A lengyelek kifújtak, Szerbia finalista

2013. december 20. 17:30 © handball.hu

A belgrádi Kombank Arénában megkezdődtek az elődöntők. Az első mérkőzésen a vendéglátó Szerbia csapott össze a torna egyik legnagyobb meglepetéseit szolgáltató Lengyelországgal, s egy nagyon sima találkozón menetelt a döntőbe.

XXI. nőikézilabda-vb, elődöntő
Lengyelország
18 (6)
Szerbia
24 (14)
Szerbia, Belgrád, Kombank Aréna, 18236 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc

Mondani sem kell, hogy a hazai vonatkozású elődöntő napján sem kellett azon aggódni, hogy üresek maradnak a Kombank lelátói.

Ahogy a negyeddöntő a 16 ezres nézőszámával abszolút világbajnoki rekord volt, úgy a péntek még ezt is felülszárnyalta: több, mint 18.200 fő látogatott ki az elődöntőkre.

A szinte teltháznyi közönség már a kezdő sípszótól kezdve tüzes hangulatot teremtett. Biztosan a tét is okozta, hogy igencsak döcögtek mindkét oldalon a támadások, a védekezésre fektették inkább a hangsúlyt a csapatok (7. perc: 1-1). Tomasevic ott folytatta, ahol a norvégok elleni negyeddöntőben abbahagyta, és a nagyobb tempójú akciók végre beválni látszottak (15. perc: 4-7). A 17. percben, 4-8-nál kértek időt a sok kimaradt helyzettől nagyon elbizonytalanodó lengyelek, de Rasmussennek nem igazán sikerült életet lehelni a lányokba (22. perc: 4-11). A nagyon hosszú lengyel gólcsendet Kulwinska törte meg, azonban nagy kozmetikázásra ezután sem került sor. Félidőben: 6-14.

A folytatásban három és fél perc is elég volt a hazaiaknak, hogy már dupla számjegyűre növeljék fórjukat (6-16). Lekic és Cvijic továbbra is nagyszerűen játszott, és az egész csapat szárnyalt a fejben és fizikálisan egyaránt fáradt benyomást keltő ellenféllel szemben. A lengyeleknek közel nyolc percre volt szükségük, hogy bevegyék a szerb kaput (7-17). Mikor már úgy látszott, minden mindegy, s ezzel lekerült a vállukról a maradék teher is, akkor kezdtek el aktívabb támadójátékot mutatni (47. perc: 13-20). Szwed átlövései miatt lehettek dühösek a hazai védők, s időközben mindkét félnél ismét csak kapuscsere történt (53. perc: 15-21). A szerbek kiengedtek, a koncentráció csökkent, s az utolsó negyedórában kétszer is időt kért Boskovic. Több emberhátrány is nehezítette a dolgukat, de a szurkolóknak azért nem maradt sok izgulnivalójuk a hatvan perc alatt. Végeredmény: 18-24.

Szerbia az arany-, míg Lengyelország a bronzéremért száll síkra vasárnap délután.

A mérkőzés legjobbja: Katarina Tomasevic