Csoportgyőztesek a házigazdák

2011. december 8. 20:09 © handball.hu

A C-csoport csütörtöki játéknapjának első mérkőzésén Japán egy góllal legyőzte Tunézia válogatottját. A következő találkozón Franciaország Kubával játszott, majd a napot a házigazda csatája zárta Romániával.

XX. nőikézilabda-vb, C-csoport, 4. forduló
Brazília
33 (14)
Románia
28 (11)
Brazília, São Paulo, Ibirapuera Sportcsarnok, 3000 néző
Játékvezetők: Shlomo Cohen, Yoram Peretz (izraeliek)
Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 12 perc

A nap harmadik meccse a házigazda és a román válogatott csatáját hozta, és igencsak izgalmasnak ígérkezett.

A románoknál pályán volt Manea, aki sérülés utén tért vissza, de a vezetést a brazilok szerezték meg Amorim és Diniz révén. A románok magukhoz tértek és kiegyenlítettek 4-4-es állásnál, de Amorim kiharcolt heteseit Nascimento értékesítette, valamint szélről is eredményesek voltak. A 12. percben 8-4-es állásnál Voina mester időt kért. Zárkóztak a románok, Bradeanu találatával lett 8-5 az állás a félidő felénél.

Soubak is kikérte idejét, ezután Nascimento szélről újra betalált, és Tolnait lecserélték Paslarura a román kapuban. Ez utóbbi sokkal több védést jegyzett, mint csapattársa korábban, és a románok látótávolságba kerültek, 11-9-nél már csak két gól volt a különbség. Bradeanu, Amariei és Varzaru iratkoztak fel a góllövőlistára. Masson fontos védéseket mutatott be, és Amorim is megállíthatalan volt. A félidő egy román büntetővel zárult, amit Chirila értékesített, és Amorim megkapta második kétpercs büntetőjét is. Eredmény a félidőben: 14-11.

A szünetben a brazil szurkolók szambát jártak és party-hangulatot teremtettek együtt azokkal a táncosokkal, akik minden meccsen megtalálhatók voltak eddig.

A második félidő elején felváltva estek a gólok, de folyamatosan a braziloknál volt az előny. A románok emberfogással kivették a játékból Amorimot, majd az irányító Rodrigues-t is, de ez sem segített, hiszen az előny folyamatosan négy volt a házigazdának. A 13. percben 22-18 volt az állás, míg a 18. percben 25-21 állt az eredményjelzőn. A következő perceket Masson védései és Pinheiro góljai tették emlékezetessé szűk nyolc perccel a meccs vége előtt (28-24). A brazilok növelték előnyüket 30-24-re, és a meccs elmenni látszott a románoknak, akik az utolsó percekben sem tudták megfordítani a mérkőzést. Végeredmény: 33-28.

Franciaország
38 (17)
Kuba
18 (8)
Brazília, São Paulo, Ibirapuera Sportcsarnok, 1000 néző
Játékvezetők: Hizaki, Ikebuchi (japánok)

Brazília, São Paulo, Ibirapuera Sportcsarnok, 500 néző
Játékvezetők: Gatelis, Mazelka (litvánok)
Piros lap: Kilani

A nap első meccsén a Sao Paulo-i arénában Japán és Tunézia találkoztak. Gólszegény kezdet jellemezte a meccset, 8 perc játék után 3-3 volt az állás. Ezután a tunéziaiak Toumi és Chebbah vezetésével gólokat szereztek és átvették a vezetést is. De az ázsiai lányok újra kiegyenlítettek és a vezetést is megszerezték hoszabb-rövidebb időszakokra, másképpen folyamatosan egál környéki eredményt mutatott az eredményjelző (25. perc: 12-12). A japánoknál Fuji jeleskedett a gólszerzésben, de egyik csapat sem tudott előnyt szerezni, illetve azt tartani. A félidő végére sem változott semmi, vagyis: 16-16.

A második félidő hasonlóan indult, mint az első, oda-vissza estek a gólok, de aztán a japánoknak sikerült két gólos előnyt szerezni (34. perc: 19-17). A tunéziai Kilanit már 5 perc után kiállították azonnali piros lappal, megnehezítvén ezzel az afrikai csapat dolgát. A japánoknak sikerült is nagyobb előnyre szert tenni, és már 4 góllal is vezettek (40. perc: 22-18). A tunéziaiak küzdöttek becsülettel, de rengeteg hibával játszottak és többször találták el a kapufát, mint ahány gólt szereztek. A mérkőzés vége előtt az afrikai csapat felzárkózott és már csak 2 gól volt a hátrányuk (51. perc: 27-25). Öt perccel a vége előtt Tunézia egy gólra zárkózott fel, de Japán is betalált. Tunézia kiegyenlített a 29. percben, 30-30-nál, de Japán sokadik büntetőjét is belőtte, visszaszerezve a vezetést. Új egál után újabb büntetőt kaptak az ázsiaiak, és ez a győzelmet jelentette számukra. Végeredmény: 32-31.