Kis különbségek a középdöntőben

2004. december 15. 13:07 © handball.hu

Izgalmakban bővelkedett a középdöntők Győrben, valamint Debrecenben megrendezett első fordulója. A hat eddig lejátszott mérkőzésből öt találkozón is az utolsó percekben (másodpercekben) dőlt el a két pont sorsa. Sajnos a magyar meccsen is a körmünket rághattuk, annak viszont örülhetünk, hogy nem az egyenes kiesés szakaszában ért minket a holtpont...

Rikke Hörlykke vezetésével kapaszkodnak a dánok az elődöntő felé
Győrben, az első csoportban norvég-orosz, ukrán-szlovén, valamint spanyol-szerb találkozót láthatott az Egyetemi Csarnokba kilátogató mintegy kétezer néző.

A macedón Nacsevszki-Nacsevszki bírópáros által fújt hihetetlenül izgalmas Norvégia-Oroszország találkozón Hammersengék a félideji egy gólos vezetésüket hatalmas csatában tartották meg a mérkőzés végére. 6 góljával csapata legeredményesebb lövője a norvég reménység, Linn-Kristin Riegelhuth volt.

A Kékes Csaba és Kékes Pál vezette mérkőzésen sem unatkoztak a győri nézők, hiszen az ukránok hatalmas hajrát kivágva 24-22-re diadalmaskodtak a szlovénok felett. A győztes csapat legjobbja a 8 gólig jutó Olena Reznir volt.

Végül, a csoport harmadik találkozóján 32-29-re nyert a spanyol válogatott a szerbek ellen. Isabel Ortuno 7 gólt szerzett.

Csoportunkban, Debrecenben az első csalódást a nézőszám okozta, hiszen körülbelül félig telt meg a Főnix Csarnok. Jó hír viszont, hogy a információnk szerint a mai, illetve a holnapi mérkőzésekre 5000 belépő már elfogyott.
A második negatív szenzációt csapatunk formája, és a németek elleni mérkőzés végeredménye okozta. Nyögvenyelős meccsen, elkeserítő lövőszázalékkal valahogy mégis kiizzadtuk az egygólos győzelmet (25-26).

A tegnapi nap legsimább találkozójának a Románia-Franciaország meccs bizonyult, ahol mai ellenfelünk meggyőző játékkal iskolázta le a széteső franciákat (31-25). A román csapat legjobbjai Avanadii (10 gól), valamint Gogirla (9 gól) voltak.

Villámrajtot vettek az osztrákok a megfiatalított dán csapaton, ám a többszáz északi szurkoló boldogan nyugtázta, amint válogatottuk a kapus, Karin Mortensen kiváló játékával 3 góllal diadalmaskodott a sógornők ellen (25-22).

Jelenleg Norvégia illetve Magyarország 6-6 ponttal áll saját középdöntő-csoportja élén, e két csapat tehát egyre közelebb kerül az elődöntőbe jutáshoz. Ez viszont nem mondható el a csoportja végén 0 ponttal kullogó szerb-montenegrói, valamint francia válogatottról.