3
Hétméteresek: 5/4 Hétméteresek: 4/2
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc

A találkozó áramszünet miatt több mint tíz perc késéssel vette kezdetét.

Izland valójában már tét nélkül lépett pályára, hiszen az már az előző összecsapásokon kiderült, hogy mindenképpen csoportja negyedik helyén zár, köszönhetően a németek Angola elleni vereségének. Kína szintén tét nélkül játszhatott, maximum annyiban nem, hogy nyilván nagy lökést jelenthetne neki az Elnöki-kupában, ha pontokkal a zsebében búcsúzhatna a csoportfordulóktól.

A kínaiak kínai figurás találattal kezdtek volna, ha a játékvezetők nem érvénytelenítik azt. Ehelyett a meccs első gólját Izland kapusa, Asmundsdóttir szerezte. Ez akkora lendületet adott csapatának, hogy 0-5-ig meg sem állt. Kína sokkal enerváltabban mozgott a pályán, mint az előző napokon, így aztán tényleg csak futni tudott az eredmény után. Stabilizálódott a négy-ötgólos különbség, még úgy is, hogy hibák halmazát követték el az együttesek a pályán. Kína megnyitotta védekezését, ami nagyon nem feküdt a szigetlakóknak, balszélsőjük egy szélesebb passza például a nézőtéren landolt, amit egy brazil szemlélő nemes egyszerűséggel, és nemzeti hagyományainak megfelelően lábbal passzolt vissza a játéktérre. Félidőben: 9-12.

A svéd bírópáros a folytatásban számolatlanul osztotta a kétperces kiállításokat, így az első tizenöt percből szinte nyolcat emberhátrányban játszott le Izland. Ennek is köszönhető, hogy Kína egyre közelebb tudott hozzá férkőzni, és bár itt is volt már öt közte, a félidő közepére már csak kettő maradt (13-15). Négy, egymás utáni északi gól aztán elég volt, hogy visszaálljon a rend (48. perc: 13-19). A kínai tréner ekkor már nem bírta abbahagyni a reklamálást, csapata kapott is érte egy kétperces kiállítást. Alapjáraton játékosai is egyre türelmetlenebbül kapkodtak a labdák után, mire a játékosai testi épsége miatt reklamáló izlandi szövetségi kapitány is egy szép sárga lappal lett gazdagabb (55. perc: 14-20). A végére még versenyt indítottak a csapatok, ki tud többször a másik kapuja mellé lőni, és kolléganőjéhez hasonlóan a második számú izlandi kapus is gólszerzéssel kísérletezett, ám ő nem járt sikerrel. Végeredmény: 16-23.

Mint az a meccs előtt már egyértelmű volt, Izland a negyedik helyen jutott tovább a csoportból a nyolcaddöntőbe. Kína elleni győzelmével az is tisztázódott, hogy Angola lett az A-csoport másodikja, Montenegróé pedig a harmadik hely.

A mérkőzés legjobb játékosa: Dagny Skúladóttir

Norvégia
28 (15)
Montenegró
27 (11)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 800 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 20 perc

Bár a meccs első találatát Djokic révén Montenegró szerezte, itt hamar le is záródott a roló a norvégok kapuján. A skandinávok ellen a ritmust egyáltalán nem találó Barjaktarovicot már a 7. percben, 5-2-nél lecserélte Dragan Adzic, de a helyére beálló Vukcevic sem tudott nagyon hasznára lenni tétova társainak (12. perc: 9-2). Popovic és Radicevic hamarjában szerzett góljai gyorsan cselekvésre késztették Hergeirssont (14. perc: 9-4), ám valljuk be, nagyobb ijedségre semmi oka nem volt a szövetségi kapitánynak (20. perc: 12-5). Katarina Bulatovic mintha egymaga lett voln az egész válogatott, megint csak annyi feladatot vállalt magára. Az 55. percben Norvégia kettő kétperces kiállítást is összeszedett Snorroeggen és Breivang által, de négygólos fórja még ezek lejártakor is maradt (27. perc: 13-9). Félidőben szintén ugyanekkora volt a különbség (15-11).

Mire lejárt volna a folytatásban Montenegró emberhátránya, hamarjában szerzett egy másikat, ezzel is megkönnyítve ellenfele dolgát (34. perc: 18-11). Ugyan az első félidő elején egy 5/0-s védési statisztika miatt lett lecserélve Barjaktarovic, most okos döntés volt őt visszaállítani a szünet után.(40. perc: 20-16). Jó kis rohanós játék kezdődött volna ekkor, ha kívülről nem jön az egyéb közbeszólás. Bő tíz perccel a vége előtt Mehmedovic harmadik kétperces kiállítását is összeszedte, így ülhetett a lelátóra, Popovic viszont ekkora lendült igazán bele (53. perc: 25-22). 26-24-nél már kezdett szorulni a hurok. Az 56. percben, 27-25-nél újra létszámhátrányba kerültek a balkániak, Löke betalált, ám Popovic válaszolni tudott, és Löke ezután a kispadra került. Haraldsen fontos ziccert fogott, Barjaktarovic szintúgy. Popovic indulatos cselekedete miatt szintén ülhetett a pálya szélére. Montenegró egyáltalán nem szégyent vallva, mindössze egyetlen találattal maradt alul Norvégiával szemben. Végeredmény: 28-27.

A mérkőzés legjobb játékosa: Katrine Lunde Haraldsen

Angola
25 (14)
Németország
22 (10)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 400 néző
Játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 12 perc

Ahogy arra az eddigi négy fordulón látottak alapján számítani lehetett, valóban nagy küzdelem alakult ki már a mérkőzés kezdetén a két csapat között (10. perc: 3-3). Mire a németek kicsit meglóghattak volna (3-5), Marcelina Kiala két értékesített büntetővel egyenlített, majd testvére, Luisa találatával megint náluk volt az előny (14. perc: 6-5). Látszott, hogy jól felkészültek egymásból az ellenfelek, és mindketten a védekezésre helyezték a hangsúlyt. A németek már a sokadik ajtó-ablak helyzetüket hagyták ki, ráadásul nem az elsőt úgy, hogy a játékos a kapu mellé bombázott, pluszban még Mietzner második hétméteres-kísérlete is kimaradt. Elég volt így két gyors, egymás utánban beesett angolai gól Carlos és Bernardo által, és máris nagyobb bajban voltak a germánok (55. perc: 10-7). Jensen időt kért, és együttese következő támadása bár kimaradt, az ezutáni hármat Melbeck értékesítette. Angola átlövésből és betörésekből is bátor volt továbbra is, és kiválóan látták meg a réseket a német falon, így megérdemelten hozták az első harminc percet. Félidőben: 14-10.

Az angolaiak kapust cseréltek a szünet után, hiszen négygólos vezetésük ellenére is a mindössze húsz százalékos hatékonyságú Tavaresben látták az egyik gyenge pontjukat. A németeknél maradt az eddig harminchat százalékot hozó Woltering. Újabb tízpercnyi játék után is stabilan tartotta előnyét Eduardo csapata (17-13), és még ennél is jobb volt a helyzet a harmadik negyedóra zárultával (20-14). Erről a holtpontról Richter akció-, majd büntetőgólja lendítette némileg a német válogatottat, no meg persze az emberelőny (50. perc: 21-17). A következő hétméteresre Wolteringen váltó Schülke kifogta Marcelina Kiala lövését, és a következő támadást sem tudta Angola gólra váltani, hiába volt létszámfölényben. Ráadásul Melbeck be is talált ezalatt a két perc alatt (53. perc: 22-18). Az utolsó öt perc kezdetén is négy egységnyi volt a különbség (23-19), és a sok esés miatt a pálya is egyre sűrűbben szorult törlésre. Németországot akárhogy is fenyegette az Elnöki-kupa veszélye, egyszerűen képtelen volt megújulni annyira, hogy akár riválisa bizonytalan perceit meg tudja lovagolni. Végeredmény: 25-22.

Németország az Elnöki-kupában folytatja a vb küzdelmeit, míg Angola a norvég szurkolók biztatásával szó szerint is betáncolta magát a nyolcaddöntőbe.

A mérkőzés legjobb játékosa: Luisa Kiala