosának, Kulcsár Anitának az emléktábláját.

Az összecsapáson nem tudott részt venni Kindl Gabriella és Nagy Ivett sem. Az előbbi hét közben szenvedett arcsérülést, az utóbbi pedig még a Debrecen elleni meccsen szerzett porcleválása miatt kényszerült a lelátóra.

A mérkőzés egyfajta büntetőpárbajjal kezdődött: Radulovics értékesítette, Mörtel pedig kihagyta a hetest. A vendégek emberfogásos védekezéssel próbálkoztak; Juhász árnyékként kísérte Radulovicsot, Dokic pedig Ferlinget követte. A Dunaferr szintén nyitottan védekezett, így mindkét oldalon sok volt az ütközés (8. perc: 4-2).

A hangulatra nem lehetett panasz, mindkét szurkolótábor teli torokból biztatta kedvenceit. Sirina nagyon jól ismerte egykori csapattársai lövőrepertoárját, védései valamint Radulovics hetesei révén elhúzott a hazai csapat (11. perc: 6-2). Kovacsicz megkapta a második kiállítását is. Ferling, Radulovics és Lovász találataival tovább nőtt a különbség. A hazaiak sokkal jobb százalékban használták ki a helyzeteiket, a győri lányok rendre a kapufát döngették.

Ferling indulásgólja után hétre nőtt a különbség (19. perc: 13-6). Ezután három győri találat (köztük egy tízméteres bomba Mörtel részéről) következett, majd Radulovics zörgette meg a hálót hetesből és betörésből (26. perc: 16-10). A világ legjobbjának is megválasztott játékos nagyon élt ezen a mérkőzésen: a győri védők nem tudták megakadályozni, hogy helyzetbe kerüljön, a lövőszázaléka pedig a legszebb napjait idézte. Bevált az újvárosi stáb elképzelése: a mérkőzésnek ebben a szakaszában három balkezessel álltak fel a hazaiak, így Radulovics középen támadhatott, ahol nagyobb tere nyílt a lövésekre. Róth Kálmán lányai szélsőbefutásokkal és két beállós játékkal igyekeztek ellensúlyozni az ellenfél nyitott védelmét, kevesebb sikerrel. Gogirla hiányában főleg Mörtelre hárult az átlövések feladata, de a védők jól semlegesítették. A félidő 19-11-es hazai vezetéssel zárult.

A második játékrész eleje a kapusoké és a védelmeké volt: kőkemény ütközések, szép védések és ötperces gólszünet jellemezte a játékot. A "szárazátkot" végül Borbás Rita törte meg egy lerohanás után (36. perc: 20-11), majd Lovász találata után tízre nőtt a különbség. A Győr is váltott védekezésben: az irányító Radulovicsra és Ferlingre Görbicz húzódott előre. Így viszont Borbásnak és Bulathnak jutott több tér, akik ezt rendre ki is használták (42. perc 23-13).

A vendégek támadójátéka nem állt össze, nagyon sok technikai hibát vétettek, felállt fal ellen ritkán tudtak lövőhelyzetbe kerülni. Görbiczet le is cserélte Róth Kálmán, irányítóban Bradeanuval, jobb2-ben Temessel kísérletezett. Utóbbi szép gólokat lőtt, de ekkor már csak a hazai győzelem mértéke volt kérdéses (24. perc: 31-20).

Mind támadásban, mind védekezésben döntő fölényt ért el a Dunaferr, a győriek nyitott védekezését Borbás, a befutó Lovász, és a kitünő lövőszázalékot produkáló Radulovics valósággal szétzilálta, Sirina pedig demoralizálta a vendégek lövőit. A taktikailag érettebb játékot nyújtó és egyéni teljesítmények terén is felülkerekedő Dunaferr megérdemelt győzelmet aratott.