Nagyszerű győzelem a dánok ellen

2005. március 2. 20:15 © handball.hu

A magyar válogatott szépen tisztelgett Kulcsár Anita emléke előtt: a jelentősen átalakított gárda magabiztos győzelmet aratott az olimpiai bajnok dán csapat ellen. Bár a vendégek kétségkívül nem a legerősebb összeállításban érkeztek, az ilyen felállásban első mérkőzését játszó magyar válogatott számára mindenképpen nagy siker a kilencgólos győzelem.

Fanni jött, látott, győzött
Magyarország - Dánia 29-20 (16-12)
Dunaújváros, 1000 néző
Vez.: Herczeg, Südi.
Magyarország: Pálinger - Balogh Beatrix 1, Borbás, Tóth T. 3, Kindl 3, Ferling 9/6, Vérten 2. Csere: Sugár (kapus), Mehlmann 5, Görbicz 1, Gaál, Bódi 2, Szűcs, Hornyák 1, Madai, Kenyeres 2. Szövetségi kapitány: Németh András
Dánia: Iversen - Pedersen 2, Knudsen 2, Lene L. Nielsen 1, Sjöberg 2, Skov 2, Danielsen 2. Csere: Bente H. Andersen (kapus), L. Mortensen 3/1, B. Kristensen 1, L. Thomsen, Falk 2, T. Jensen 2, A. Christensen 1. Szövetségi kapitány: Jan Pytlick.

Kiállítások: 14 illetve 12 perc
Hétméteresek: 6/7 illetve 1/3.

Bár tétje nem volt a mérkőzésnek, mégis feszültség tükröződött az arcokon: akármilyen is az összeállítása, mégiscsak az olimpiai bajnok dán válogatott volt az ellenfél.

A magyar csapat Kindl átlövésével szerezte meg a vezetést, amire Sjöberg válaszolt. Tóth Timi előbb a kapufát, majd a hálót találta el, majd Ferling is megmutatta, hogyan kell átlőni a falat. Mehlmann középről lőtt cundergólja élményszámba ment, amellyel már nagy előnyre tett szert a csapat (7. perc: 5-1). Ha nem magyar-dán mérkőzésről lett volna szó, talán kezdhettünk volna megnyugodni...

A nagy kedvvel és lendületesen játszó Ferling vezérletével továbbra is uralta a játékot a magyar válogatott, de a gólerős Skov és Sjöberg rendre válaszolt, így nem sikerült elhúzni (15. perc: 9-8).

A 19. percben kiegyenlített a vendégcsapat, Németh András ki is kérte az első idejét. Görbiczet, Gaált, és támadásban újra Tóth Timit küldte pályára, aki rögtön lőtt is egy szép átlövésgólt. Védekezésben maradt a Kindl-Tóth tengely, de jobb 2-be Gaál, bal 2-be Vérten, a balszélre pedig Görbicz állt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok egy ideig, de Vérten szép labdaszerzés után góllal is fejezte be az akciót, így újra kettőre nőtt a különbség (25. perc: 12-10). Görbicz szokásos alsó lövését követően Jan Pytlick is időt kért. Nem tudott azonban jelentősen változtatni a játék képén, sőt a félidőre tovább nőtt a különbség (16-12).

A második játékrészt Mehlmann egy szép góllal, Sugár pedig egy ziccer hárításával kezdte, de Nielsen is a hálóba talált (35. perc: 17-13). A vendégek csapatkapitánya, Rikke Skov tartotta a csapatát, míg nálunk Bódi is megszerezte első válogatott gólját, sőt hamarosan a másodikat is (40. perc: 20-15).

Ferling egyszerűen képtelen volt hetest hibázni, és a védekezésünk is jól működött. Sikerült kiszorítani a dánok lövőit, így Sugár is rendre hárította a labdákat. Hamarosan majdnem megduplázódott a különbség (49. perc: 25-16), de Kenyeres Fanninak ez korántsem volt elég: két villámgyors lerohanás-, illetve indulásgóllal gyorsan letette a névjegyét (52. perc: 27-16). Sokkal jobb teljesítményt nyújtottak a lányaink az átlövésekben, mint a vendégek: Skov és Sjöberg labdái pontatlanok voltak, míg Ferling, Kindl, Tóth és Mehlmann látszólag könnyedén bombázott a hálóba. Látszott, hogy bármi történjék is, itt ma nagy dánverés lesz! A balszélső Louise Mortensen ugyan többször is betalált Sugár mellett a kapuba, de csak kozmetikázni tudott az eredményen. A végére pusztán egy kérdés maradt: meglesz-e a tíz közte? Végül Görbicz hetese kimaradt, de emiatt már senki sem szomorkodott.

A magyar válogatott lelkes, csupaszív játékkal, kiváló egyéni teljesítmények mellett CSAPATként is nagyszerűen működve, legyőzte az olimpiai bajnok és Eb-második dán együttest. Úgy tűnik, nemcsak a múltja és a jelene, de talán a jövője is szép lesz a magyar női kézilabdának...