Szabó Edina: "Tanultunk belőle"

2005. október 9. 1:34

A Cornexi szombaton kétgólos vereséget könyvelhetett el magának a Szuperliga 2. fodulójában. Az új edző, Ryan Zinglersen vezette Hypo ellen végig jól küzdöttek a lányok, de a vendégek túl korán túl nagy előnyre tettek szert, és a mérkőzést végén már nagyon fáradtak voltak Baloghék, hogy megtartsák a megszerzett egygólos előnyt.

Szuperliga, 2. forduló
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Hypo Niederösterreich (osztrák) 28-30 (14-16)
Székesfehérvár, 500 néző
Vezette: Pech, Vágvölgyi

Cornexi: Sugár, Fekete (kapusok), Balogh 7(3), Brigovácz 7, Kenyeres 5, Pádár 3, Szabó V. 2, Őri E. 2, Vijunaite 1, Siti B 1, Vaszari Virág. Edző: Borsosné Szabó Edina
Hypo: Radulescu, Szanko (kapusok), Marin 8(5), Rotis 7, Piadade 5, Logvin 4, Sinkarenko 3, Spiridon 3, Acimovic, Budevcic, Plach, Rosenkranz, Thurner. Edző: Ryan Zinglersen
Hétméteresek: 3/6 (Balogh kettőt, Brigovácz egyet hagyott ki); 5/6 (Logvin hagyott ki egyet)
Kiállítás: 6 perc; 12 perc
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1-3, 12. perc: 4-6, 15. perc: 7-8, 19. perc: 8-12; 25. perc: 11-14, 27. perc: 14-14; 38. perc: 18-20, 43. perc: 22-20, 50. perc: 24-24, 55. perc: 27-26

Álmosan kezdett a Cornexi a Hypo Niederösterreich elleni Szuperliga-mérkőzés első perceiben. A mérkőzés első találatát a Hypo játékosa, Tanja Logvin szerezte, melyre Őri Edina válaszolt a 4. percben. A vendégek csapata a 10. percig megőrizte az első percekben megszerzett előnyt, majd innentől kezdve a találkozó legeredményesebb játékosa Alina Marin játszotta a főszerepet, hat gólt szerzett az első 20 percben, amelyből három gólt hétméteresből értékesített.

A 20. percben a hazai vezetőedző, Szabó Edina időt kért, és nyomatékosan felhívta a játékosok figyelmét az eladott labdákra és a széteső játékra, valamint több figyelmet kért játékosaitól. A huszadik percben Pádár Margó saját hatosáról lőtt az üres kapura és ez a találat felébresztette a fehérvári közönséget. A 24. perctől fordult a kocka, Rotis és Sinkarenko kiállításával kettős emberelőnybe került a Cornexi. Ezt a helyzetet kihasználta a fehérvári együttes, Balogh Beatrix és Kenyeres Fanni két góljával a 28. percben 14-14-re alakította az eredményt. A nehezen kiharcolt döntetlen után a két gyors "osztrák" góllal Sinkarenko és Spiridon 14-16-ra módosította az állást, így kétgólos Hypo vezetéssel zárult az első félidő.

A második félidőben 10 percre volt szüksége a hazai csapatnak, hogy újra kiegyenlítsen. Balogh Beatrix előbb döntetlenre fordította a mérkőzést, majd újabb találatát követően a 12. percben egy gólos vezetéshez jutatta a Cornexit (21-20). A Hypo egyenlítését követően 23-23-as állásnál Sugár Tímea, a válogatott hálóőre, sokadszor hárított ziccert, melyet követően Balogh Bea újra vezetéshez jutatta csapatát (24-23). Az izgalmas hajrában többször is Brigovácz Nikolett találatával maradt a döntetlen körüli az állás. Az utolsó két percben a Hypo három találatára azonban a hazaiak csak egyszer tudtak válaszolni, ezzel a találkozó végeredménye 28-30 lett, és így két vereséggel zárta a Cornexi a Szuperliga hazai pályán játszott csoportmérkőzéseit.

Szabó Edina, a Cornexi vezetőedzője: "Nagy küzdelemben maradtunk alul a jól játszó Hypo ellen. Teljesen nyerhető lett volna a mérkőzés, de már a mérkőzés elején túl nagy előnyhöz juttattuk az ellenfelet. Egy nemzetközi meccsen az első pillanattól kezdve izzadni kell, a szerencsét is ki kell érdemelni. Nem véletlen, hogy azokat a mérkőzéseket, amelyeket megnyerhetnénk, elveszítjük. Ez jót tett nekünk, örülök a Szuperliga találkozónak, mert nagyon hasznos volt számunkra, tanultunk belőle. A játékosoknak meg kell érteniük, hogy az első pillanattól kezdve egyszerre és mindenkitől több teljesítményre van szükség. Vannak hiányérzeteim, sok jó játékosunk van, de több a ki nem kényszerített hibánk, mint kellene.

A játékvezetéshez sem tudunk alkalmazkodni, mert túl naivak vagyunk. Ezen most kell javítanunk. Voltak szép periódusok a mérkőzés alatt, de ezt a játékot hatvan percen keresztül kellene játszani. A lányok bebizonyították, hogy fantasztikusan tudnak kézilabdázni, és küzdeni az elsőtől az utolsóig. Minden játékos elkövet olyan hibákat, amelyeket elkerülhettünk volna egy kis odafigyeléssel. A nagy mérkőzések megnyerésével nem várhatunk tovább, most kell nyerni!"

Ryan Zinglersen, a Hypo vezetőedzője: "Ez a szuperliga fontos a csapatnak, mivel gyenge a ligánk. Három hónapja folyamatosan edzünk, ez volt az első tétmérkőzésünk a szezonban, ami nagyon jól sikerült. Természetesen nagyszerű a Cornexi, egy okos csapat, aki ellen mindig nagyon jó, és izgalmas meccseket játszunk. Személy szerint nekem nagyon tetszik az a játékstílus, amit képviselnek. A mai mérkőzés egy hajszálon múlt, minden tekintetben szuper mérkőzés volt, melynek a csapatunk fejlődése szempontjából kiemelt a jelentősége, mivel a Cornexi nem egy túl magas, viszont nagyon mozgékony együttes, akik folyamatosan keresik a helyzeteket. Külön öröm olyan csapat ellen játszani, ahol sok okos játékos van, mint például Kenyeres Fanni vagy Siti Bea. Beát régóta ismerem, de most sokkal jobb teljesítményt nyújt, mint Dániában."

Balogh Beatrix, a Cornexi válogatott játékosa: "Sok ismerős játékossal találkoztam, akikkel együtt játszottam a Hypo-ban. A csapat nagy részét ismerem, ezért kicsit könnyebb volt a helyzetem. Sok hibát ejtettünk de a Hypo is sokat hibázott. Szerintem ezért volt szoros az eredmény is. Fáj, hogy nem lett meg a győzelem, mert nyerhettünk volna.

Valószínű, hogy a bemelegítésünkkel is probléma lehet, mert az első 10 percben túl kényelmes tempóban játszottunk, nem figyeltünk rendesen. Talán ha az első perctől vezetünk, akkor a végeredmény is másként alakul. Nincs a csapaton belül konfliktus, de én hiányolom, hogy nem beszéljük ki a hibákat egymás között, és nem szólunk oda egy kicsit keményebben a másiknak a pályán.

Érezhető a javulás, vannak jó megoldásaink, sokkal hosszabb ideig figyelünk a védekezésben, mint az eddigi mérkőzéseink során, de a visszatérő hibákat még ki kell iktassuk. Természetesen a tavalyi sikerek nyomán nagyon magasra került a mérce, és nagy rajtunk a teher. Sokszor olyan szituációkban hibázunk, amikor nem lenne szabad, és elvállalunk egyedül olyan helyzeteket, amiket nem feltétlenül kellene. De igyekszünk, és azon vagyunk, hogy a folyamatosan javuljon és erősödjön a csapat."

Az EHF-kupa-győztes székesfehérváriak a ligában legközelebb december 22-én lépnek pályára, akkor az osztrák csapat otthonában vendégszerepelnek.

Forrás: PRESSTIGE Média

Szuperliga: újabb Cornexi-vereség