Dán bajnok a Slagelse

2005. május 31. 22:59 © handball.hu

Hatalmas iramban lesöpörte a pályáról vetélytársát a Slagelse a dán bajnoki döntő harmadik mérkőzésén. Tízgólos, 31-21-es sikerével aranyérmet szerzett Anja Andersen csapata. Az Aalborg játékosai hibát hibára halmozva játszottak, de az ellenfél kapusai is extázisban védtek. A búcsúzó Fridrikas szenzációsan játszott, hét gólt lőtt a vendégek kapujába.

Bojana Popovic Fotó: Mogens Flindt
Bojana Popovic
Fotó: Mogens Flindt
A hazai közönség nagy izgalommal várta a dán bajnoki döntő harmadik és egyben utolsó találkozóját. Bizakodva segítették kedvenceiket, amelynek meg is lett az eredménye. A bombagólokat gyártó Bojana Popovic ma sem tétlenkedett, kilenc akciógólt és egy büntetőt vágott a vendégek hálójába. A búcsúzó Ausra Fridrikas volt a Slagelse másik kulcsembere, aki a második félidőben lőtte mind a hét gólját.

Dán Bajnokság, play-off, döntő, 3. mérkőzés
Slagelse DT - Aalborg DH 31-21 (14-9)
Antvorskov-hallen, 2342 néző
Vez.: Boye, Jensen

A Slagelse góllövői: Bojana Popovic 10(1), Ausra Fridrikas 7(1), Carmen Lungu 4, Maja Savic 4, Mette Melgaard 2, Rikke Hörlykke 2, Valentina Radulovic 2
Az Aalborg góllövői: Narcisa Lecusanu 4, Trine Jensen 4, Rikke Nielsen 3, Natalia Gyerjugina 3, Bettina Nielsen 3(3), Isabel Blanco 2, Louise Pedersen 1, Kristine Lunde 1

Kiállítások: 6 perc; 0 perc
Hétméteresek: 2/2; 3/3

A mérkőzés: 5. p.: 2-2, 8. p.: 6-2, 12. p.: 8-3, 19. p.: 10-5, 24. p.: 13-7, félidő: 14-9, 36. p.: 16-12, 42. p.: 20-16, 47. p.: 23-18, 55. p.: 27-20, végeredmény: 31-21

Anja Andersen csapata már a mérkőzés elején megmutatta, ki az úr a házban: Popovic két góllal mutatkozott be, az Aalborg ugyan kiegyenlített, de csak 6-2-es eredmény után szerzett újabb találatot a 10. perc elején. Aztán folytatta útját a Slagelse-gőzös: 9-3-ig jutott a 18. percben. Lecusanuék feltápászkodtak 10-6-ra, de az ellenfél ismét elhúzott, és a különbség ismét hat gólos lett (23. p.: 13-7). Az első félidő végére Bettina Nielsen, a heteslövő csökkentette a hátrányt (14-9).

Lecusanu segítségével újra feltámadt az Aalborg, három gólra feljött (37. p.: 16-13), de a hazai csapat egyenként növelte előnyét: Popovic, Lungu, Fridrikas, Radulovic és Savic góljaival ismét ötgólos lett a differencia, míg a másik oldalon Kristine Lunde csak a 47. percben lőtte első gólját (49. p.: 23-18). A Slagelse nyerőembere, Fridrikas ekkor megkereste a pókhálókat az Aalborg kapujában, és nagytakarításba kezdett (55. p.: 28-20). A Slagelse kapujában Schmidt és Leganger védett ziccereket, csak Trine Jensen tudott túljárni az eszükön, és beállította a végeredményt (31-21).

A Slagelse játékosai megérdemelten vehették át aranymezeikben az aranyérmet, akiknek a tarsolyából csak a Dán Kupa-győzelem hiányzik.