Cornexi vereség Südstadtban

2005. december 23. 9:01 © handball.hu

A világbajnokságról visszatérő Sugárral Tímeával és Balogh Beával kiegészült fehérvári csapat a Hypo otthonába látogatott Szuperliga mérkőzésre. A sokkal gyorsabban játszó osztrák együttes magabiztosan győzte le a több kulcsjátékosát is nélkülöző magyar ellenfelét.

Hypo Niederösterreich - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 38-24 (19-11)

Wien-Südstadt , 2005. december 22., 200 néző
Vezette: Kavulik, Sivak (szlovák)

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Kordyuk 5, Őri E. 5, Pádár 3, Tápai Sz. 3, Trishchuk 3, Balogh 2, Vaszari 1, Tilinger 1, Szabó V., Tápai A.

Hypo: Radulescu, Sanko, Yu Celi (kapusok), LOGVIN 12, NASCIMENTO LIMA 4, MARIN 4, SPIRIDON 3, Rotis 3, Bilobrik 3, PIEDADE 3, SHYNKARENKO 2, Matusovic 2, Kommann 1, BUDECEVIC 1,

Hétméteresek:
Hypo: 5 (1 kihagyott-Logvin)
Cornexi: (1 kihagyott- Tápai Szabina)

Kiállítás: 10 perc / 14 perc

Eredmény alakulása: 7. perc: 3-3, 12. perc: 8-3, 18. perc: 12-6, 23. perc: 14-9, 37. perc: 23-13, 46. perc: 29-18, 55. perc: 36-19

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője:

"Olyan sebességkülönbség volt a két csapat között, amivel nem tudtunk mit kezdeni, a Hypo játékosai gyorsabbak és nagyobbak nálunk. Sajnos a helyzetek kihagyása és az eladott labdák jellemezték játékunkat. Kulcsjátékosaink hiánya lehetővé tette, hogy más játékosok is bizonyíthassanak. A lelkesedés hiánya azonban rányomta bélyegét a játékunkra, nagyon sokat hibáztunk. Ennél sokkal jobban, és agresszívebben kell reagálni a helyzetekre, hiszen a lehetőség megint megvolt a győzelemre, de nem tudtunk élni vele. A jövőben egy dinamikusabb csapatra lesz szükség, hogy bebizonyíthassuk a január 4-i Vasas elleni bajnoki mérkőzésen, hogy a Cornexi igenis egy jó csapat."