BL: közel a Hypo a negyeddöntőhöz

2005. január 28. 22:35 © handball.hu

Ahogy az már szokássá vált, a Hypo NÖ pénteken játszotta hazai BL-mérkőzését. A mai meccsen a norvég Nordstrand 2000 csapatát fogadta Gunnar Prokop együttese, és a várakozásnak megfelelően győzött is. Logvinék így nyolc pontjukkal már egyre valószínűbb, hogy bejutotnak a Bajnokok Ligája-sorozat negyeddöntőjébe.

Logvin hat gólt szerzett (fotó: sport1.at)
Logvin hat gólt szerzett
(fotó: sport1.at)
A nyolcszoros BEK- illetve BL-győztes osztrák Hypo Niederösterreich úgymond hozta a kötelező győzelmet a korántsem fényesen szereplő norvég Nordstrand 2000 ellen a 4. forduló mai meccsén.
A tavalyi sorozatban a 2. kvalifikációs körben találkozott egymással a két gárda. 2003. október 10-én Maria Enzersdorfban 22-22-es döntetlent értek el, majd a visszavágó mérkőzésen 18-án, Oslóban 12-14-es félidő után 25-21-re fordított, és nyert a Hypo, és így bejutott a csoportkörbe.
A mai mérkőzés is sorsdöntő volt mindkét együttes számára, hiszen Spiridonék a negyeddöntőbe jutottak, Gustadék viszont szinte biztosan kiestek az Európa legjobb csapatait felvonultató Bajnokok Ligájából.

A Nordstrand lőtte az első gólt a második percben, és ez volt az egyetlen vezetést szerző góljuk. A hazaiak lassan, de biztosan távolodtak ellenfelüktől, és tíz perccel később öt góllal, húsz perccel később pedig már tízzel vezettek.

A térfélcsere után azonnal gödörbe kerültek Sinkarenkoék. A Hypo többször is könnyelmű hibát vétett, a norvég csapat pedig ebből profitált. Néhány perc alatt öt gólra apadt a különbség (20-25), de aztán megindult a kék-sárgák szekere. Lőwyék 30-21-re alakították az eredményt, a norvégoknak szinte semmi nem jött be. A vége előtt nyolc perccel aztán újra tíz lett a különbség, és ennél alább már nem is adta az osztrák bajnok, 37-25-re győzött a norvég bajnok ellen.

Bajnokok Ligája, 4. forduló, B-csoport
Hypo NÖ - Nordstrand 2000 37-25 (19-9)
Maria Enzersdorf, 1100 néző
Vez.: Dentz, Reibel (FRA)

a Hypo góllövői: Rotis 10/2, Logvin 6/2, Sinkarenko 5, Bilobrk 5, Pele 4, Engel 3, Spiridon 2, Vijunaite 1, Acimovic 1

Gunnar Prokop: "Végre jól védekeztünk, és a támadójátékunk is megfelelő volt, időnként igazi látványos kézilabdát élveztem a pálya mellett. A szünet utáni néhány perces dekoncentráltságunkat mindenképpen le kell küzdenünk, mert az ilyen szakaszoknak a negyeddöntőben már nincs helye! Hiányzik belőlünk az az érzés, hogy a pályán 60 percen keresztül foggal-körömmel akarjuk a győzelmet."