Nem tört meg a győri hegemónia

2010. február 28. 15:38 © handball.hu

2005 óta zsinórban hatodik MK-győzelmére készült a Győri ETO. Ebben az idei szezonban az utolsó akadályt a FTC csapata jelenthette volna számára, aki nem a tegnap mutatott harcossággal lépett pályára, így ezüstéremmel távozott.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

A mérkőzést megelőzően az előre meghirdetett jótékonysági akció keretében 17 zsáknyi plüssállatkát gyűjtöttek össze a szervezők az eseményre kilátogatók jóvoltából, akiknek annyi volt a feladatuk, hogy a magukkal hozott játékokat a kezdő sípszót megelőzően a pályára dobálják. Az ajándékokat a Petz Aladár kórház gyermekosztályának lakói fognak minden bizonnyal nagy örömmel fogadni.

Ferencvárosi szempontból nagyon rosszul indult a meccs, hiszen öt perc alatt máris négygólos hátrányba kerültek (0-4). Az első góljukat a már az elődöntőn is vezérszerepet vállaló Dajka lőtte, de a dolguk ezután sem lett egyszerűbb Pálingerrel szemben. Az ETO a három-négygólos előny birtokában a biztonsági játékra törekedett, a védekezésben megszerzett labdákat nem szórták el feleslegesen: a kockázatos lerohanások, egy-egy elleni helyzetek helyett azokból inkább támadásokat igyekeztek felépíteni (17. perc: 5-11). Az 5-1-es védekezés jól működött a hazaiaknál, Mravíková – gyors felfutásaival - pedig hamar helyzetbe hozható volt, amikkel jórészt élni is tudott (26. perc: 8-16). A félidő utolsó percére fordulva így a győri szurkolók már számolhattak is rá a vendégekre (9-19), majd Mravíková ötödik találatával a pihenőre 9-20-ra alakult az eredmény.

Vérten és Amorim két-két góljával ugyanúgy kezdődött a második félidő, mint az első, vagyis egy 0-4-es sorozattal, amit ezúttal is Dajka tört meg. Az ETO ekkor már kínai figurákkal próbálkozott, a közönség pedig annak ellenére is értékelte ezt, hogy siker nélkül zárultak. Ez a fajta lazaság azt hozta magával, hogy a Fradi a tizenöt gólos hátrányát tízre olvasztotta (42. perc: 15-25). Tesszük hozzá, hogy Konkoly Csabáék ekkora előnynél már megengedhettek maguknak némi kísérletezést is, Víggel a kapuban, és folyamatosan cserélgetett játékosokkal. Az FTC-be visszatért az eddig nagyrészt pihentetett Szucsánszki Zita, aki azonban a gólgyártásban nem vállalt szerepet. A népligeti lányok futottak, hajtottak, de tíz gólon belülre már nem kerültek. A gólszegény utolsó percek már csak az ETO-drukkerek minél hosszabb ideig tartó ünneplését szolgálták. Végeredmény: 20-33.