Magyarok párharca Esbjergben

2005. október 2. 17:32 © handball.hu

Magyar szempontból is érdekes mérkőzést játszottak a Toms Ligaen (dán bajnokság) 6. fordulójában. Vasárnap délután ugyanis az FCK látogatott el az Esbjerg otthonába. Mindkét csapatnak két magyar tagja van, a hazaiaknál Turtóczki és Benyáts, a vendégeknél Pálinger és Siti lépett pályára, és a fej-fej melletti küzdelemből utóbbiak jöttek ki győztesen.

Lotte Haandbaek volt a legjobb
A Toms Ligaen 6. fordulójának hátramaradt mérkőzése magyar szempontból is érdekes volt, hiszen két-két magyar vívott csatát egymással szemben vasárnap délután 16 órakor. A Team Esbjergben Benyáts Beatrix és Turtóczki Ágnes, az FCK Haandboldban pedig Pálinger Katalin és Siti Eszter küzdött a két pontért.

A tavalyi bajnokság október 6-án találkozott egymással a két csapat, akkor Sitiék nyertek Benyátsék ellen 34-24-re Esbjergben. Benyáts nyolc, Siti pedig két gólt lőtt. A visszavágón - január 29-én - már 39-24-re győzött a fővárosi csapat. Siti ismét kettő, Benyáts pedig öt gólt lőtt.

A tavalyi csapatok jócskán megváltoztak. Az Esbjerghez szerződött a kapus Nives Kajganic, és a két mezőnyjátékos Monica Nesvik, valamint a magyar Turtóczki Ágnes. Távozott Ann Krogsgaard, Mette Kragelund, Lise Hansen és Vivi Sandberg.

Az FCK ezen a nyáron jobban erősített. Érkezett a kapus Pálinger Katalin, valamint Josephine Touray, Stina Madsen, Sara Holmgren, Suzana Cubela, Michelle Skovgaard és Sofie Boch-Sörensen. A pályafutását befejezte Camilla Andersen, távozott Tatiana Bennedsen, Leila Lejeune, Matilda Boson, Camilla Thomsen, Gitte W. Nörsöller, Signe Pedersen és a kapus, Chana Masson.

Toms Ligaen, 6. forduló
Team Esbjerg - FCK Haandbold 27-28 (11-12)
Stadionhallen, Esbjerg, 500 néző
Vez.: la Cour Laursen, Nielsen

Esbjerg: Dorthe S. Rask, Nives Kajganic (kapusok), Lotte Haandbaek 9(5), Benyáts Beatrix 5, Line Thorius 4, Monica Nesvik 3(1), Tina Pedersen 2, Karin Lund 1, Rikke Zachariassen 1, Carin Larsen 1, Lena Jensen 1, Anna Bach Sörensen, Turtóczki Ágnes. Edző: Jan Leslie Pedersen
FCK: Pálinger Katalin, Christina Pedersen (kapusok), Mette Vestergaard 6, Josephine Touray 6, Steluta Luca 6, Sara Holmgren 3, Siti Eszter 3, Melanie Smith Nielsen 2, Elly an de Boer 1, Christina Krogshede 1(1), Sofie Bloch-Sörensen, Elly An de Boer, Stine Yde, Stina Madsen. Edző: Thomas Hylle
Kiállítások: 2 perc (Karin Lund); 8 perc (Sara Holmgren, Sara Holmgren, Siti Eszter, Siti Eszter)
A mérkőzés: 15. p.: 5-7, 20. p.: 7-9, 28. p.: 11-12, 40. p.: 17-17, 50. p.: 23-23

A másik mérkőzésen
Frederikshavn FOX Team Nord - Horsens HK 24-26 (11-15)
Arena Nord, Frederikshavn, 735 néző
Vez.: Bjerregaard, Staal

FOX: Ditte Marie Andersen, Hanne Frandsen (kapusok), Katarina Dubajova 7, Ingrid Hrcková 4, Anja Kristensen 4(3), Lina Möller 3, Johanna Wiberg 3, Alexandra Möller 1, Gitte Aaen 1, Lene Kragh 1, Lilian Thörholm. Edző: Anders Thomsen
Horsens: Birgitte Nielsen, Jeanette Nielsen (kapusok), Jane Wangsöe 7, Christina Körup Pedersen 6(2), Mette Sjöberg 5, Annika Wiel Fredén 3, Mia Falk 3, Ditte Andersen 1, Christina Kristensen 1, Lisette Z. Pedersen, Marianne Bonde Pedersen. Edző: Kenneth Sahlholdt
Kiállítások: 4 perc (Johanne Wiberg, Hanne Frandsen); 4 perc (Mette Sjöberg, Annika Wiel Fredén)