„2012-ben olimpiát akarunk nyerni”

2007. december 16. 14:58 © handball.hu

A negyeddöntők kezdetétől a nézőtérről figyeli a világbajnokság mérkőzéseit a dánok nagynevű szövetségi kapitánya, Jan Pytlick. A handball.hu az eddig látottakról faggatta a szakembert, de kíváncsiak voltunk arra is, hogyan látja a magyar lányok szereplését.

handball.hu: Mik a benyomásai erről a világversenyről az eddigiek alapján?
Jan Pytlick: A negyeddöntőkben magas színvonalú mérkőzéseket láttam, a többszöri hosszabbításban eldőlő RomániaFranciaország találkozó kifejezetten izgalmas volt, és az elődöntők közül is csak a sima orosz sikerrel végződő románok elleni találkozón dőlhettünk hátra kicsit.

handball.hu: Mit gondol, ki nyeri az aranyérmet?
Pytlick: A torna előtt úgy gondoltam, hogy Norvégia a legerősebb, ám az orosz-román elődöntő után azt mondom, Oroszország elkaphatja a skandinávokat. Azért még mindig a norvégokra tenném a tippemet, méghozzá azért, mert a kapusokkal kiegészülve borzasztó erős a védelmük, és a lerohanásokat mindenképp ők alkalmazzák a leghatékonyabban a világon.

handball.hu: Ön is úgy gondolja, hogy a norvégok szinte már tökéletes kézilabdát mutatnak be?
Pytlick: Tényleg tökéletesek, ami a védelmüket és a lerohanásokat illeti, azonban támadásban összességében több jobb csapat is van a világon. Norvégia viszont igen fegyelmezett és gyors kézilabdát játszik, s nem mellesleg azonos képességű emberek ülnek a kispadján, így nehézség nélkül kibír egy ilyen hosszú sorozatterhelést is.

Farkas Ágnes, Jan Pytlick és Rácz Mariann
handball.hu: Bizonyára figyelemmel kísérte a magyarok párizsi produkcióját is, ahol három mérkőzésből hármat elveszítettek…
Pytlick: Láttam néhány középdöntőbeli találkozójukat is, amelyeken jól játszottak, és igen meggyőző teljesítmény mutattak az Oroszország elleni negyeddöntőben is. Kis szerencsével most akár az éremért csatázhatnának. Támadásban nincsenek gondjaik, Görbicz és Tóth pedig egyenesen kimagasló játékosok. Védelemben viszont van javítanivaló, ezt jól mutatja az is, hogy ellenfeleik rendre megszórják őket. Az oroszok elleni mérkőzésüket látva nyugodt szívvel állítom, hogy a magyarok még mindig a világ legjobb 4-5 csapata között vannak. Az Angola elleni meccsükkel pedig nem érdemes foglalkozni.

handball.hu: Mit gondol, ha Dánia részt venne ezen a világbajnokságon, meddig juthatna el?
Pytlick: Ebben a pillanatban úgy gondolom, hogy a negyeddöntőig, és ott talán lenne esélyünk pár csapat ellen. Nehéz az esélylatolgatás, mert a megfiatalított dán csapat még nem járt éles bevetésen.

handball.hu: Mik a csapat legközelebbi céljai?
Pytlick: A jövő évi macedóniai Eb-n a negyeddöntőbe vágyunk, a 2010-es norvég-dán közös rendezésű Európa-bajnokságon érmet szeretnénk nyerni, és addigra kialakítani egy olyan gárdát, amely 2012-ben újra elhódítja az olimpiai bajnoki címet.