Legyőzte a házigazda a címvédőt!

2013. december 18. 19:48 © handball.hu

Belgrádban a Szerbia - Norvégia összecsapással folytatódtak, és érnek véget a negyeddöntők. A házigazdák kétszer álltak fel a meccsen a címvédővel szemben, és extázisban kézilabdázva ütötték ki a skandinávokat.

XXI. nőikézilabda-vb, negyeddöntő
Szerbia
28 (15)
Norvégia
25 (16)
Szerbia, Belgrád, Kombank Aréna, 15933 néző
Játékvezetők: Mindaugas Gatelis, Vaidas Mažeika (litvánok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 0 perc

Alaposan megtelt a Kombank Aréna erre a negyeddöntőre: a felső lelátók is megteltek, s még a meccs kezdetén is kígyózó sorok vártak bebocsátásra. Az első hét percben három büntetőhöz is jutottak a szerbek, de Lekic második, és Damnjanovic első kísérletét is megfogta Lunde. A norvégok gyors kontrákkal operáltak, s a vendéglátó korán időkérésre is kényszerült (12. perc: 3-7). A félidő közepén, 4-9-nél Tomasevic helyét Risovic vette át. 6-10-nél Lunde megint hetest hárított, együttese pedig tovább növelte előnyét. A következő percek a szerbeké voltak, akik kettőre csökkentették hátrányukat, majd a 28. percben Cvijic azt is megfelezte (12-13). Újból Cvijicen volt a sor, a túloldalon pedig Nora Mörk válaszolgatott neki. Félidőben az állás: 15-16.

A pihenőről visszatérve megint Tomasevic védte a hazaiak kapuját. Támadásban sok nehézségük adódott, a 38. percben tudtak először túljárni Lunde eszén (16-20). Ahogy az előző játékrész végén, úgy most is Cvijic vitte a hátán a csapatot. A 41. percre megint szépen ledolgozták a különbséget (19-21), és visszajöttek a játékba (44. perc: 20-21). Tomasevic büntetőt fogott, majd Cvijic hetessel egyenlített (47. perc: 21-21). Riegelhuth büntetőjét is kifogta a szerb kapus, ami után Lekic bombázott, és már csapatánál volt a fór. A kemény védőmunkájukkal szemben a norvégok elég tanácstalanok voltak, lerohanni meg nem engedték őket (53. perc: 25-22). A norvég stábnak gyorsan ki kellett valamit találni, ha nem akart címvédőként idejekorán hazaindulni. Az extázisban játszó szerbeket, úgy tűnt, ezen a napon senki sem tudja megállítani, magukat hergelték fel ezer fokra. Az 57. percben, 27-23-nál még egy időkérést eszközölt Hergeirsson kapitány, de már nem tudta visszahozni a sírból csapatát. Végeredmény: 28-25.

Szerbia Lengyelországgal elődöntőzik pénteken.

A mérkőzés legjobbja: Dragana Cvijic