A Vác kiütötte a Fradit

2005. szeptember 28. 19:36 © handball.hu

A bajnokság 6. fordulójában Veszeli Judit vezetésével nagykülönbségű győzelmet aratott a Vác a Ferencváros ellen. Hiába villogott Szucsánszki az előzetesen a mérkőzés esélyeseként kikiáltott Fradiban, a zöld-fehérek játéka a második félidőre teljesen szétesett.

Váci NKSE - Ferencvárosi TC: 31-23 (12-13)
Vác, Városi Sportcsarnok, 1500 néző

Váci NKSE: Juhász E. - Klász 7(3), Veszeli 9, Rábai 4, Őri 4, Hornyák 2, Sterbik 3. Csere: Farkas V. 2, Trufán.
Edző: Hajdu János
Ferencvárosi TC: Pastrovics - Kirsner 3, Szucsánszki 6, Tóth 3(1), Uhrakova 2(1), Szamoránsky P. 1, Mravikova 1. Csere: Harisova - Kamper 3, Németh H. 4(1), Valovics.
Edző: Németh András

Hétméteresek: 6/3 ill. 6/3.
Kiállítások: 2 perc ill. 6 perc.

Veszeli hatalmas kapufájával kezdődött a találkozó, majd a ferencvárosi Tóth Tímea bombázott mellé. Az első találatra a mérkőzés 4. percéig várni kellett, ekkor ért célba Hornyák ziccere. A vendégek sorozatosan puskázták el helyzeteiket, ellenük volt a kapufa, no meg Juhász kapus is, Szamoránsky Piroska azonban nem hibázott (7. perc: 1-1).

Ezután fej-fej mellett haladtak a csapatok (10. perc: 3-3). Rábai elleni csúnya szabálytalanságáért Uhrakovát sújtották kétperces kiállítással a bírók, ezt Őri gyorsan ki is használta, majd Kirsner talált be emberhátrányból (15. perc: 4-5).

Németh Helga büntetőből, majd lerohanásból is eredményes volt a 20. perc derekán, ezzel már 3 gólos vendégvezetést mutatott az eredményjelző (7-10). Őri találata után a váci kapuscsere sem segített a felzárkózásban, hiszen Tóth Tímea értékesítette a megítélt hétméterest. Klász Karola és Sterbik góljaival ismét szorossá vált a találkozó a félidő végére (27. perc: 11-12), majd Németh Helga bolondította meg a váci védőfalat (11-13). Bár a hazaiak akár ki is egyenlíthettek volna, Veszeli kihagyta a büntetőt.

A szünet után nem sokat tétováztak a hazaiak, akik Farkas Veronika révén kiegyenlítettek, majd Juhász büntetőt hárított. (13-13).

Szucsánszki labdaszerzésével és két találatával ismét a Ferencvárosnál volt az előny a 37. percben (15-17). Ezután a balszélső Klász Karola brillírozott, fontos találataival kiegyenlítettek a piros-fehérek, aztán szintén őt rántotta le Mravikova, akit ezért kétperccel jutalmaztak a játékvezetők. A megítélt büntetőt viszont a jó formában védő Pastrovics hárította. Kirsner emberhátrányból is betalált (40. perc: 18-19).

A mérkőzés izgalmait jól példázza, hogy a második félidő derekán a "vészhelyzetben bevetendő" Németh Helga még mindig pályán volt. Klász Karola mindezek ellenére büntetőből ismét átvette a vezetést (44. perc: 21-20). A Fradiban Tóth Tímea elfáradt, s csak a már ekkor 5 gólos Szucsánszkit lehetett dícsérni. Rábai találatára betörésből válaszolt Németh Helga, de ezzel a góllal még mindig a váciaknál volt az előny (46. perc: 22-21).

A zöldek játéka Veszeli találata után (23-21) akadozott, bizonytalanná vált, és hiába szerzett Mravikova labdát, azt Németh eladta, majd a hazaiak Sterbik révén ezt azonnal kihasználták (49. perc: 24-21). Rövid ápolás után (Uhrakova és Hornyák fejelt össze) ismét Németh dobta ki a labdát a pályáról. Németh András azonnal időt kért, miután a tavaly még a fővárosiaknál játszó Rábai megszerezte negyedik találatát is (25-21).

Semmi se jött össze a Ferencvárosnak: Németh büntetőt hibázott, majd Veszeli újra átlőtte a bizonytalan Fradi-lányokat, akiknek már a lerohanás se sikerült: Mravikova az ellenfél kezébe passzolta a játékszert. Nem úgy a hazaiaknak, akik Klász két gyors hetesével már-már megsemmisítették az ellenfelet (55. perc: 28-21).

A mérkőzés óriási meglepetésre teljesen megérdemelt 8 gólos hazai győzelemmel zárult.