Dániai Fradi-bravúr az EHF-kupában

2005. március 20. 15:03 © handball.hu

A hazai egygólos győzelem után nagy csatában kiharcolta az EHF-kupa elődöntőt a Ferencváros nőikézilabda-együttese, amely a dán GOG Gudme otthonában 32-32-es döntetlent ért el, s így 63-62-es összesítéssel bejutott a legjobb négy közé.

Kamper: 6 gól
eredmény, EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó
GOG Gudme (dán) - Ferencváros 32-32 (18-18)
Gudme, 1425 néző
v.: Sal, Stegura (ukránok)

a GOG gólszerzői: Karejeva 10/4, Aamodt 8, Mölgaard 4, Hovind Johansen 4/2, L. L. Nielsen 2, Feijen 2, Flognman 2
a Fradi gólszerzői: Tóth 12/5, Kamper 6/1, Mraviková 6, Pádár 3, Uhraková 3, Kirsner 2
kiállítások: 6 perc; 10 perc
az eredmény alakulása: 0-3 (3. perc), 3-3 (5. perc), 5-7 (9. perc), 7-7 (11. perc), 9-10 (15. perc), 11-11 (19. perc), 13-16 (24. perc), 18-18 (félidő); 18-20 (32. perc), 23-23 (39. perc), 26-29 (48. perc), 28-30 (52. perc), 31-31 (56. perc)

továbbjutott: a Ferencváros 63-62-es összesítéssel

A Ferencváros szinte végig irányította a mérkőzést, a héten betegséggel bajlódó Tóthot ugyan többet kellett pihentetni, ám Kamper kiválóan oldotta meg a pótlását.

A Fradi a második félidő 25. percéig vezetett, akkor a GOG egyszer át tudta ugyan venni a vezetést, de gyorsan visszaállt a rend. A hajrában Tóth kiállítása miatt emberhátrányban játszott a magyar együttes, hetesből egyenlített is a Gudme, de többre nem futotta a dán sztárcsapat erejéből.

A csapatban Kirsner, Mraviková, Uhraková, Tóth Tímea és Kamper kiválóan játszott, míg a kapuban Pastrovics parádézott. A lányok hétfőn 16.15-kor érkeznek Ferihegyre.

Németh András elégedett lehet csapatával
Németh András, a Ferencváros vezetőedzője: "Döntően az befolyásolta a mérkőzést, hogy többen hozták a fomájukat, mint a korábbi találkozók során. Pastrovics a kapuban, illetve Kamper a mezőnyben nagyon sokat tudott hozzátenni a meccshez, és végre Pádár Margó is jobban játszott, mint legutóbb. Ez pedig már olyan létszám volt, amivel egy ilyen összecsapást meg lehetett vívni sikerrel. Nagyon örülök, mert ezek szerint a múltkori kritikám 'ült' a csapat felé."

A negyeddöntő visszavágóján készült képek a FTC-Budapest/index.html" >gogfan.dk oldalain tekinthetők meg.