Kapusparádé a Hypo otthonában

2006. január 20. 22:09 © handball.hu

A Bajnokok Ligája 3. fordulójában a C-csoportban megérdemelt, kétgólos győzelmet aratott a Hypo vendégeként pályára lépő spanyol Sagunto. Ugyan mindkét oldalon kapusparádékat láthatott a közönség López és Radulescu révén, és a második félidőben egyik csapat sem vezetett egy gólnál többel, az utolsó percekre azonban a vendégek egy-két lerohanással azonnal büntetett.

Eli López Fotó: solobalonmano.com
Eli López
Fotó: solobalonmano.com
Bajnokok Ligája, C-csoport, 3. forduló
Hypo NÖ - CBM Astroc Sagunto 26-28 (14-15)
Maria Enzersdorf
Vez.: Basnak, Frolov (oroszok)

Hypo: Szanko, Radulescu (kapusok), Marin 6(4), Sinkarenko 4, Rotis-Nagy 4(1), Logvin 3, Bilobrk 3, Nascimento 2, Budecevic 2, Piedade 2, Kottmann, Spiridon. Edző: Ryan Zinglersen
Sagunto: López (kapus), Barbosa 4, Oncina 5, Andreu 1, Saric, Puche 6(2), Pinedo 5(1), de Sousa, Benzal 4(2), Cuadrado 3. Edző: Cristina Mayo
Hétméteresek: 5/6 (Logvin hagyta ki); 5/6 (Benzal hagyta ki)
Kiállítások: 6 perc (Spiridon, Radulescu, Nascimento); 12 perc (Pinedo, Barbosa, Cuadrado, Mayo /edző/, Pinedo, de Sousa)
A mérkőzés: 4. p.: 3-2, 10. p.: 5-7, 18. p.: 7-12, 21. p.: 8-13, 28. p.: 13-15, 34. p.: 16-16, 40. p.: 19-19, 46. p.: 21-21, 53. p.: 24-24, 57. p.: 24-27

A Bajnokok Ligája harmadik fordulójában péntek este találkozott egymással Ausztria és Spanyolország tavalyi bajnoka a Hypo NÖ és a valenciai Sagunto. Utóbbi tavaly a csoportmérkőzések alatt éppen a Dunaferrel szerepelt együtt, és harmadik helyével a KEK-ben folytathatta, ahol a negyeddöntőben búcsúzott, a Podravka bizonyult jobbnak náluk.

A 2004/2005-ös évben az Elda Prestigio ellen ugyan elvesztette a spanyol kupát, a bajnoki címet viszont megnyerte. A nyáron több, meghatározó játékos (Guerola, Mangue, Medved, Goméz) elhagyta a csapatot, így a Bajnokok Ligája első mérkőzéséig nem lehetett tudni, hogy milyen játékerőt képvisel a Cristina Mayo edzette új csapat.

A BL rajtja felemásan sikerült, idegenben a Buducnostot 28-23-ra legyőzték, viszont otthon sima vereséget (25-31) szenvedtek a norvég Byaasen gárdájától. A laikusok Hypo-győzelmet jósoltak, igaz Ryan Zinglersen együttese közel sincsen csúcsformában, ezt mutatta a Byaasen elleni ingadozó játékuk, illetve a Buducnost elleni sok-sok holtpont. Igaz mindkétszer a maguk javára tudták fordítani a mérkőzést.

Ezúttal a hölgyek ingyen tekinthették meg a találkozót a Hypo NÖ jóvoltából, a csapat harmincadik éve szerepel a BL-ben (és jogelődjében, a BEK-ben). Ennek ellenére nem volt teltház, közel 100-150 nézővel lehetett kevesebb a múlt hetihez képest, igaz most csak 10 spanyol szurkoló érkezett; akkor a Buducnost csapatát 70-80 szurkoló biztatta.

A megszokott fényshow indította a mérkőzést, a sötétségbe borult csarnokban a jelen lévő 100-150 kisgyerek csillagszóróval megható hangulatot varázsolt.

A Hypo a tavalyi idényben bevált Szanko, Bilobrk, Logvin, Spiridon, Rotis-Nagy, Sinkarenko, Nascimento összeállításban kezdett, Logvinnal a balszélen. Az ő illetve Gabi Rotis-Nagy találataival kezdődött a mérkőzés, egymás után estek a gólok mindkét oldalon, fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Hypo 4-3-ra vezetett az ötödik percben.

A spanyolok próbáltak változtatni a mérkőzés elején kevésbé összeállt védekezésükön, amely ezek után még agresszívabbá vált, többször ütköztek az ellenféllel, és már a kilences vonalán zavartak. Megpróbálták Logvint kivonni a forgalomból (a meccs végéig sikerrel tették ezt), és az átlövő Gabi Rotis-Nagyot is egyszerre zavarták, ahogyan utóbbi megjátszhatóvá vált.

A gyors védekezési változás meghozta gyümölcsét, a Hypónak nem jöttek össze a támadások, játékmesterük Logvin kétszer hibázott a balszélén, majd a hétméteresét is hárította az egész mérkőzésen szenzációsan védő Eli López.

A tizedik percre a Sagunto az agilis Puche Díaz vezetésével átvette a vezetést. Az alacsony irányító sikeresen szervezte csapata támadójátékát, gyakran hozta játékba a beálló Cuadradót, és a nagyon gyors Oncinát, akik rendre betaláltak Szanko kapujába.

Míg Szanko remekelt csapata első két BL-meccsén, úgy most semmit nem fogott, a román Radulescu váltotta, több sikerrel. Ekkor, a huszadik perc környékén, a Sagunto már 4-5 gólos előnnyel vezetett. Zinglersen cserékkel próbálta felrázni csapatát. A Buducnost elleni mérkőzéshez hasonlóan pályára küldte Spiridon helyett a brazil Piedadet, Budecevic-et, és a román balszélsőt, Alina Marint.

Egy Hypo-időkérés ugyan visszafogta a spanyol rohamokat, akik erre a mérkőzésre nagyon sokat bevállaltak, rengeteget futottak, eredményesen megmozgatva, szétbontva az ellenfél falát, könnyen megjátszhatóvá téve a beálló Cuadradót és a szélsőket. A félidőre a Hypo felzárkózott, és egygólos spanyol vezetésnél (14-15) cseréltek térfelet a csapatok.

A második félidőt kettős emberelőnnyel kezdte a Hypo, mivel a Sagunto öt perces(!) késéssel jelent meg a kezdéshez, így az orosz játékvezetők kiállították a spanyolok vezetőedzőjét, Cristina Mayót. Az emberelőnyöket nem tudta kihasználni az osztrák csapat, a spanyolok Oncina jóvoltából négy mezőnyjátékossal is bevették Radulescu kapuját az első percben.

A Hypo megpróbált mindent, hogy megváltoztassa, és a saját maga javára fordítsa a mérkőzést, de a hatásos spanyol védekezés rendre lebénította az osztrák támadásokat. Zinglersen mester kénytelen volt a cserepadra ültetni Logvint és Gabi Rotis-Nagyot is. Sinkarenko, Piedade, az újra csodálatosan szereplő Marin és a szintén nagyszerű formában védő Radulescu tartotta a lelket a hazaiak játékosaiban, akik a második félidő 42. percében 21-20-ra újra átvették a vezetést.

A nagyon szimpatikus, és mindvégig kitartóan küzdő spanyolok az utolsó hét percben újabb egyenlítés (24-24) után három góllal elhúztak (27-24), és ezt a vezetést egy Zinglersen-időkérés sem tudta megváltoztatni.

Sinkarenko az utolsó percben ziccert hibázott, majd Puche Díaz hétméteresével eldőlt a mérkőzés: az Astroc Sagunto hatalmas meglepetést okozva, végig taktikusan játszva, többek között Puche Díaz vezérletével, és Lopez szenzációs védéseinek köszönhetően teljesen megérdemelten győzött a Logvin nélkül vezérét vesztett Hypo NÖ ellen.

A handball.hu-t a helyszínről tudósította: Hegedüs Márk.