A fáradtsággal nem bírt a Dunaferr

2005. március 13. 19:44 © handball.hu

A Dunaferr ugyan egy góllal diadalmaskodott a Viborg csapata ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, de a dánoknak hosszabb volt a cserepadjuk. Pálingerék elsősorban a fáradtság miatt csak minimális, egygólos előnyt szereztek a jövő heti visszavágóra.

Pálffy a hátán vitte a Dunaferrt
Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Dunaferr NK - Viborg HK 27-26 (10-14)
Dunaújváros, 1200 néző
Vez.: Liachovicius, Paskevicius (LTU)

Dunaferr: Pálinger - PÁLFFY 6, Kindl 3, Bohus, Pigniczki 1, FERLING 8/1, Vincze 1. cserék: Németh 1, Radulovics 7/5, Gáspár, Bulath. edző: Kiss Szilárd
Viborg: NÖRGAARD - JURACK 7, MULDER 4, Kiaerskou 1, Assink 3, Fruelund 5/2, C. Thorsen 2. cserék: Mikkelsen 3, Ortuno 1, Skov. edző: Ryan Bak Zinglersen

hétméteresek: 6/7; 2/2
kiállítások: 8 perc; 12 perc
az eredmény alakulása: 5. p.: 2-2, 10. p.: 3-6, 15. p.: 5-6, 20. p.: 7-7, 25. p.: 8-10, 35. p.: 12-15, 40. p.: 15-17, 45. p.: 19-18, 50. p.: 22-20, 55. p.: 25-22

Nemhiába mondják, a Viborg félelmetes kezdősora egy világválogatottal ér fel. A Dunaferr csapatát pedig sérülések, betegségek sújtották az utóbbi időben, amelyek miatt a játékosok keveset edzettek az elmúlt hetekben.

A hazai csapat és a dánok is fej-fej mellett haladva szerezték a gólokat, majd Jurackék háromgólos előnyre tettek szert a 10. percben (3-6). A Dunaferr ki tudott ugyan egyenlíteni a 21. percre (7-7), hiszen Pálinger 50%-os hatékonysággal mozgott a kapuban.

Ekkor azonban Zinglersen edző gondolt egyet, és felküldte a pályára csapata második sorát. Mikkelsen, Zhai és Ortuno lépett fel a teltházas újvárosi csarnokban, és a friss dán emberek által ismét elhúzott az ellenfél (25. perc: 8-10). Három perccel a félidő vége előtt a Viborg ismét erősített, és egy 3-0-ás széria után már négy góllal vezetett (10-14) . Fél perccel az első félidő letelte előtt Kiss Szilárd időt kért. A Dunaferr támadásából Vincze harcolt ki büntetőt, amelyet azonban Ferling Detti kihagyott. Az ellentámadásból az előtte jól támadó Vinczét szabálytalan védekezése miatt kiállították, de újabb dán gól már nem született a 30. perc végén.

A találkozó második félidejében egyre több volt a kiállítás: a keményebb védekezésért a litván játékvezetők mindkét oldalon kiküldték a játékosokat. Először Gáspár ülhetett két percig a kispadon, majd Skov és Mikkelsen is pihenőre tért. A kettős magyar emberelőnyben Pálffy lövését védte Nörgaard. A 42. percben Radulovics büntetőjével egyenlített a Dunaferr (18-18). Ekkor a hazaiak már extázisban játszottak, és Pálinger is bemutatott két bravúrt egymás után.

Radulovics lőtte a következő gólt is, amellyel az újvárosi lányok átvették a vezetést, majd Pálffy neve mellé két gyors lerohanásból szerzett gól került (21-19). A Dunaferr ekkor kőkeményen védekezett, és a vendégek jól láthatóan nem tudtak mit kezdeni a haziak támadásaival.

Az 51. percben Kindlt - egy rossz esés következtében - a padon ápolták, és a felállt fal elleni utat nem találó dánok ekkor csak kontratámadásaikból tudtak gólt lőni a villámgyors Mikkelsen révén. Az 53. percben végre Vincze is betalált a dánok hálójába. Kiss Szilárd az 56. percben kikérte második idejét is, de sajnos a lányok ma nem 60, hanem csak 55 percig tudtak vezető szerepet játszani (25-22).

Az 58. percben Ferling ziccere maradt ki, bár némi vigasz, hogy Németh Helga bombagólt lőtt Nörgaardnak. A fáradtság jele volt az is, hogy Kindlt két percre leküldték a pályáról, majd pedig az a szerencsétlen dán időntúli szabaddobás... Pálingernek 2002. december 12. óta nem kedvencei az ilyenek (Eb-mérkőzés: Norvégia - Magyarország 24-23). Most messze a hazai kaputól Jurack lőtte a szabaddobást, amelyet hálóőrünk a védőfaltól nem látott, így a labda megtalálta az utat a kapuba (27-26).

A visszavágóra tehát egygólos előnyt harcolt ki a Dunaferr gárdája, de bízzunk benne, hogy ez elég lesz a viborgi csatára.

Kiss Szilárd: Becsülettel helyt álltunk a mérkőzésen, bár az előjelek nem a legjobbak voltak. Ennek ellenére a játékosaim mindent megtettek a győzelemért. Bár a négy és az egy gól között van ugyan különbség, de azt gondolom, hogy a továbbjutás szempontjából ez nem döntő. Nyílván a Viborg az esélyesebb, de mi se megyünk feltartott kézzel a visszavágóra. A meccs utolsó négy percében teljesen tiszta ziccereket hagytunk ki, és ezt az ellenfél azonnal kihasználta, így örülünk annak, hogy a végén megnyertük a mérkőzést. Sérült és beteg játékosaink sora játszott, ezért ma ennyire voltunk képesek. És - bár nem szoktam erre hivatkozni - ha az előzményeket nézzük, akkor ez egy tisztes eredmény. Érdekes módon a Viborg nem tudott újat mutatni, azt játszották, amire számítottunk. Nagyon magas színvonalú mérkőzés volt, a kézilabda magasiskolája. Egy ilyen találkozón győzni mindenféleképp dicsőség.

Susanne Munk Wilbek, a Viborg kapusedzője, hajdani kiváló hálóőr: A meccs eleji erős kezdéstől talán mi magunk is megijedtünk, így teljesítményünk kissé visszaesett. Később elfáradtunk, így több hiba is becsúszott a játékunkba, ennek köszönhetőek kiállításaink is. A második félidőben aztán átvette a vezetést a hazai csapat, de annak nagyon örülök, hogy a meccs végén négy gólos hátrányból sikerült feltornászni magunkat. Amelyik csapat a mai találkozóból többet tanul, az jut az elődöntőbe. Az biztos, hogy izgalmas mérkőzés elé nézünk a jövő hétvégén. A tét bizonyos szempontból minket nyom, hiszen mindenképp nyernünk kell, mert a döntetlennel a Dunaferr jut tovább. Hogy kiket emelnék ki a csapatunkból? Mindenek előtt a kapusainkat, akiknek egyébként én vagyok az edzőjük. De nagyszerűen teljesített Rikke Skov, a védelem alapembere is. Bár őt kétszer is kiállították, kiválóan akadályozta és lassította a Dunaferr támadásait. Az elmúlt bajnoki fordulókban gondok akadtak a támadásaink fegyelmezettségével, de szerencsére most sokkal összeszedettebbek voltunk. Bár irányítónk, Lotte Kiaerskou ezúttal nem jeleskedett a gólgyártásban, azt hiszem, hogy nagyszerűen fogta össze a csapatot.