Izlandi meglepetés Santosban

2011. december 7. 17:47 © handball.hu

Az előző három forduló éppen elég meglepetést tartogatott már a santosi vb-helyszínnek. Ezúttal Montenegró robogott át Kínán, Norvégia pedig hat góllal múlta felül Angola válogatottját. A nap meglepetését ezúttal az izlandiak szállították, Németország legyőzésével.

XX. nőikézilabda-vb, A-csoport, 4. forduló
Izland
26 (13)
Németország
20 (12)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 500 néző
Játékvezetők: Charlotte Bonaventura, Julie Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 10 perc

A csoport harmadik meccsén Izland és Németország találkozott. A mérkőzést egy huszonötperces áramszünet előzte meg, azaz a játékosok sötétben melegítettek. A szervezők ezzel új színt vagy inkább színtelenséget vittek a hangulatos arénába...
A mérkőzés elrontott támadásokkal kezdődött mindkét oldalról, majd Mietzner talált be, de Izland kiegyenlített. Hat perc után már 1-3-ra vezettek a németek, majd az izlandiak lassították a tempót, ám ez nem ízlett ellenfelüknek. Az izlandi csapatnak ma is támadásban vannak problémái, akárcsak a tegnapi meccsen, a másik oldalon viszont lerohanásgólok születtek Langkeit, valamint beállós találatok Althaus révén (12. perc: 2-6). A németek még rátettek egy lapáttal, ezért 3-8-as állásnál az izlandi kapitány időt kért. Ez nem segített, hiszen a németek még jobban begyorsultak és egyre másra szórták a gólokat, hét góllal is vezettek (17. perc: 4-11), de az izlandiak visszakapaszkodtak 7-11-re a 21. percre. A félidő utolsó harmada nagy izgalmakat hozott és az izlandiak szívós játéka is meghozta eredményét, hiszen megfordították az állást. Félidő: 13-12.

A második játékrészt az izlandiak kezdték jobban, de a németeken is látszott az akarás, és ez jobb játékkal is társult mint az első félidő végén (36. perc: 14-14). Skuladottir és Mietzner is átlövésből volt eredményes, és a további percekben is fej-fej mellett haladtak a csapatok, még szűk negyedóra után is egált mutatott az eredményjelző (41. perc: 17-17). Aztán az izlandiak átvették a vezetést, gyors egymásutánban 3 gólt is szereztek, ezzel az 50. percre 21-18 lett az állás. Mietzner szépített hetesből, majd a németek feljöttek ugyan egy gólra, de az izlandiak több hetest is kiharcoltak, és azokat Knutsdottir értékesítette is, az állás ekkorra 24-20-ra változott, nem kis meglepetésre. A németek mindent megpróbáltak, nyitott védekezésre váltottak a végjátékban, de a lövéseiket az izlandi kapus rendre megfogta. Az északiak lendülete nem csökkent és tovább növelték az előnyt, végül 26-20-ra győzték le a norvég-verő német csapatot.

A mérkőzés legjobb játékosa: Anna Ursula Gudmundsdottir

Angola
20 (10)
Norvégia
26 (16)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 800 néző
Játékvezetők: Jesus Nilson Aires Menezes, Rogéro Aparecido Pinto (brazilok)
Piros lap: Barros E. F., Barbosa

Norvég góllal indult a találkozó, de az angolaiak sem hagyták magukat és a 9. percben 3-3 volt a mérkőzés állása. Ezután Sulland két góljával és Johansen szélső találatával 6-3-ra elhúztak az északiak, ekkor az angolai kapitány időt is kért. Ez segített is a csapatának, hiszen rögtön sikerült felzárkózniuk egy gólra két beállóból elért találattal. Sulland tovább folytatta kiváló sorozatát és nyolcadik gólját szerezte (7-12). Mindkét csapat több hibával játszott, de a norvégok jöttek ki jobban az oda-vissza rohanásból és gyors lerohanásokból tudták tartani az előnyt, Herrem és Löke is eredményesek voltak. Riegelhuth hetesgólja pedig már az ötgólos előnyt jelentette a skandináv csapatnak (10-15). A félidei eredményt egy szép beállósgóllal Heidi Löke állította be: 10-16.

A második félidő is norvég találattal indult, Sulland megszerezte tizedik gólját. Marcelina Kiala is folytatta az előző meccseken mutatott jó teljesítményét, és kétszer is betalált Haraldsen kapujába. Az afrikai csapat nem igazán tisztelte nagynevű ellenfelét, jó védekezéssel, labdaszerzésekkel és gyors lerohanásgólokkal vétette magát észre. Az eredményjelző 8 percnyi játék után 14-17-et mutatott az északiak javára. A második félidő tizedik percében egy norvég lerohanásnál az angolai kapus kirohant kapujából Herremet akadályozva a labdaátvételben, és Barbosa kapus ápolása után a brazil játékvezetők felmutatták a piros lapot. Az azt követő norvég büntető ugyan kimaradt, de rögtön utána Camilla Herrem két gyors góllal is beköszönt, és visszaállt a félidei hatgólos különbség, 14-20.

A norvég csapat sorra kapta a kétperces büntetőket, többször is emberhátrányba kerülve ezzel, és az angolaiak újra közelebb férkőzhettek, csak három volt a különbség, amikor Hergeirsson időt kért. Ez sem segített nagyon a csapatán, hiszen az 51. percben 19-21-re zárkózott Angola. A brazil játékvezetők kiosztottak egy újabb piros lapot, ezúttal Barrosnak egy egyszerű lökésért, míg a norvégok újra ötgólos fórt szereztek, amihez a mérkőzés végéig hozzátettek még kettőt. Így alakult a végeredmény 20-26-ra.

Montenegró
42 (19)
Kína
15 (7)
Brazília, Santos, Santos Aréna, 200 néző
Játékvezetők: Gubica, Milosevic (horvátok)
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 8 perc

Az első percek döcögősebb játéka után Montenegró gyorsan megtalálta magát, és a 12. percre már 9-5-ös vezetést harcolt ki. A csapat a cseréivel is vígan fölé kerekedett a láthatóan nagyon fáradt kínai játékosokon. Tíz perccel később már hét volt közte (14), és a topjátékosait pihentető európai csapat itt meg sem állt: ázsiai ellenfele majd' tíz percig be sem tudta venni Barjaktarovic kapuját. Félidőben: 19-7.

A mérkőzés második fele is igencsak nívótlan látnivalókat tartogatott az érdeklődők számára. Kína az első félidőhöz hasonlóan, mikor hétszer vették be a montenegrói kaput, ezúttal is mindössze nyolc találat összekaparására volt képes. Mehmedovic-ék tét nélkül játszhattak, és végül ugyanakkora gólkülönbséget könyvelhettek el a kínaiak ellen, mint amit a norvégok hoztak. Végeredmény: 42-15.

A mérkőzés legjobb játékosa: Majda Mehmedović