BL: Alakul a tizenhatos mezőny

2005. október 8. 20:41 © handball.hu

A Bajnokok Ligája-sorozat csoportmérkőzéses küzdelmeinek tizenhatos mezőnyében nyolc hely már biztos volt - itt található a Győr is. A múlt héten csatlakozott a norvég Byaasen, szombat este pedig a szerb-montenegrói Knjaz Milos, valamint a spanyol Elda Prestigio is tagja lett az elitnek.

A Bajnokok Ligájának csoportkörében nyolc résztvevő már biztosan szerepel (Hypo NÖ, Dream Team /Slagelse/, CBM Astroc Sagunto, Győri Graboplast ETO KC, Kometal GP, Larvik HK, HC "Lada Toljatti", RK Krim Mercator), a selejtezőkből pedig három csapat már feljutott (Byaasen IL, ZRK Knjaz Milos, ORSAN Elda Prestigio). Déli szomszédaink éppen a szombati visszavágón harcolták ki a továbbjutást. A végsellyei első mérkőzést követően (29-24) nyolc góllal vágott vissza a Knjaz Milos a vendégeknek. Az Elda pedig 30-30-as döntetlen után verte két góllal hazai pályán a Metz-et.

A mezőny remélhetőleg újabb magyar csapattal bővül: vasárnap 18 órától ugyanis az előnyben lévő Dunaferr NK az 1. FC Nürnberg csapatát fogadja Dunaújvárosban.

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, visszavágó
ZRK Knjaz Milos - HK Slovan Duslo Sal'a 35-27 (19-14)
Aranjelovac, 1000 néző
Vez.: Plesa, Pripas (ROM)

A Knjaz Milos legjobb góllövője: Koperec 7
A Duslo Sal'a legjobb góllövői: Vlcková 8, Váradyová 6, Flasková 5
Továbbjutott: Knjaz Milos 59-56-os összesítéssel

ORSAN Elda Prestigio - HB Metz Moselle Lorraine 28-26 (13-9)
Elda, 1400 néző
Vez.: Kékes, Kékes

Elda: Elegaja - Knytlová 5, Fraile 5, Box 1, Morales 1, Fernández Molinos 3, Ilic 6(4). Csere: Ajglová (kapus), Andrjuscsenko 7, Soit, Albardías Lorca. Edző: Angel Sandoval
Metz: Pradel - Kanto Njitam 5, Janes 1, Francois 2, Piejos 4, Hadi 2, Horacek 6(4). Csere: Leynaud (kapus), Van Parys, Wendling 3, Ajaguin 3. Edző: Bertrand Francois
Kiállítások: 8 perc (Box, Box, Fernández Molinos, Soit); 4 perc (Janes, Ajaguin)
A mérkőzés: 5. p.: 2-2, 10. p.: 3-4, 15. p.: 5-6, 20. p.: 8-7, 25. p.: 11-9, 35. p.: 15-14, 40. p.: 19-16, 45. p.: 21-18, 50. p.: 24-20, 55. p.: 26-22
Továbbjutott: Elda Prestigio 58-56-os összesítéssel

BL: Megizzadt az Aalborg
BL: A Viborg kiütötte a Celjét