Csekély FTC-előny a visszavágóra

2005. március 12. 17:41 © handball.hu

A Ferencváros nőikézilabda-csapata a dán bajnokság egyik élgárdáját, a Gudmét fogadta az EHF-kupa negyeddöntőjében. Kiegyenlített első félidő után a hazai lányok négygólos előnyt is szereztek, de a végére egy maradt belőle. A 31-30-as végeredmény nehéz visszavágót ígér.

Kirsner 3 gólja nem volt elég
Ferencvárosi TC - GOG 31-30 (16-16)
Népliget, 1200 néző
Vez.: Basev, Dobrev (BUL)

FTC: Pastrovics - Mraviková 7, Pádár, Uhraková 5, Csenki 1, Tóth 14/8, Kirsner 3. Csere: Miklosová (kapus), Kovács V., Kamper 1, Rábai, Barna.
Edző: Németh András
GOG: Iversen - Aamodt 3, Mölgaard 3, Lene Lund Nielsen 2, Flognman 3, Feijen 3, van der Wissel 3. Csere: Szuszlina (kapus), Karejeva 6/1, Hayafune 1, Johansen 6/2.
Edző: Peter Bruun Jörgensen

Hétméteresek: 8/9 illetve 3/3
Kiállítások: 4 illetve 2 perc

Tóth hetesével az FTC szerezte meg a vezetést, van der Wissel azonban rögtön válaszolni tudott. A pontatlan hazai lövések miatt a GOG átvette a játék irányítást, Feijen indulásgólja után Karejeva ejtett a hálóba, így a 7. percre három góllal elhúztak a vendégek (1-4).

Sorra maradtak ki a helyzetek a dánok kapuja előtt, míg Tóth Timi hetesből átejtette a cserekapus Suslinát, majd Uhrakova fordult le szépen és máris 3-4 lett az eredmény. Karejeva talpról lőtt sistergős bombája után újra Uhrakova lőtt a hatosról.

Kapaszkodni kellett a Fradinak, a dán csapat tartani tudta a vezetést. A Fradi átlövési hatékonysága nem nagyon javult, Tóth labdáit rendre a fal blokkolta, vagy a kapus hárította. Németh András Kampert küldte a helyére, aki rögtön góllal mutatkozott be majd Uhrakova tört át a védőfalon, így kiegyenlített a Fradi a 16. percben (7-7).

A dánok jól játszották meg a beálló Flognmant, és a szélsőbefutásokból is rendre eredményesek voltak. Eléggé könnyen játszották át a hazai védelmet, míg a magyar lányok átlövései sokszor a kapuig sem jutottak el, vagy a dán válogatott Iversen könnyedén hárított. Tóth első átlövésgólját a 22. percben láthatta a közönség (9-10).

Meg is jött a válogatott játékos lövőkedve, viszont a kapusteljesítmény továbbra is gyenge maradt, Németh András be is cserélte Miklosovát. Uhraková tartotta a lelket a Fradiban szépen termelte a gólokat, vagy heteseket harcolt ki, amit Tóth értékesített (28. perc: 13-14). Mravikova bravúrosan szedett össze egy indítást, majd Tóth csipkézte ki a hálót, így a Fradi-lányok kiegyenlítettek a félidőre: 16-16.

A második játékrész technikai hibákkal és kihagyott helyzetekkel kezdődött mindkét oldalon. Végül Tóth hetesével sikerült átvenni a magyar lányoknak a vezetést, hosszú idő óta először. A hatalmas termetű Karejevát Kovács árnyékként kísérte, de hetesből azért betalált.

Miklosová megbízható kapusteljesítménye mellett a védelem is összeszedettebb volt, mint az első félidőben. A szlovák hálóőr a bravúros védéseken kívül az indításokban is jeleskedett, így a hazai előny kettőre nőtt (38. perc: 19-17). Sajnos, Van der Wissel azonban hamar visszahozta a dán reményeket (20-19).

A Fradi védekezése kezdett lanyhulni, nem léptek ki a lövőre, így a hatalmas termetű Johansen megszórta magát. Tóth azonban hetesből és átlövésből is válaszolni tudott, majd Kirsner és Mravikova parádés összjátéka után utóbbi lőtt gyönyörű gólt, majd rögtön meg is fejelte még eggyel (47. perc: 25-21). Időt is kért Jörgensen edző, és a dán válogatott Winnie Mölgaardot küldte be irányítani.

Barna kiállítása után a szélre kijátszott helyzetet a norvég Európa-bajnok, Aamodt értékesítette, azonban Kirsner még hátrányból is válaszolni tudott. Összességében a dánok csak 3-2-re tudták hozni ezt a két percet, mert Kirsner szélsőbefutásból is lőtt egy szép gólt (53. perc: 27-25). Mraviková az indulójáték magasiskoláját mutatta be a mérkőzésen, még jobbkézzel is eredményes tudott lenni.

A végjáték hatalmas izgalmakat hozott, mindkét oldalon kimaradt több helyzet is, de a dánok kevesebbet hibáztak, így a négygólos előnyből mindössze egy maradt (31-30).

Németh András elégedett lehet csapatával
Németh András, a Ferencváros vezetőedzője: Csalódott vagyok, mert sajnos ma kiderült, hogy ezen a színvonalon csak négy játékosunk képes megfelelő szinten teljesíteni: Uhrakova, Mravikova, Tóth és Kirsner. Ez kevés. A dánok játéka nem szolgált sok újdonsággal, a kedvezőtlen eredmény annak köszönhető, hogy míg nekik tíz harcba fogható emberük volt, nekünk csak négy. A szélsőkön kívül az összes játékosomat lecseréltem, de hiába forgattam a sorokat, nem jutottunk előrébb.
Kevés esélyt látok arra, hogy a visszavágón kiharcoljuk a továbbjutást. Ehhez csodák kellenének, de legalábbis az, hogy a csapat azon része, amely ma összesen két gólt szerzett, Dániában tizenkettőt lőjön. Ma megmérettettünk, és sok helyen könnyűnek találtattunk. Sokat kell még fejlődnünk, hogy egy olyan együttessel fel tudjuk venni a harcot, ahol szinte minden játékos válogatott.