EHF-kupa: Fehérváron nyert a Fradi

2005. április 8. 19:55 © handball.hu

Az EHF-kupa első elődöntőjében az éles pillanatokban jobban koncentráló Ferencváros a Cornexi csarnokában is győzni tudott. A hatalmas taktikai csatában a vendégek a második félidőben parádézó Miklosová és Kirsner vezérletével diadalmaskodtak, így komoly helyzeti előnyt szereztek a visszavágóra.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Ferencvárosi TC 30-31 (18-14)
Székesfehérvár, KÖFÉM csarnok, 2000 néző
Vez.: Plesa, Cirlegeanu (ROM)

Cornexi: Sugár - Balogh 7 (1), Korgyuk 5, Siti 3, Szabó V. 1, Kenyeres 7, Tápai 7 (4). Csere: Fekete (kapus), Vámos, Tóth K., Uljanics, Lőw, Vaszari. Edző: Szabó Edina

FTC: Pastrovics - Mraviková 3, Pádár 2, Uhraková 8 (5), Kamper 3, Tóth T. 5 (1), Kirsner 7. Csere: Miklosová (kapus), Csenki 2, Kovács V. 1, Rábai. Edző: Németh András

hétméteresek: 5/6, illetve 6/7
kiállítás: 12, illetve 12 perc

A Cornexi-Alcoa HSB Holding és a Ferencváros összecsapásán az EHF-kupa döntőjébe jutás volt a tét. Kevesen gondolták volna a szezon elején, hogy csapataink ilyen kiválóan fognak szerepelni. Sajnos, a párharc végén az egyiküknek el kell búcsúznia.

Az első gólt a lendületesen betörő Tápai által kiharcolt hetesből Balogh szerezte, amelyre, szintén büntetőből, Tóth Tímea válaszolt. Az első akciógólt Siti érte el, majd Kenyeres indulásból zörgette meg a hálót (5. perc: 3-1).

Tápait szabálytalanul sem tudták megállítani, így tovább nőtt a különbség, de Kamper és Kirsner betörésből illetve lerohanásból válaszolni tudtak. Szabó Valéria szerencsés góljával és Kenyeres elfutásával azonban a hazaiak újra növelték az előnyt (10. perc: 6-3).

Kenyeres és Siti nagy formában játszott, előbbi rövid idő alatt négy gólt is lőtt és hetest harcolt ki, utóbbi pedig pompásan osztogatott. A vendégeknél Tóth Tímea vállalt sokat. Bár az első lövései nem sikerültek, hamar belelendült, és többször betalált egykori csapattársa, Sugár hálójába (17. perc: 12-8).

Sugár Timinek idén nincs szerencséje a fejlövésekkel, ezúttal Mravikova labdája találta telibe az orrát, le is kellett cserélni egy kis időre. Tápai alsó lövése után hatra nőtt a különbség, Kenyeres és Sugár is tartotta jó formáját (25. perc: 15-9).

Korgyuk és Balogh is betalált éles szögből Miklosová kapujába, a vendégeknél pedig Csenki harcolt ki hetest, amelyet Uhraková be is lőtt. A félidei eredményt Kirsner állította be (18-14).

A második játékrész Uhraková büntetőgóljával indult, majd Mraviková talált be a szélről, így kettőre csökkent a különbség. Miklosová szép védéseket mutatott be, Siti és Korgyuk labdáit hárította. Kirsner percei következtek, előbb egy kipattanót vágott a kapuba, majd szépen bújt ki a hátrafutó védők között, és biztos kézzel lőtt. Utóbbi akciót Mraviková megismételte, így az FTC átvette a vezetést (40. perc: 19-20). Tápai büntetőgóljaival tartotta a döntetlent a Cornexi, majd egy lerohanás után Balogh vissza is vette a vezetést a hazaiaknak (44. perc: 23-22).

Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, ami inkább a vendégeknek kedvezett. A lerohanásokat mindkét csapat jól alkalmazta, viszont az FTC-nél a kapusteljesítmény nagyot javult a második félidőre, Miklosovának komoly szerepe volt abban, hogy a hazaiak nem tudtak kiegyenlíteni. Uhraková biztos kézzel büntetett, a Cornexinél pedig nem állt össze jól a támadójáték, sok technikai hiba csúszott be, illetve a Fradi védelme hatékonyan működött (50. perc: 26-28).

Két percig öt-öt ellen játszottak a csapatok Mraviková és Tápai kettős kiállítása után, majd hamarosan Kovács Verának is el kellett hagynia a pályát, a különbség azonban nem csökkent (57. perc: 27-30).

A hátralévő időben a Cornexi mozgósította maradék erőtartalékait. Korgyuk és Kenyeres lövéseivel egy-egy gólra felzárkóztak, de Miklosová feltette a koronát a mai teljesítményére, amikor a végén Balogh büntetőjét is hárította. Végül a fehérvári lányok nem tudták megakadályozni az érettebb játékot nyújtó, és a legélesebb pillanatokban jobban koncentráló vendégek győzelmét.

Az élő közvetítés szövege:

Elkezdődött a mérkőzés.

Tóth Tímea első három lövése nem ért el eredményt.
13-8: Tápai (hetes)
19. perc, Németh András időt kér.
23. perc, Szabó Edina is időt kér.

19-18: Kirsner
38. perc, Szabó Edina időt kér.
19-19: Kirsner
19-20: Mravíkova
20-20: Balogh B.
20-21: Kirsner
21-21: Tápai (hetes)
21-22: Uhrakova (hetes)
22-22: Tápai (hetes)
23-22: Balogh B.