BL: Kétgólos előnyt szerzett a Hypo

2005. április 8. 20:07 © handball.hu

A Bajnokok Ligája idei sorozatának első elődöntőjét Maria Enzersdorfban, a Hypo NÖ otthonában játszották le. Az osztrák bajnok vendége a macedón Kometal G. P. Szkopje volt, Prokop csapata kétgólos előnnyel utazik a szkopjei visszavágóra.

Logvin ma nem sokat pihent
A vendéglátó csapat erősen kezdett a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, és ötgólos előnyre tett szert az első félidő végére (18-13). A második játékrész kemény csatát hozott, a macedón kapuban Boriszenko gyönyörű védéseket mutatott be, és így faragott hátrányán a Szkopje. Az 51. percben hatalmas lehetőséget hagytak ki a vendégek, hiszen egyenlíthettek volna, de a Hypo felébredt, és a találkozó végére megtartott két gólt a visszavágóra.

A Hypo talán annak köszönheti a szerény előnyt, hogy 9 játékos játszotta végig a mérkőzést, nem lépett például pályára a Fradiból igazolt Lőwy Dóra, hanem a szezon közben igazolt sztárjátékos, Tatjana Logvin küzdött a balszélen.

A visszavágót április 16-án 17:30-kor játsszák Szkopjéban, amelyet a handball.hu tervei szerint élőben közvetít.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
Hypo NÖ - Kometal G. P. Szkopje 32-30 (18-13)
Maria Enzersdorf, 1500 néző
Vez.: Baum, Goralczyk (POL)

Hypo: Krivorucsko - Nascimento 3, Bilobrk 3, Spiridon 5, Sinkarenko 4, Rotis 4, Logvin 13(8). cserék: Szanko, Radulescu (kapusok), Piedade, Vijunaite
Szkopje: Boriszenko - Todorovszka, Özel 10(1), Platon-Dimovszka 1, Bujanova 8(2), Cigica 5, Radcsenko. cserék: Kolesznyik (kapus), Amorim, Mladenovics, Kasztratovics 5(3), Pecevszka 1

kiállítások: 6 perc (Logvin, Bilobrk, Sinkarenko); 10 perc (Todorovszka, Todorovszka, Todorovszka, Radcsenko, Platon-Dimovszka)
piros lap: Todorovszka - 32. perc (Kometal)
hétméteresek: 8/9 (Rotis - Boriszenko védte); 6/7 (Bujanova - Krivorucsko védte)
az eredmény alakulása: 10. p.: 6-4, 15. p.: 11-6, 20. p.: 13-9, 25. p.: 15-11, 35. p.: 19-16, 40. p.: 24-20, 45. p.: 25-23, 50. p.: 27-26, 55. p.: 29-26

Gunnar Prokop: "Csapatom hihetetlenül jól, világklasszis módon játszott az első félidőben, de sajnos gyorsan elhittük, hogy a félideji öt gól előny elég, és a második játékrészre kiengedtünk. A visszavágó így már sokkal-sokkal nehezebb lesz."

Tetjana Sinkarenko: "Két gól előny nagyon kevés a visszavágóra. Gyorsan játszottunk az első félidőben, de nagyon elfáradtunk a csata végére. Kicsit alulmotiváltak voltunk, és teljesen elvesztettük az erőnket. Akkor tudunk nyerni újra Szkopjéban, ha mindannyian nagyon odafigyelünk a játékra."

Tatjana Logvin: "Nagyon erős csapat a Szkopje, és tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. Úgy gondolom, nem voltunk elég agresszívak védekezésben. Nagy előnyünk volt az első félidő végére, de sok hibát követtünk el a mérkőzés második felében. Remélem, hogy tudunk nyerni Szkopjéban, de jól fel kell készülnünk, hiszen még nehezebb mérkőzés vár ránk."