Keményen megharcolt az FTC a döntőért

2010. február 27. 15:36 © handball.hu

A Magyar Kupa első elődöntője ferencvárosi szempontból szépen indult, ám a félidei négygólos előnyét a szünet utáni közel tízperces gólcsenddel elveszítette a Békéscsaba ellen a csapat. A végjáték viszont újra a zöld-fehérek szája íze szerint zárult.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc

A Magyar Kupa idei négyes döntője nemcsak az időpont miatt tér el a tavalyihoz képest, hanem az előzőben résztvevő együttesek közül is egyedül a vendéglátó-címvédő Győri ETO maradt hírvivőnek. Az első elődöntőben a nemzetközi szereplés miatt nagyon fontos mérkőzés előtt álló Ferencváros Békéscsabával mérte össze erejét.

Kisebb bonyodalom adódott már rögtön a mérkőzés első góljánál, hiszen a 4-es számmal játszó csabai, vagyis Takács Bernadett neve más mezszámmal szerepelt a meccs jegyzőkönyvén. A probléma megoldódott, a folytatás pedig a Békéscsaba lépéselőnyét hozta, annak ellenére is, hogy a ferencvárosi kapuban Pastrovics még büntetőt is hárított (10. perc: 4-2). Lassan a csapata is belemelegedett a játékba, és habár az ellenfél még Szucsánszki támadásbóli kizárásán is ügyködött, ennek ellenére a félidő közepére Balogh találatával már a vezetést is átvette (5-6). Kelemenék keményebb védekezéssel játszottak, a Fradi viszont kevesebb labdát adott el, vagy épp passzolt a semmibe. A lilák küzdöttek, de ez sokszor inkább görcsösségben mutatkozott meg, és az egyéni ötletekben és megoldásokban sem dúskáltak. Trufán találatával a 27. percre már négy góllal elhúzott az FTC, a csabaiakat viszont még a kapufa se segítette. A hátralévő időt szinte végig emberelőnyben játszhatta a Békéscsaba, ennek ellenére Szucsánszkiék ezt a szakaszt sem zárták negatívan. Félidőben: 11-15.

A szünet után a csabaiak időszaka jött: előbb Szekeres gólt szerzett, majd büntetőt harcolt ki, amit Rácz értékesített. A fővárosiaknak ekkor semmi sem sikerült, még a legegyszerűbbnek tűnő ziccerek is kimaradtak, Szekeres újabb kapubevételével pedig már csak egy maradt az előnyükből (37. perc: 14-15). Rácz soron következő hétméteres-találatával aztán már döntetlenre állt a meccs, és Tóth Zsanett is fontos hárításokkal segítette együttesét. Dajka Bettina a 40. percben törte meg a Ferencváros szünet óta tartó gólcsendjét, méghozzá egy olyan szemtelen lövéssel, amit nem kifogni kemény kapushiba is volt. Egy-, majd kétgólos hátrányból hajthatott újra az egyenlítésért a Csaba, ami úja bekövetkezett (17-17). A nagyobb küzdelemre a Békéscsaba kényszerült, az ellenfél mindig jókor kapta el a jó hullámokat, amikor egy-két gólt gyorsan Tóth kapujába préselve újra picit megnyugodhatott. Kisfaludy és társai váltogatták a védekezési felállásaikat, több-kevesebb sikerrel (54. perc: 19-20). Az utolsó öt percre egyenlő állással érkeztek az alakulatok, és innentől már minden egyes momentum nagy súllyal bírt. Szádvári egy gyors indításból szerzett gólt, amire Tóth Katalin válaszolt, majd ugyanő tette ezt Trufán találatára is. Ráczot aig fél perccel a vége előtt kiállították, a nem sokkal ezután megítélt hétméteres értékesítésével Dajka pedig a döntőbe lőtte a Fradit. Végeredmény: 22-23.