Simán nyert a Hypo

2006. január 13. 23:42 © handball.hu

Megszerezte második győzelmét is a Hypo Niederösterreich nőikézilabda-csapata, a Bajnokok Ligája C csoportjában szereplő osztrák együttes hat góllal, 36-30-ra verte a szerb-montenegrói Buducnostot.

Tanja Logvin
eredmény, BL, C csoport, 2. forduló
Hypo Niederösterreich (osztrák) - Buducnost Podgorica (szerb-montenegrói) 36-30 (21-14)
vezette: Kavulic, Sivak (szlovákok)
Hypo: Szanko, Radulescu (kapusok), Logvin 14/3, Rotis-Nagy 5, Marin 4/1, Piedade 3, Nascimento 3, Spiridon 2, Sinkarenko 2, Budecevic 1, Kottmann 1, Bilobrk 1
Buducnost: Knezovic, Vojcic (kapusok), Dimitrjeva 9/7, Jovocic 5, Radovic 5, Radicevic 3, Damjanac 3, Orlandic 2, Dragutinovic 1, Burmisztrova 1, Valová 1, Jovanovic
hetes: 5/4 (Logvin hagyta ki), illetve 7/7
kiállítás: 8 perc (Knezovic, Dragutinovic, Radicevic, Radovic), illetve 8 perc (Spiridon, Logvin, Budecevic, Sinkarenko)
az eredmény alakulása: 2-1 (4.), 5-2 (7.), 9-3 (12.), 10-6 (17.), 10-9 (20.), 11-11 (22.), 11-12 (23.), 13-13 (25.), 21-14 (félidő); 23-17 (35.), 25-17 (39.), 27-20 (42.), 30-23 (47.), 32-25 (50.), 33-28 (54.), 36-30 (végeredmény)

A Hypo múlt hétvégi trondheimi diadala (23-21 a Byasen ellen), és a Buducnost meglepő hazai botlása (a spanyol Sagunto ellen 23-28) után péntek este a BL második fordulójában a Bécstől délre található Maria Enzersdorfban közel telt ház előtt mérkőzött meg egymással a két csapat.

A 2005. november közepi Hypo NÖ által rendezett EVN Handball Challenge torna keretei között már összemérték erejüket Szerbia-Montenegró és Ausztria vezető csapatai, akkor a brazil Piedade, a román Marin (aki tavaly még a Debrecen csapatánál játszott), és Logvin vezérletével a hazai csapat diadalmaskodott 28-25-re, biztosan megőrizve az első félidőben kialakított háromgólos vezetését.

Azóta a Hyponál felépültek a sérültek (Bilobrk, Nascimento), és így velük kiegészülve, a felkészülési mérkőzések alapján illetve a múlt heti eredményekből kiindulva ismét várható volt a hazai győzelem. Igaz, Gunnar Prokop a mérkőzés előtti napokban felhívta csapata figyelmét az ellenfélre, akit az Ikastból hazatérő Sanja Jovovic és Ana Vojcic is erősít az ősz óta.

Az ősz óta tartó felkészülési meccseket nagyon kevesen látogatták (20-30 fő volt az átlag nézőszám), a BL első hazai mérkőzésére viszont nagyjából megtelt a südstadti csarnok, ami kb. 1000 nézőt jelentett, beleértve a 70-80 szerb-montenegrói szurkolót is.

Az előző évekhez hasonlóan látványos fényshow keretében, a hazai játékosokat nagy kivetítőn egyenként bemutatva, Hypo-fölénnyel telt el az első tíz perc: Logvin hetesből, letámadásból illetve Gabi Rotis gyönyörű átlövésekből juttatta négy-öt gólos előnyhöz a tavalyi BL-elődöntőst.

Meglepően korán, viszont teljesen érthetően, időt is kért a Buducnost mestere. Amit a gyors szünetben elmondott, hatott is a játékosaira, elkezdtek játszani, játékmesterük Ana Radovic fantasztikus betörésekkel és élményszámba menő átlövésekkel bírta hibázásra a múlt vasárnap a Byasen ellen 60% körül védő Olga Szanko kapust. A Buducnost percről percre zárkózott fel, kiegyenlített, majd a 23. percben teljesen megérdemelten 12-11-re át is vette a vezetést.

Ekkor a dán tréner, Ryan Zinglersen kért időt, majd két új játékossal (Piedade váltotta Spiridont illetve Marin lett a szélső) küldte vissza a pályára csapatát. A frissítés meghozta gyümölcsét, mindketten gólokat lőttek, és az addig a bal szélen játszatott Logvin visszahúzódva az általa kedvelt bal kettes pozícióba, megfordította az eredményt, sőt a szünetig biztató hét gólosra (21-14) növelték előnyüket.

Az első félidő hajrájában észrevehető volt a Buducnost játékosainak tanácstalansága, és az osztrák lányok erőnléti fölénye: többször sikerült látványos indításból vagy lerohanásból megverni a szerb-montenegrói csapat játékosait, akik az utolsó hét percben csak 2 találatig jutottak a Hypo 10(!) gólja ellenében.

A második félidő elején nem változott a játék képe, a hazai csapat tartotta, majd növelni is tudta előnyét. Az utolsó 10 percre viszont egy kettős emberelőny miatt tudott faragni hátrányából a Buducnost, ekkor négy gól volt a két csapat közti különbség.

Egy jól időzített Zinglersen-időkéréssel a Hypo mozgósítani tudta utolsó erőtartalékát, és újabb látványos Marin gólokkal (szélről, majd gyönyörű emeléssel Knezovic feje felett) állította be a megérdemelt 36-30-as győzelmet.

A handball.hu-t tudósította: Hegedüs Márk, Bécs