DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYSHXhaF' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Farkas Ágnes dán döntővel búcsúzik | handball.hu - kézilabda

Farkas Ágnes dán döntővel búcsúzik

2005. május 4. 11:50 © handball.hu

Bejutott a dán nőikézilabda-bajnokság döntőjébe az Aalborg DH együttese, amely az elődöntő harmadik mérkőzésén 28-27-re verte a Viborgot. Farkas Ágnes négy büntetőgóllal járult hozzá a sikerhez. A fináléban az aalborgiak ellenfele a Slagelse lesz.

eredmény, dán bajnokság, elődöntő, 3. mérkőzés
Aalborg DH - Viborg HK 28-27 (12-14)
Gigantium, 4200 néző
gól: Isabel Blanco 5, Louise Pedersen 5, Kristine Lunde 5, Rikke Nielsen 4, Farkas Ágnes 4 (4), Natalia Gyerjugina 3, Louise Mortensen 1, Heidi Astrup 1, illetve Henriette Mikkelsen 7, Rikke Skov 6, Csao Zsaj 5 (2), Grit Jurack 3, Lotte Kiaerskou 3, Isabel Ortuno 1, Charlotte Höjfeldt 1, Saskia Mulder 1
az eredmény alakulása: 2-0, 4-1, 5-2, 5-5, 6-5, 6-6, 7-7, 9-7, 10-8, 10-14, 12-14 (félidő); 13-14, 13-15, 15-15, 16-16, 16-18, 20-18, 21-19, 21-20, 24-20, 24-22, 25-22, 26-23, 27-24, 27-26, 28-26, 28-27

Nem lehet mondani, hogy izgalommentes mérkőzésen jutott fináléba az Aalborg nőikézilabda-csapata, amely az első mérkőzés 30-29-es győzelme, majd az idegenbeli 30-25-ös vereség után a harmadik, mindent eldöntő összecsapáson a Gigantiumban harcolta ki a továbbjutást.

Jól kezdte a mérkőzés a hazai együttes, gyakorlatilag állandósította kétgólos vezetését, ám az első játékrész utolsó öt percében egy rövidzárlat elegendőnek bizonyult, hogy 10-8-as előnyről 14-12-es hátrányban mehessen pihenőre a csapat.

A második félidőben alaposan meglódult az Aalborg, Kristine Lunde találatai és Farkas Ágnes hetesei révén sikerült fordítani 20-18-ra, sőt, a hajrára három gólosra nőtt az előny. A viborgiak mindent megpróbáltak, de a találkozó végkimenetelét nem tudták már megfordítani.

Az Aalborg 28-27-re nyert, s készülhet a Slagelse elleni döntőre.