A Cornexi jutott a kupadöntőbe

2005. április 15. 21:08 © handball.hu

A Népligetben rendezett EHF-kupa elődöntőn a vendég Cornexi hatalmas küzdelemben legyőzte az FTC-t. A kiválóan védekező, és a győzelmet jobban akaró vendégcsapat briliáns kapusteljesitményével és a 10 gólt szerző Tápai játékával megérdemelten jutott a nemzetközi kupa döntőjébe.

Tápai kiemelkedett a mezőnyből
Tápai kiemelkedett
a mezőnyből
EHF-kupa, elődöntő, visszavágó
Ferencvárosi TC - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 29-31 (13-12)
Népliget, 1500 néző
Vez.: Polagyenko, Cserneva (RUS)

FTC: Pastrovics - Mraviková 2, Kovács 1, Tóth T. 6 (1), Uhraková 6, Csenki 3, Kirsner 6. Csere: Miklosová (kapus), Pádár, Kamper 5. Edző: Németh András

Cornexi: Sugár - Balogh 5 (1), Korgyuk 6, Szabó 5, Siti 5, Tápai 10 (2), Kenyeres. Csere: Fekete (kapus), Őri, Tóth K., Uljanics, Sterbik. Edző: Borsos Szabó Edina

Kiállitások: 4 perc (Pádár, Kamper) illetve 10 perc (Korgyuk, Uljanics, Balogh, Siti, Korgyuk)
Hétméteresek: 1/2 (Tóth - Sugár védte) illetve 3/4 (Balogh - Pastrovics védte)
A döntőbe jutott: Cornexi (61-60-as összesítéssel).

Korgyuk góljával a vendégek szereztek vezetést, majd Tóth egyenlitett, sőt Uhraková és Csenki révén el is húztak a Fradi-lányok (5. perc: 3-1). Ezután a fehérváriak percei következtek, Tápai vezérletével átvették a vezetést (10. perc: 4-5).

A csarnokban igazi kupahangulat uralkodott, a csapatok játékára pedig a nagy tét kicsit rányomta a bélyegét: aránylag sok volt a technikai hiba, kimaradt ziccer, illetve a kapusok mindkét oldalon jól teljesitettek. Kőkemény ütközések mellett gyönyörű megmozdulásokat láthatott a közönség. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Cornexi kicsivel jobban teljesített ebben az időszakban, különösen Sugár volt elemében (25. perc: 10-11). A fehérvári hálóőr sorra hárította egykori csapattársai lövéseit, még Kamper találta meg leginkább a hálóhoz vezető utat. A félidő végén Kirsner percei következtek, a szünetre 13-12-es állással vonultak a csapatok.

A második játékrész Kamper újabb góljával indult, de a Cornexi nagyon koncentráltan játszva kiegyenlitett, sőt Tápai bombájával a vezetést is átvette (35. perc: 15-16). Sugár továbbra is fantasztikusan védett, és a vendégek védelme is jól támogatta. A vendégeknél Siti a legélesebb pillanatokban is pontosan célzott, Tápai pedig szinte eksztázisban küzdve egyik gólt lőtte a másik után (45. perc: 22-24). A hazaiak védelme nem állt úgy össze, mint a fehérvári mérkőzésen, míg a vendégek nagyon szorosan, hatékonyan állitották meg a Fradi támadásait.

Teljesen nyilt volt a csata, egyik csapat sem takarékoskodott az erejével. A Cornexinél több jó teljesitményt lehetett felfedezni, míg a Fradi jobbszárnya igen gyengén muzsikált. Az utolsó percekre háromgólos előnnyel fordult a Cornexi, de semmi sem dőlt el, elképesztő izgalmakat hozott a végjáték. A Sugár helyére beálló Fekete ott folytatta, ahol kolléganője abbahagyta.

Az utolsó percben a hazaiaknak egyetlen gól is elég lett volna a hetesdobások kiharcolásához, de nem sikerült a hálóba találniuk, igy maradt a 29-31. A győzelmet jobban akaró vendégcsapat megérdemelten jutott a döntőbe.