Ötödik helyért meccselhet a Mocsai-csapat

2004. augusztus 28. 11:47 © handball.hu

A szó legszorososabb értelmében kiszenvedte a sikert a magyar nőikézilabda-válogatott, amely a 45. percben még vesztésre állt Brazília ellen, végül jó hajrával 36-31-re győzött, s vasárnap, Spanyolország ellen az ötödik helyért mérkőzhet.

Nagy lépést tettünk az ötödik hely felé
Nagy lépést tettünk
az ötödik hely felé
az 5-8. helyért:
Magyarország - Brazília 36-31 (17-14)
Ellinikó-aréna, 300 néző
vezette: D. Nacsevszki, M. Nacsevszki (macedónok)
gól: Radulovics 7/5, Kulcsár 6, Kirsner 6, Ferling 4, Siti 4, Görbicz 3, Mehlmann 3, Pálffy 2, Farkas 1, illetve Santos 9/1, A. Silva 8/1, Piedade 4, L. Silva 3, Jacques 2, Mesquita 2, Figueiredo 1, Nascimento 1, Rosas 1
hetes: 5/5, illetve 3/2
kiállítás: 4, illetve 6 perc

Sikerre éhes a magyar szurkoló, főleg ha olimpiáról van szó. Ez bizonyosodott be a Helliniko Arenában, ahol a korábbi tüzes hangulatnak nyomát sem lehetett találni. A drukkerek minden bizonnyal inkább a kajak-kenu versenyeket választották, így a magyar nőikézilabda-válogatott legfőbb támaszát is elveszítette.

Brazília ellen az volt a tét, a magyar válogatott legalább pontszerző helyen végez-e, ha már nem sikerült az elődöntőbe kerülés. Az ellenfél, a dél-amerikai kontinensbajnok nem jelenthetett különösebb gondot, a csapat még soha sem szenvedett tőlük vereséget, a csoportmérkőzések során például 35-26-ra sikerült győzni.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány a Franciaország elleni vereség után átszervezte a csapatot. Ezúttal Lovász maradt ki, helyén Pálffy kezdett, a kapuban Pálingert Sirina váltotta, míg Görbiczet Siti Eszter próbálta helyettesíteni.

Remekül kezdődött az összecsapás, mire a 4. percben Mesquita megszerezte az első brazil gólt, addigra mi már hármat lőttünk. Kulcsár és Siti révén sikerült pontosan befejezni a támadásokat, Sirina pedig jelezte, ha van poszt, amely nem okozott csalódást az olimpián, akkor az a kapuspozíció.

A 14. percben 9-4-es magyar előnynél időt is kértek a brazilok, de különösebben nem tudtak újítani, noha az utolsó pár percet sikerült kicsit elrontani, ám 16-11-ről is csupán 17-14-re zárkózott fel az ellenfél.

A második félidő elején az öltözőben felejtette magát a magyar együttes, a brazilok két és fél perc alatt sikeresen kiegyenlítette: Piedade, Mesquita, majd Lucila Silva is bevette Sirina hálóját (17-17), miközben a magyarok lövésig sem jutottak el.

A 38. percben Lucila Silva találatával a találkozó folyamán először a braziloknál volt az előny (20-21), a pályára lépő Farkas, majd Kirsner azonban megfordította az állást. Közben Sirinát Pálinger váltotta, aki bemutatott egy-két bravúrt, ám csacsi hibáinkat könyörtelenül kihasználta az ellenfél, a 45. percre ismét hátrányba kerültünk (24-25).

A zavarodott helyzetre jellemző, hogy a szakvezetés végső elkeseredésében a Görbicz, Siti, Mehlmann belső támadó hármashoz nyúlt, amely legalább annyi változást hozott, hogy az eredetileg pihentetni kívánt győri irányító kis fineszt hozott a játékba. No meg Kirsner középkezdésből történő labdaszerzését követően egy remek gólt, amivel ismét megvolt az előny (27-26).

28-28 után a győri szárny villant, Mehlmann, majd Görbicz találata után Kirsner is betalált, 31-28-ról pedig már nem volt szabad veszíteni. Össze is omlottak a brazilok, Kulcsár 34-29-re növelte az előnyt az utolsó öt percre.

A 36-31-es győzelem arra jó volt, hogy a magyar válogatott legalább az ötödik helyért mérkőzhessen, s talán kicsit az önbizalom is visszatért. Erre nagy szükség lesz a spanyolok elleni, vasárnap, 13.30-kor kezdődő helyosztón.

Margareth Montao: A legjobbat szerettük volna kihozni magunkból, de kikaptunk. Tudjuk, hogy az európai csapatok erősebbek, mégis jobb helyezésről álmodtunk, de sajnos az ötödik helyért kellett küzdenünk.

Kirsner Erika: Fontos győzelem ez számunkra. A brazil csapat jó, s a mi védelmünk nem igazán működött, ezen javítanunk kell.