5(1)
Hétméteresek: 5/3 Hétméteresek: 3/3
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A csurig telt Kombank Aréna közönségét és a szerb csapatot a bemutatás előtt videóüzenetben köszöntötte a kijelzőn a világranglista-második, korábbi világelső teniszező, Novak Djokovic.

Arehart védéseivel és Da Silva góljaival vette magához a vezetést Brazília, a hazai védelem pedig egyelőre nem akart összeállni (5. perc: 3-1). Diniz kiállítását is 2-2-vel úszta meg csapata, azonban Amorim egymás után kettő helyzetet is kihagyott. Damnjanovic és Cvijic felváltva szerezte a hazai gólokat, majd utóbbi negyedikjével a 12. perc végén vezetett először a vendéglátó (5-6). Azt nem lehet mondani, hogy hátszél nélkül, de vitték tovább lépéselőnyüket a következő percekben is (23. perc: 9-10). A brazilok nem hagyták magukat lerázni, ha kell, csúsztak-másztak, és minden kis részsiker önfeledt boldogságot okozott nekik (26. perc: 11-10). A szerb kispad egyre nagyobb odafigyelést igényelt mind a játékvezetők, mind a zsűriasztal részéről, amit a közönség mélységes felháborodással kísért. A félidőt a kevesebbet hibázó do Nascimentóék hozták 13-11-re.

Az első játékrészben az eddig jól védő Tomasevic helyét gyorsan át kellett adni az ifjú tehetség Risovicnak, aki ugyan 50 %-os statisztikát hozott, a szünet után azonban a pálya szélén maradt. 14-11-nél a brazilok létszámhátrányban is labdát loptak, és Amorim értékesítette is azt, majd ez rögtön utána megismétlődött (35. perc: 16-11). Mire a kiállítás lejárt, újabbat kaptak a dél-amerikaiak. Lekic hetese volt a játékrész első szerb gólja, s azt már a norvégok elleni negyeddöntőben is jól láthattuk, hogy a mínusz öttől mennyire meg tudnak táltosodni (38. perc: 16-13). A házigazda egyre jobban eldurvult, s ennek első áldozata kis híján do Nascimento lett, akiért már a hordágyat is beküldték. Tomasevic először Rodrigues, majd do Nascimento büntetőjét is kifogta, Zivkovic pedig szélről talált be.

16-14-nél Soubak időt kért. Brazília hamarosan kettős emberelőnybe került, de ezalatt is gólt tudott szerezni az ellenfele (45. perc: 18-16). Az Arenhartot cserélő Pessoa ziccereket hárított, a túloldalon Tomasevic is szépen gyűjtötte ezeket (50. perc: 19-17). Krpez találata után az egyenlítésért támadtak a szerbek, s másodszorra sikerült is ez (56. perc: 19-19). Piedade gyorsan válaszolt. Amorimot újabb két percre kiküldték, és még szűk három és fél perc volt hátra. Hetest kaptak a szerbek, Lekic pedig belőtte azt (20-20). Nunes hátrányból szerzett gólt, ami után Rodrigues következett. Pessoa ismét nagyot fogott, s már csak harminchét másodperc volt hátra, s a brazilok támadhattak. Soubak időt kért, a helyzet kimaradt, de a kontrát megállította do Nqscimento. Ugyan kiállították ezért, de az már senkit sem érdekelt. Végeredmény: 22-20.

Brazília a legutóbbi, hazai rendezésű vb-n elért előkelő ötödik helyezését követően százszázalékos teljesítménnyel ült fel a világ tetejére, nem kis történelmet írva ezzel.